Plyšový Buddha

Plyšový Buddha https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329385/bmid_plysovy-buddha-27Y-329385.jpg 4 69 41

Pavel Plyšatý není obyčejný člověk, opravdu upřímně se snaží. Nikdo nedokáže zapomenout na svoji výjimečnost, na božství v sobě, navždy. Román vypráví napínavý, přitom citlivý lidský příběh muže, který za svůj život projde skutečně vším možným. Narodil se na palubě letadla, vyrůstal uprostřed kukuřičných polí, dospíval v ulicích velkoměsta zmítán nároky a očekáváními společnosti, vystřídal desítky zaměstnání, několikrát málem zemřel, aby se mohl znovu zrodit.... celý text

irrelevantday
irrelevantday
29.12.2018 5 z 5

Plyšový buddha je jedna z nejhezčích knížek, jakou jsem kdy četla. Skrývá v sobě oceán lásky a ukazuje cestu, jenž je možné v životě kráčet, ať už před nás osud postaví cokoli. Pro sebe jsem tam objevila, že nemusí být až tak důležité, jak věci objektivně jsou, mnohem důležitější je, jak my naložíme s tím, co je. Taky si odnáším, že moje konání nemůže být závislé na dosažení nějakého cíle. Nemůžu se nechat odradit tím, že se dílo nepovede, že lidé reagují jinak, než jsem předjímala, osud mi zavane do cesty překážky, které se nadají překročit. A ze všeho nejdůležitější je jít si svou cestou a nenechat se odradit.

Líbí se mi, že kniha není slepenec moudrých myšlenek, je to příběh, místy smutný, místy veselý, ale odvíjí se lehce a napínavě. Moudré myšlenky jsou tam vloženy tak nějak nenásilně a rozhodně vás nezahltí.

Lucnikviti
Lucnikviti
02.12.2018

Já a Plyšový Buddha jsme si k sobě hledali cestu opravdu dlouho. Dostal se ke mně hned po přečtení Zastavena, které je mou srdeční záležitostí, a tak jsem se na něj nedokázala "naladit". I když mě některé pasáže zaujaly, bohužel jsem knihu nakonec odložila. Jednoho dne za mnou ale přišel můj bratr s tím, že knihu našel u mě v knihovničce a přečetl ji jedním dechem. Velmi ho oslovila, a tak ji prý půjčil známé. No a od té doby kniha putuje a my už ani nevíme kde. :-) Kniha o cestě se vydala na cestu. Věřím, že za tu dobu už potěšila mnoho lidí.

NattaliaJ
NattaliaJ
12.11.2018 5 z 5

Na ceste ktora ta caka nepotrebujes nic viac nez volnost :) Dalsia z knih ktoru som precitala jednym dychom a urcite sa k nej rada v buducnu vratim. Nebudem klamat niektore pasaze boli vskutku nezaujimave ale to neubera na kvalite ;) Dakujem

jana8605
jana8605
22.10.2018

knihu mi doporučila kamarádka a nevěděla jsem, co od toho čekat. byla jsem mile překvapená. kniha je velmi dobře napsaná, silně emotivní, k zamyšlení nad vlastním životem

Gweny
Gweny
07.09.2018 5 z 5

"Je marné hněvat se na vítr, když vane." (s. 22)
Kniha je plná nádherných myšlenek a její příběh vás jednou chytí za srdce a už nepustí. Děkuji za ni! Četla jsem ji už několikrát a vždy tam najdu to, co jsem předtím neviděla.

tereza4721
tereza4721
16.08.2018

ÚŽASNÉ MOC DĚKUJI AUTOROVI ZA TOTO DÍLO VELMI OBOHATILO MĚ.................S LÁSKOU + ÚCTOU TEREZKA............

ditul
ditul
14.07.2018 5 z 5

Kniha plná nádherných myšlenek, nad kterými se člověk musí zamyslet chtě nechtě.. Zajímavý příběh chlapce, který si prošel "vším možným" a přesto si zachoval svou nezákeřnou dětskou dušičku.

Eva70957
Eva70957
25.05.2018

Chtěla bych velmi za tuto knížku poděkovat. Je vážně úžasná!
Pomáhá vracet mi a udržovat nadhled, když ho ztrácím.
Přečetla jsem ji dvakrát a teď už ji sebou nosím jen tak pro jistotu.
Doufám, že už nebude dlouho trvat a budu ji moci vyndat z tašky a vydat se někdy na cestu bez ní...;-)
Moc děkuji.

AjťačkaTýnka
AjťačkaTýnka
03.05.2018 4 z 5

Knihu jsem četla na dva tahy: Při prvním jsem měla opravdu špatnou náladu, neměla jsem svůj den. Příběh mi přišel jako totální žvást a povrchně jsem se v duchu smála. Ve druhém tahu jsem byla naprosto spokojená a šťastná a kniha mě velmi bavila, dokonce jsem si některé pasáže četla vícekrát, protože mi připadaly velmi pěkné, zamýšlela jsem se a měla z příběhu velmi dobrý dojem. Shrnutí? Hrozně mě mrzí, že při první půlce jsem promarnila čas zlobením se na všechny a na všechno, protože už jen tím, že jsem napsala SVŮJ den, jsem na knihu nebyla připravená. Myslím, že Pépé by měl radost :-) Rozhodně doporučuji všem, kteří se rádi pozastavují nad světem jako takovým a přemýšlejí nad Bytím, Existencí a tím, že prostě Jsou :-)
Díky, Michale, za skvělou knihu i s věnováním!

ilonkr
ilonkr
30.04.2018

Nádherně čtivá kniha s hlubokými myšlenkami. Na konci knihy na neocislovanych stránkách krásná moudra která jsem si uložila do mobilu když ne zatím do hlavy, těším se moc na další knihy Michala Čagánka.

Henry_1986
Henry_1986
18.03.2018 5 z 5

Asi u žádné jiné knížky jsem se třikrát nerozbrečel během prvních 50ti stránek...Pro mě určitě patří mezi TOP 5 ♥ mezi Malého Prince, Tuláka po Hvězdách, Alchymistu a Fausta.

agrant
agrant
06.03.2018 5 z 5

Plyšový Buddha s námi prošel chřipkovou epidemii v naší rodině - doprovázenou 40 u dětí - a musím říct, že přišel s pravou chvíli! Knížka je to prostě nádherná. Už docela dlouho jsem nečetla beletrii a Plyšový Buddha mě fakt dostal. Je tak krásně něžný i v tom, jak dokáže být drsný...chytl mě za srdce a přiměl hodně přemýšlet. Pro mě nejkrásnější pasáží byl naprosto nádherný popis blázince- ta jednota v různosti, jen s odlišným náhledem...Prostě paráda, moc děkuji za krásné počteníčko a všem, kdo ji ještě nečetli, upřímně doporučuji! :-)

PodkoLenka215
PodkoLenka215
06.03.2018

Knihu čtu už potřetí. Je to kniha inspirativní, k zamyšlení, ale přitom s živým a napínavým dějem, který vám nedovolí knihu odložit. Myslím, že každý v ní najde kuse sebe.

Lenka658
Lenka658
11.02.2018

Výborná knížka, moc se mi líbila. Půjčila jsem ji dceři, tak ji musím popohnat, abych si ji přečetla ještě jednou.

tichozknih
tichozknih
05.02.2018 5 z 5

Jen málokterá kniha dokáže svůj příběh podat tak, jak ho podává Michal v Plyšovém Buddhovi. Text zde není jen textem, skulinkami mezi ním lehce a hravě propadnete do meziprostoru, kde žijí další příběhy. Není to jen o tom zapojit vlastní fantazii a představivost. Příběh mezi řádky, jak nám Pépé vypráví svůj příběh, je tak živý a fascinující, že v něm ožije i Váš vlastní příběh. Je to kouzlo, které není vlastní všem spisovatelům. Příběh je napsán srdcem, z krajiny, kde se žije jen a jen Pravda smíchaná s Láskou a vším tím Krásným, co k tomu patří. Začíst se do Ticha ze Srdce chce odvahu, protože ono Ticho rozezvučí spolehlivě i struny Vašeho vlastního Ticha a to nemusí být každému zrovna příjemné. Stejně jako to být Sám sebou.. A tím vším tahle kniha je.. Je o Životě, jak se jím necháme vláčet, stejně jako o Životě, který si začneme sami tvořit.. Vřele doporučuji.

RenataP
RenataP
19.01.2018

Když jsem se začetla do malebného příběhu, naprosto jsem se v něm rozplynula. Tedy v té první části, která mi přišla voňavá americkou plání, chátrající farmou a podivnými vztahy mezi obyvateli prosycenými výpary alkoholu a občas nějakého toho střelného prachu. No, nenechte se mýlit. Pak se dostanete do Prahy… a projdete si život s jeho podivnými zákrutami, a to především v duši. Příběh s mnoha rovinami… s mnoha vrstvami. A jeden z těch, ke kterým se rádi vrátíte už jen proto, že se vám stýská – a příběh se vám odmění tím, že vám otevře další rovinu.

Cariad
Cariad
22.11.2017 5 z 5

Kniha, která člověka přiměje zamyslet se nad nejedním společenským tématem a možná vám i přeskládá životní hodnoty. Autor má jedinečný styl a záběr, jaký se u nás jen tak nevidí. Poetické popisy krajiny a vnitřních rozpoložení se střídají s dramatickými pasážemi i groteskními situacemi.
Kniha se čte jedním dechem.
Ojedinělý je i bonus v závěru, který čtenáři připomene nejdůležitější myšlenky a moudra z knihy.
Z toho, co mi kniha dala usuzuji, že by se mohla líbit všem se zájmem o osobní rozvoj či duchovní přesah.
Vřele doporučuju!

Petr603
Petr603
23.10.2017

Krásné a inspirativní čtení o vědomém a svobodném životě. Kniha je pro mě poklad a každému s láskou doporučuji.
Petr

bledule67
bledule67
21.10.2017

Při čtení této knihy si uvědomíte jak je snadné bytí, několikrát vám vytrysknou slzy, a hlavně se o ni budete chtít podělit, začnete ji předávat dál a pak vám začnou přicházet před půlnocí zprávy jako: začala jsem číst Budhu, vůbec nemůžu spát, je to krásně psané. Doporučuji všem si knihu přečíst. Blanka

Athena
Athena
07.09.2017 4 z 5

Strašně milá kniha, která se četla téměř sama. Člověk si díky ní uvědomí vzorce chování sebe i okolí. Jen z hlavního hrdiny mám rozporuplné pocity. V jednu chvíli jsem se s ním ztotožňovala, abych vzápětí nevěřícně zírala, co (z mého pohledu) špatného a nemyslitelného zase udělal.

Michal Čagánek
česká, 1978