Po hlavě

Po hlavě https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1530/po-hlave-1530.jpg 4 97 7

Samovi, hlavnímu hrdinovi nového románu Nicka Hornbyho je šestnáct, jezdí na skateboardu, běhá za děvčaty a vypráví svůj vlastní příběh o dospívání. Všechno jde jak po drátkách až do chvíle, kdy jedno z děvčat otěhotní a Sam po hlavě vpadne do světa dospělé zodpovědnosti. Prakticky vzato, Alice není jeho přítelkyně, protože se dohodli na rozchodu ještě před tím, než mu oznámila tu děsivou novinu o svém stavu. Všechno navíc komplikuje skutečnost, že otcovskou autoritu v Samově životě zastupuje plakát profesionálního skateboardisty Tonyho Hawka nad postelí v jeho pokoji. Právě ten se hlavnímu hrdinovi stává průvodcem na cestě do budoucnosti. Sam se nechce stát dospívajícím otcem. Matka ho měla v šestnácti, a proto je mu jasné, jak dítě dokáže zhatit plány mladého člověka. Ovšem ani Tony Hawk mu nedokáže poradit – nebo snad ano? Sam se řítí vstříc vlastní budoucnosti a má jen nejasnou představu, jaká bude – nebo jaká by mohla být.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

Slam , 2006

magnolia
16.07.2021 5 z 5

Když se u knížky mnohokrát směju nahlas (a takových zas tolik neznám), tak prostě musím dát plné hodnocení :) Taky za nápad s TH a za přesuny v čase, za Králíka, za Sama, za celou knížku, která si zaslouží být v červených číslech :)

Znedla
19.10.2017 4 z 5

Jsem o 8 let mladší než Jennifer Aniston, o 5 let mladší než Cameron Diaz, o 3 roky mladší než Robbie Williams a o 9 let mladší než Tony Hawk a mám 17-ti letého syna :-). Takže je jasné z jakého pohledu jsem knihu brala.
Sam je sympatický mladík, který se snaží vyrovnat s nastalou situací jak nejlépe umí, či spíše jak si myslí, že se od něj očekává. Kniha je taková oddychovka a každý náctiletý, který by chtěl mít dítě by si jí měl přečíst.... :-)

Simončelí07
06.03.2017 4 z 5

Doporučovala bych to přečíst dětem, aby věděli co je čeká, když jsou v téhle době do všeho hrr.
Autor dokázal vtáhnout čtenáře do děje. Za mě moc pěkná kniha.

swamp
23.10.2012 4 z 5

Naprosto oddechová kniha, která pobaví, ale zároveň na rovinu ukáže, jak se může cítit šestnáctiletý kluk, který se dostane do průšvihu.. :)

kilometr
22.02.2012 5 z 5

Skvělá kniha,která se čte sama.Od začátku jsem měl pro Sama pochopení a jeho výlety do budoucnosti byly
to nejlepší na této výborné knize.Doporučuji a těším se na další knihu Nicka Hornbyho.100%.

-Lenicka-
06.07.2011 4 z 5

Má první kniha od Hornbyho - celkem zajímavé téma, ale moc se mi nelíbilo, že se v té knize vesměs prolíná názor - máš dítě v šestnácti a máš skoro zničený život, apod. To se mi opravdu moc nelíbilo! Čtyři hvězdičky za to, že některé věty jsou opravdu vtipně napsané, knížku jsem četla cestou ve vlaku a neustále jsem se musela některým slovním spojením opravdu smát :-)

Tuffy
30.11.-0001 5 z 5

Tak tato knížka by mohla být skvělou antikoncepcí. Ironie, humor a až přílišná reálnost... to vše začleněné do této senzační, čtivé knihy. Při čtení jsem se smála, prožívala příběh zároveň se Samem a teď se jen budu modlit, aby se mně nestalo něco podobného... :-)