Plzeňské pověsti a legendy

Plzeňské pověsti a legendy https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90519/plzenske-povesti-a-legendy-90519.jpg 4 25 6

Známý plzeňský historik vybral do této knihy pro potěchu čtenáře z bohaté pokladnice pověstí a legend z Plzně a okolí příběhy s historickým jádrem.

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Nava

Turlogh
16.01.2021 3 z 5

Kniha čtivá, legendy a pověsti klasika, žádná pecka, nic hrdinského. Už jsem tedy četl zajímavější a lépe vyprávěné pověsti. Howgh.

Ellen16
04.01.2020 5 z 5

Pověsti a legendy mám ráda, knížka se mi líbila, pěkně se čte a má hezké ilustrace. Je super projít se pak po městě a spojit si příběhy z knížky s konkrétními místy. Navíc některé pověsti jsem nikdy předtím neslyšela, takže je to pro mě pěkné doplnění.

Margherita_N
30.04.2019 5 z 5

Mám je jako "chalupní čtení", na takovej večer trochu mimo civilizaci se skvěle hodí. Stručně a hezky vyprávěno, podáno s nadhledem, čtení hezký odsýpá. :)

witiko
22.06.2017 5 z 5

Opravdu skvělá knížka – stylem vyprávění, historickým komentářem i ilustracemi.

Peleus
03.11.2015 5 z 5

"Tůto" je naprostá povinnost pro všechny Plzeňany! Přinejmenším aby nedocházelo k nesmělému pokrčení ramen, když padne dotaz: "Proč je plzeňský městský znak takový, jaký je?"

Sebasti
18.12.2014 5 z 5

Hezké, krátké, místy i vtipné pověsti z Plzně, které doplňují krásné obrázky Marie Lacigové se mi opravdu líbily. Když znáte místa, kde se vše odehrává a dokážete si představit, jak třeba po Gerlachovském domě kráčí Bezhlavý rytíř, je vše opravdu hezké.