Cyankáli v šampaňském

Cyankáli v šampaňském https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25675/bmid_cyankali-v-sampanskem-BwG-25675.jpeg 4 413 50

Plukovník Race série

< 4. díl

Velká láska se mění v nenávist a přerůstá ve zločin v klasickém příběhu podle románu Agathy Christieové. Atraktivní Rosemary Bartonová udržuje poměr s obchodním partnerem svého muže. Milenec chce jejich vztah ukončit, mladá žena se však takovému závěru zoufale brání, ačkoli připouští, že by je manžel oba zabil, kdyby se o jejich vztahu dozvěděl... Po rozchodu Rosemary propadne hluboké depresi. Sestra Iris se jí snaží rychle pomoci z krize, chystá se totiž večírek u příležitosti šestého výročí svatby Bartonových a hostitelka musí působit šťastně a vyrovnaně. Při oslavě si Rosemary přiťukne s manželem – a vzápětí se kácí k zemi mrtvá. Z její sklenky se line pach hořkých mandlí. Byla to sebevražda, nebo rafinovaný zločin?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Československý spisovatel

Sparkling Cyanide (Remebered Death) , 1944

Lily101
25.10.2020 5 z 5

Úžasná a přesto trochu jiná
kniha, než byste čekali od autorky, neboť třetina knihy se zabývá každou osobou zvlášť, jejími úvahami a i motivem pro čin.

85098211
18.10.2020 5 z 5

Jak se asi mohlo (nepozorovaně) dostat cyankáli do šampaňského? A byla to opravdu sebevražda, nebo spíš ne? ;-) Tato detektivka je tak trochu jiná, než ty ostatní, které jsem od autorky četla. Protože poměrně dlouho se nevyšetřuje, ale spíš se čtenář seznamuje se všemi okolnostmi, mezilidskými vztahy, zakázanými aférami a podobně. Až po celkem dlouhé době, kdy dojde k dalšímu úmrtí, se otevře i starý případ a začne se zkoumat, jak to bylo tenkrát... Plus je pochopitelně nutné vyšetřit i onu aktuální smrt ;-). Na scéně se tedy objevuje plukovník Race, který nakonec odhalí všechny (i doposud neznámé) skutečnosti. Kniha je sice napsána svižně, jak je u autorky obvyklé, ale zároveň zde chybí i větší napětí. Pachatele jsem však neodhalila a závěr případu se mi moc líbil. Ze sympatií k mé nejoblíbenější autorce dávám tedy i přesto plný počet a určitě se těším na další knihu od ní :-).

Ava365
19.08.2020 4 z 5

Spíše autorčin průměr.

m_martina
12.05.2020 5 z 5

Asi moje úplně první detektivka od Agathy Christie, kterou jsem přečetla. A od té doby na ni a její knihy nedám dopustit.

Leona333
17.03.2020 5 z 5

Detektivka od Agathy Christie, ve zbrusu novém přebalu - vydání, nebo ve starším!? Je to úplně jedno. Obsah knihy je stejný. Jedním slovem DOKONALÝ.

bookcase
25.02.2020 5 z 5

To bylo pohlazení na duši, přesně taková Agátka, jakou jsem čekala a jakou mám ráda.

Taralcielle
27.08.2019 5 z 5

Hercula Poirota moc nemusím, ale tahle kniha z pera Agathy Christie mě zaujala, hlavní detektiv mi tam ani nijak nechyběl, kniha měla spád a zhltla jsem jí během jednoho odpoledne.

Lucek
17.04.2019 5 z 5

Stará dobrá Agatha...

Vojslava
05.02.2019 5 z 5

Můj první pokus s dalším z autorčiných hrdinů a v zásadě jsem se nezklamala. První třetina knížky uvádí do děje, kdy to skoro vypadá, že vrazi jsou všichni, nakonec ale všechno doplyne k logickému, dosti psychologickému konci, který rozhodně nezklame. Hlavní hrdina je tu spíš "spiritus movens" než klasický detektiv, ale rozkrývá záhadu stejně úspěšně. K této autorčině sadě se určitě ještě vrátím.

Ala787
07.12.2017 5 z 5

Je to zvyk, prostě mě Agatha Christie většinou uklidní a odpoutá mé myšlenky od všeho každodenního a stresového. Podle mě kniha, která je prostě od Agathy.

Dajda
17.07.2017 5 z 5

Agatha opět nezklamala..vynikající příběh a rychlý spád událostí, viděno očima různých potenciálních vrahů..bylo mi líto, že jsem ji dočetla tak rychle :-)

Atanone
06.06.2017 4 z 5

Je pár knih od A.CH.,které jsem nečetla. Tahle patřila mezi ně.

Pro mě je toto slabší odvar. Asi takto-že vím,že to napsala moje oblíbená paní Agatha,tak si říkám,že není vždycky posvícení. Nebýt už do ní literárně zamilovaná,asi bych s dalšími jejími detektivkami počkala.
Moc se mi líbí začátek knížky,kde šest různých lidí vzpomíná na jednu ženu,která údajně spáchala sebevraždu. Každý z těch šesti ji viděl jinak a každý měl jiný důvod ji zabít. Takže jsem si začala tipovat kdože to asi tak mohl být a hledat nápovědy. Ty mě ovšem odvedly úplně jiným směrem a vyvrátily mi moje podezření,abych na konci příběhu zjistila,že jsem měla pravdu na 50%. Zpětně jsem pak už viděla,že tam byla vodítka,ale já šla po jiné stopě.
Kupodivu mi vůbec nevadilo,že v tomto příběhu nefiguroval ani Poirot,ani slečna Marplová. Ale vadil mi takový ten nečekaně vševysvětlující moment,který působil poněkud uspěchaně. Ale možná jsem jen šťoural. Určitě jsem šťoural,protože sama bych něco takového ani nevymyslela,ani nenapsala.
A našla jsem si ponaučení- a sice že mnohdy hřešíme na pocit,že máme něco v životě "jisté" a myslíme si,že bychom se bez toho docela dobře obešli. Teprve když hrozí,že o to přijdeme,uvědomíme si,kolik to pro nás znamená.

Sebasti
29.06.2016 5 z 5

Jedna z nejpoutavějších knih, které jsem kdy četl! Postavy jsou nesmírně reálné a opravdu dokonale vykreslené! Celou dobu jsem si říkal, že ať už rozuzlení dopadne jakkoli, vyprávění si zaslouží 5 hvězdiček tak či tak. Rozuzlení nakonec bylo velmi důmyslné a překvapující. Odteď si v restauracích budu dávat pozor;)

Mark2000
05.06.2016 5 z 5

Četla jsem myslím docela dost knížek od Agathy Christie, ale žádná se ani v nejmenším nepodobala těm předtím. Asi mi zde chyběl geniální Poirot, nebo slečna Marplová, ale i přes to to byla velmi napínavá kniha, od které se jako obvykle nebudete moct odtrhnout. Je vidět, že autorce titul "královna zločinu" opravdu patří.

Bulda01
20.04.2016 4 z 5

Občas si najdu nejakou no name knížku od Aghaty Ghristie ktere by mohli byt dobré tohle bylo presne ono.Vyborné

nelajsia
16.02.2016 5 z 5

Agatha je Agatha - to môžem, príjemné čítanie

petkab
31.01.2016 4 z 5

Moc příjemné čtení, jak jinak :-)

astroweb
27.10.2015 5 z 5

Velmi příjemné čtení, jedna z těch hodně dobrých autorčiných prací.

derminator
20.09.2015 4 z 5

Kniha mě nepřijde jako zde v mnoha názorech slabší ba naopak má grády i když tam není Hercule Poirot. Velice se mě líbí zápletka a vraha jsem opět neuhodl i když trochu podezření tam bylo! 65%.

Tinoušek
06.01.2015 4 z 5