Po stopách Kryštofa Kolumba

Po stopách Kryštofa Kolumba https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125377/po-stopach-krystofa-kolumba-125377.jpg 4 7 4

Portrét Kryštofa Kolumba oproštěný od legend a mýtů. Kolumbus je tu vykreslen jako člověk hnaný touhou po poznání ale i po zlatě a majetku, titulech a poctách, jako samouk v námořní vědě, obdařený intuicí a praktickými znalostmi astrologie, jako muž nevšední vůle, která ho nutila znova a znova začínat.

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Odeon

Cristoforo Colombo , 1984

miker.90
14.01.2024 4 z 5

Poměrně poutavé vyprávění o bájném admirálovi, který měl svoje mouchy.

Především pasáž před samotnou první plavbou a bádání o "velkém neznámu" mě skutečně velmi bavilo.

PetrCepek
10.04.2023 4 z 5

V originále se sice ta kniha jmenuje Cristoforo Colombo, nicméně název vymyšlený překladatelem Josefem Hajným podle mého názoru mnohem lépe vystihuje její obsah. Neboť autor jako nějaký ohař usilovně pátrá i po těch nejnepatrnějších stopách, které by potvrdily nebo naopak vyvrátily různá obecně zažitá tvrzení předchozích Kolumbových životopisců. Smyslem pro detail i stylem prezentace kniha spíš než beletrii připomíná dizertační práci. Někoho taková literatura zklame, mě docela mile překvapila.

Kabuky
18.06.2022 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha. Přečteno jedním dechem.

koubi
31.01.2016 3 z 5

Autor někdy zachází až moc do detailu. To ovšem nemění nic na její zajímavosti. Vyzdvihl bych autorovu cestu přes oceán přesně podle cesty Kolumba. Tento fakt ji přidává na věrohodnosti. Při čtení této knihy je cítit opravdové nadšení z Kolumbových cest a objevů. Také znázorňuje jeho život takový, jaký byl a to je, dle mého názoru, na knížce to nejzajímavější.

Autorovy knížky

Gianni Granzotto