Plyšová veš

Plyšová veš https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411360/plysova-vespduzUg-eYm-.jpg 4 56 21

simca9342
07.01.2024 4 z 5

"Vikendovka"

Jedna z těch, které jsem otevřela loni a dočetla letos, protože mě děj moc nebavil a já chtěla strávit konec roku v lepší knižní společnosti.
K příběhu: ze začátku jsem myslela, že příběh nedočtu. Navíc kniha budila dojmem, že není napsaná od začátku a příběh působil useknutě Dívala jsem se jestli kniha nebyla poničena vandalem, který by vytrhal pár stran. Měla je všechny.

Příběh ženy, která si svůj život nemá problém řídit pevnou rukou. Vše včetně své práce redaktorky bere humorně. V jejím životě taky není vše úplně dokonalé. Dokazuje to pár věcí, např. soužití s matkou, která ve své skoro třicetileté dceři vidí pořád malé dítě, rodinných návštěv, z toho u jedné z nich doslova přežít kvůli sourozenců přitahujícich neštěstí jako magnet a mnoho dalšího. Když Jitka zjistí, že je těhotná, cesta životem teprve začíná...

Analady
07.12.2023 3 z 5

Není to vůbec špatná knížka. Je to příběh ze života a ty mě baví. Autorka píše čtivě a vtipně, jen mi přišlo, že se snažila být vtipná až moc. Kdyby vtipem jen tak zlehka okořenila svoje vyprávění a nepřeháněla tolik, pak by to bylo super čtení.

Jsem ráda, že jsem knihu nečetla před tím, než jsem měla děti. Jednak ti její synovci byli fakt příšerní a navíc popisy strastí v těhotenství, při a po porodu by mě asi odradily, tak bych asi zůstala bezdětná. Ale toto mě pobavilo:

Ani v nejmenším jsem nepřipomínala ty krásné šťastné maminky z obalů plenek a čistících ubrousků. Byla bych použitelná maximálně na kampaň na snižování porodnosti. Chcete být sedřená, uštvaná a ohyzdná?! Pořiďte si dítě! Zaručený způsob, jak na 100% zošklivět během devíti měsíců. Zbavte se hladké pokožky a vyměňte ji za popraskanou a převislou.

DominaCZ
23.01.2022 odpad!

Hysterka...napřed posedlá v tom zabřeznout...když se to povede tak zas je jí to na obtíž a jen bleje a ječí...mimino jí sotva leze po čtyřech, umí jen paci paci, ale ona je nadrbaná zas, hnus...
A proč pořád dělá z těhotných nesvéprávný blbky?
"Začala jsem vrážet do nábytku i pantů u dveří, přeříkávat se a v průběhu věty jsem zapomněla, co jsem chtěla na jejím začátku."

madem
26.09.2020 5 z 5

Kniha plyne hezky pomalu. Jak uspořádat malou svatbu, zařídit si byt a sestěhovat se. Pokračuje těhotenstvím a porodem. Staví se ke všemu pozitivně, ale ne násilně.
Milé a příjemné posezení na jedno odpoledne.

eliska1523
21.05.2019 4 z 5

Četla jsem ji kdysi dávno, když jsem čekala první dítě a dostala se mi do ruky náhodou.Libila se mi moc.Vtipna, svižná, česká... prostě fajn, neměla jsem s tím problém.Urcite je to jedna z těch, kterou si ráda občas prolistuju

Teruuu
03.05.2017 1 z 5

Vse mi prislo absolutne pritazene za vlasy, nektere zivotni situace nerealne, hlavni hrdinka uplne mimo. Jedna z mala knih, kterou rada nekomu prenecham a udelam misto v knihovnicce pro jinou.

1casper
17.09.2016 3 z 5

První půlka knihy mě nudila, chtěla jsem ji odložit. Druhá půlka byla pěkně čtivá, svižná. U popisování těhotenství a následně mateřství jsem se hodně bavila. Jen ten konec byl divně ukončený, jakoby autorka nevěděla, co dál....

karin9196
03.09.2016

Četla jsem jí v těhotenství a opravdu jsem se smála nahlas. Dokonce jsem se v určitých hláškách viděla.

AkiB
21.07.2016 4 z 5

Kniha je trochu psycho, každopádně pobavila, a to je hlavní :-D

medlovice
20.06.2016

Jani, díky za doporučení, opravdu jsem se bavila.

anetka.repova
15.04.2015 5 z 5

Kniha o těhotenství a mateřství se četla jedním dechem. I když musím souhlasit s ostatními názory. Může nastávající maminky odradit, ale nebojte se je moc čtivá a plná běžných životních situací. Mužů vřele doporučit.

reader.007
17.02.2015 4 z 5

Mezi knihami glosujícími těhotenství a rané mateřství je to rozhodně ten lepší průměr a protože tuto literaturu tolik nečtu, za mne asi nejlepší kniha z uvedených. Četla se svižně a byla to sranda.

Leniiis
11.02.2015 2 z 5

Za mě zklamání. Chvilkama byla knížka vtipná, ale žádná hitparáda to nebyla. Čekala jsem bohužel víc.

Argony
27.11.2014 5 z 5

Četla jsem v těhotenství a dočetla v šestinedělí. Bylo fajn vědět, že se stejnými pocity a zážitky v tom nejsem sama :-))

Sidonie.j
23.05.2014

Vtipná knížka, místy děsí budoucí maminy, ale ten konec je fakt krásnej :-)

Levandulová
13.08.2013 5 z 5

Kniha se moc hezky četla ,akorát asi krapet zastraší budoucí maminy. Vůbec neznám takové "hrůzy"... Ovšem bez toho by kniha určitě postrádala ten vtip a lehkost, kvůli kterým jsem dala 5* :)

zuzlajs
06.08.2013 3 z 5

Docela jsem se pobavila, četlo se to moc dobře.

RADOST
20.03.2013 4 z 5

Svěže, bez příkras a s vtipem popsány zážitky mladé ženy - svatbou počínaje a druhým těhotenstvím konče. Pobavila jsem se i zavzpomínala.

Marbulka
13.05.2012 5 z 5

Vtipné lehké čtení, hodně čtivé.

Radkab.
08.01.2012 5 z 5

Pěkné, vtipné čtení ze života :)