Po stopách čarodějů - Podél říčky Střely

Po stopách čarodějů - Podél říčky Střely https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260778/bmid_tajemne-stezky-po-stopach-carodeju--260778.jpg 5 9 2

Spisovatel Otomar Dvořák nás tentokrát zve do krajiny bizarních stolových hor, které jako by přímo vystoupily z mýtů a pohádek. Své putování začneme v klášteře Teplá, založeném rytířem Hroznatou, poznáme překvapivou historii léčivých pramenů Mariánských Lázní i zdejší zlověstné démony. Pověst o pekelných havranech a zázračném krystalu nás povede k říčce Střele, kterou budeme sledovat od jejího pramene na Toužimské plošině, přes starobylé Žlutice, romantickou Chyši a nejmenší město v Evropě Rabštejn (Havraní kámen), až k jejímu ústí do Berounky. Poznáme tajemství mocné hory Vladař s rozsáhlým hradištěm na temeni, zapomenuté poutní místo Skoky, obří balvany u Žihle, Odlezelské jezero, které vzniklo jako důsledek přírodní katastrofy, barokní perlu Manětín, klášter Plasy, postavený odvážně na močále, pozoruhodnou Čertovu hráz, a posléze dvojici nedobytných hradů Libštejn a Krašov, střežících přechody přes Berounku. Zajímavé informace prolínají s autorovými zážitky z cesty, a také s napínavými příběhy, které našel ve starých knihách či vyslechl z úst pamětníků.... celý text

bazina667
13.11.2022 4 z 5

Velmi povedená kniha Otomara Dvořáka, která nabízí spoustu historických informací spjatých s tímto krajem (známých i méně známých).

PavelKaas
29.09.2020

Jedna z nejhezčích věcí, co jsem v poslední době četl. O kraji, kde žiju 51 let a myslel jsem si, že ho mám pročundrovaný, jsem se dozvěděl spoustu nových věcí, nemluvě o jeho historii. Pro mě i řada námětů na další čundry. DÍKY.

Kniha Po stopách čarodějů - Podél říčky Střely je v