Plzeňská strašidla

Bohatě ilustrované kratochvilné čtení o strašidlech a tajemných zjeveních v ulicích královského města Plzně určené hlavně pro malé čtenáře. Současným jazykem převyprávěných 39 pověstí převážně ze sbírky Jaroslava Schiebla.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28519/plzenska-strasidla-28519.jpg 47
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno:, Starý most

LadyCharlene

Bylo to velmi rozmanité čtení, některé pověsti byly vtipné, jiné smutné a některé strašidelné. Velmi se mi líbila pověst o neviditelném mužíčkovi, který hlídal hostinec a jeho majiteli pomáhal, takového skřítka by měl mít každý dům. :) Na můj vkus zde bylo až moc bílých paní, i když ta z Borů měla šmrnc. ;) Neřekla bych, že tato knížka je určená hlavně pro děti. Možná pro ty starší. Každopádně jako neplzeňan jsem se trošku ztrácela, ale myslím, že to tolik nevadí. Pokud máte rádi historii a nadpřirozeno, určitě se vám kniha bude líbit. Příběhy doplňují krásné ilustrace, jediné, co bych knize vytkla je kvantita příběhů, bylo jich opravdu mnoho a většinou byly na dvě stránky. Ocenila bych propracovanější příběhy.

strašidla Plzeň

Autoři knihy