Smrt na Nilu

Smrt na Nilu https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60422/bmid_smrt-na-nilu-BtO-60422.jpg 5 1569 210

Plukovník Race série

Hercule Poirot série

15. díl

Linnet Ridgewayová má všechno – je mladá, krásná, svobodná a bohatá. Jednoho dne ji navštíví její přítelkyně Jacqueline a nadšeně vypráví o svém snoubenci Simonu Doylovi. Po nějaké době se Hercule Poirot na svém putování po Egyptu setkává s novomanželi Doylovými, avšak paní Doylovou se stala Linnet Ridgewayová. Zanedlouho se jejich společnost rozšíří i o Jacqueline, která je už nějakou dobu pronásleduje, aby jim překazila jejich štěstí. Linnet se na Poirota obrátí se žádostí o pomoc, ten přislíbí, že si s Jacqueline promluví. Situace se vyhrotí při výletu na parníku, kde dojde k pokusu o vraždu. Pokusem ale vše zdaleka nekončí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Death on the Nile , 1937

AmberTom
25.08.2022 4 z 5

Skvělá kniha od skvělé autorky. Filmovou verzi s D. Suchetem jsem viděl dříve a tak jsem si při čtení, všechno to bohužel málo popisované okolí, představoval a byl to skvělý zážitek.

beata-betsy2310
24.08.2022 4 z 5

Smrť na Níle - 85-ročná detektívka, ktorá sa zameriava na vyriešenie záhady počas plavby loďou v Egypte. Bohatá a slávna Linnet preberie svojej priateľke Jacquelin snúbenca, za ktorého sa zakrátko vydá. Mladomanželia sa vydajú na svadobnú cestu na plavnu loďou do Egypta, prenasledovaní nešťastnou Jacquelin. Keď na lodi dôjde k vražde, vyšetrovania sa ujme detektív Hercule Poirot, ktorý na lodi trávi svoju dovolenku...
Ak ste knihu ešte nečítali, nebudem tu prezrádzať dôležité momenty z deja. Pripomeniem len to, že príbeh sa spočiatku rozbieha pomalšie a nie je v ňom núdza o množstvo postáv, ktoré dokonale maskujú skutočného páchateľa. Nájdete v nej trochu romantiky, trochu smútku a samozrejme brilantne vypracovaný príbeh. Ak som Vás navnadila, tak sa nechajte vtiahnuť do riešenia záhady.

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Vždy pokud potřebuji nějakou zaručeně perfektní detektivku a nechce se mi přemýšlet, po čem šáhnout, knihy od mistryně, královny, bohyně detektivek nikdy nezklame.
Všechny jsou skvělé, žádná není špatná. Originální, skvělé, nepřekonatelné.

zdenaR
09.08.2022 5 z 5

Klasická detektivka několikrát zpracovaná i filmově. Velmi zdařilá, napínavá, skvělá.

Petkona
08.07.2022 5 z 5

Další z geniálního autorčiných knih. Opět skvělá zápletka, postavy a i samotné rozuzlení.

terimila
07.06.2022 3 z 5

Dobře odvedená práce paní Agathy, takže obecně nadprůměr, ale na její poměry standard (po pár měsících mi motivy splynuly s jinými jejími knihami, takže nakonec dávám 3 hvězdy).
Čte se to hezky (až na pomalejší rozjezd, kdy se všichni chystají na dovolenou), postavy jsou sice zprvu nudně smetánkovské, ale nakonec se pár jedinců vyloupne zajímavě. Celé to celkem má spád, osvěžuje to stalkerská dívčina pronásledující mladý manželský pár... a pak se dovolenková idylka pěkně rozsype a už jede jedna vražda za druhou. Kdysi už jsem to četla a velmi mlhavě jsem si pamatovala rozuzlení (a upřímně, ono to k tomu dost vede), ale detaily mě držely v napětí i teď. Dobrý kus detektivkářské práce.

janavom
05.06.2022 5 z 5

Po letech znovu přečteno a stále jedna z mých nejoblíbenějších od královny detektivek. JV

INCOGNITOREADER
23.05.2022 3 z 5

Tady opět půjdu proti většině. Příšlo mi, že kniha měla velmi, ale velmi pomalý rozjezd s obrovskou přemírou postav a jmen a tím se člověk prostě ztrácel v ději. Než se vůbec dostaneme v ději na loď, aby se konečně mohla odehrát ta předmětná smrt na Nilu tak to opravdu zabere docela dlouhý čas. Poslouchal jsem jako audioknihu, která byla skvěle načtená Lukášem Hlavicou.

Čmeláček
11.05.2022 5 z 5

Vynikající klasická detektivka, jedna z nejlepších od paní Agathy Christie!

MarqueeMoon
17.04.2022 5 z 5

Síce som náhodou tipol vraha správne, no samozrejme, nevedel som AKO. Geniálne :)

rodak
10.04.2022 5 z 5

Perfektní zamotaná detektivka.Klasika ve svém žánru.

alabra
02.04.2022 5 z 5

Opět geniální Agatha, klasika a dokonalost sama, už aspoň potřetí a opět spokojenost.

KaMal
17.03.2022 4 z 5

Moje celkově třetí setkání s Agathou Christie, z toho poprvé v psané podobě. Trochu těžko jsem se smiřovala s rozvleklými diskuzemi a afektovanými ženštinami, ale zápletka byla tak promyšlená, že jsem vraha neodhalila - a to mám rada :-)

ivzu77
13.03.2022 5 z 5

Impulsem pro přečtení této světoznámé detektivní klasiky pro mne byla touha znát děj podle knihy dříve než shlédnu nový film. A vždy, když říkám, že jsem při čtení viděla ve své hlavě běhat filmové zpracování, tak vím, že kniha byla super. No KLASIKA královny detektivek.

2mig1
08.03.2022 4 z 5

Škoda pomalejšího rozjezdu. Čekal bych, že se mrtvoly dočkám dřív než v polovině příběhu. Ovšem druhá polovina je svižnější a mordy se nešetří. Pro mě až trochu překvapivě. Opět jsem měl menší problém se orientovat ve větším množství postav, ale ustál jsem to se ctí.

juanito39
07.03.2022 4 z 5

Agatha Christie je v mnoha ohledech fascinující. Ve Smrti na Nilu v první polovině knihy (vražda se stane až tak na straně 150) vybuduje síť vztahů ve specifickém prostředím mezi velkým množstvím postav, pečlivě je postaví na svá místa, aby mohla v druhé polovině knihy nasadit takové tempo, že se zastaví až na konci. Je proto důležité zdůraznit, že "pomalejší" první část je funkční! Bez ní by nebylo možné dosáhnout efektu, který přichází v druhé části knihy...

Je až neuvěřitelné, jak umí Christie na každé straně vytvářet další a další podezřelé, nutí čtenáře k různým teoriím, aby je na další straně okamžitě znehodnotila (a pak se k nim zase vrátila). A i když tomu přijdete brzy na kloub (stejně jako já), stejně budete s napětím čekat na to “jak”. Navíc je velmi efektní (a z hlediska působení na čtenáře i efektivní) její oddalování důležitých sdělení a informací, které čtenář tuší, ale stále je nedostává…

roman9276
07.03.2022 5 z 5

Ještě lepší než Deset malých černoušků. Skvělý příběh, bylo to napínavý a dost mě navnadilo i to, že jsem trefil vraha, což se mi stalo asi poprvé v životě. Tahle skupina lidí byla zajímavější a příběh šel více do hloubky, Agatha prostě umí a já se těším na další vyšetřování mistra Poirota.

Ruru
06.03.2022 5 z 5

První jsem viděla zatím nejnovější film, a na jeho popud jsem sáhla po knize. Chtěla jsem vědět, co je v knize jinak apod.
Přečteno za dvě odpoledne, a fakt jsem se nenudila. I když tam zhruba do poloviny není žádná smrt, já jsem si to hrozně užila. Má to spád, je to promyšlené a prostě je to Agatha Christie. Víc netřeba psát.

Nazli
20.02.2022 4 z 5

Autorka prostě nezklame. Přečteno jedním dechem.

annes
31.01.2022 5 z 5

Otevřeno pro osvěžení paměti před nadcházejícím filmem..jej, zase postav jak na orloji a nějak jsem si myslela že je to nafingované a ono ne, chudák holka a to se mohla mít tak dobře...