Po stopách dávnej Bratislavy

Po stopách dávnej Bratislavy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393062/mid_po-stopach-davnej-bratislavy-dY7-393062.jpg 4 5 2

Kniha plná zaujímavostí, legiend, ako aj historických faktov o Bratislave pre všetkých, ktorých zaujíma, ako sa u nás kedysi žilo. Mestský kat iba nestínal hlavy, ale riadil aj nevestinec a vyprázdňoval latríny. Deti zas bežne raňajkovali zohriate pivo s chlebom a dvanásťdňový ničivý požiar v Podhradí akoby zázrakom obišiel kostoly aj synagógu. Denník SME prináša knihu plnú pikošiek a legiend, no zároveň aj historických faktov o Bratislave. Určená je nielen potomkom rodených Prešporákov a obyvateľom hlavného mesta, ale všetkým, ktorých zaujíma ako sa kedysi u nás žilo. Dozviete sa v nej, že prvý telefón v meste spojil kanceláriu s maštaľou v Grasalkovičovom paláci, povodeň z ľadových krýh zmietla Petržalku zo zeme alebo dokedy jazdili autá v meste po ľavej strane. V knihe nájdeš odpovede aj na tieto otázky: Dokedy jazdili autá v našom hlavnom meste po ľavej strane? Čo zmietlo Petržalku zo zeme? Ktoré budovy zázračne prežili ničivý požiar v Podhradí?... celý text

Starmoon
Starmoon
19.08.2023 4 z 5

Zaujímavosti, kuriozity aj celkom známe veci, ktorým však atraktivitu a exkluzívnosť prepožičali pútavé titulky a perexy. Brožúra ako stvorená pre tých, čo majú radi Bratislavu a chcú sa dozvedieť čo-to o jej histórii v popularizačnej podobe, a to stručne a jasne.

Komnenos
Komnenos
26.01.2019 3 z 5

Ide o knihu zloženú z článkov, ktoré vychádzali v bratislavskej prílohe denníka SME. Nápad je to dobrý, ale mám k nemu zopár výhrad. Má to byť kniha málo známych zaujímavostí o Bratislave, ale väčšina informácií je dostatočne známa. V knihe je tiež častým javom to, že nadpis len málo súvisí s ďalším textom. Jednou vetou: knižka nenadchne, ale ani neurazí.