Ploštice

Susan a Alex Wendtonovci sa chcú odsťahovať zo svojho malého bytu a zdá sa, že konečne našli byt svojich snov. Priestranný mezonetový byt v dobrej štvrti, bez poplatku realitnej kancelárii. Majiteľka domu je síce trochu výstredná a postarší údržbár má neustále záhadné poznámky o pivnici, ale… nájom je taký nízky, že by bol hriech byt nevziať. Lenže Susan čoskoro zisťuje, že ich domov je plný ploštíc. Alebo nie je? Susan sa každé ráno zobúdza s novými štípancami, ale zdá sa, že ani Alex, ani ich dcéra Emma ten problém nemajú. Deratizátor nič nenájde a majiteľka domu prisahá, že v jej dome žiadne ploštice nie sú. Susan má strach, že začína blúzniť… Tieto ploštice sú totiž oveľa zlovestnejšie, ako sa na prvý pohľad zdá - sú totiž naozaj všade …...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258940/plostice-258940.jpg 3.5127
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno, Fragment (SK)

Bedbugs, 2011

Kniha Ploštice

Jurajovamaka
předevčírem

Kniha je rozdelená do niekoľkých častí, kde v každej je dej viac a viac napínavý. Priznávam, že kniha ma úplne pohltila až od druhej časti, tá prvá je len taký rozjazd.
Pre náročnejších čitateľov to asi nie je to pravé, čo by si mohli želať, no stále dostanete kus napätia a pocit, či tie potvory nemáte doma aj vy. Ľahko sa číta, čo je plus, a je to, v rámci možností, „oddychovka“ na pár hodín.
Koniec knihe uberá na hodnotení a bol trochu prehnaný, no aj tak som si knihu užila.
O D P O R Ú Č A M ❤

jprst
31.12.2020

Docela slušná kombinace mezi horrorem a psychothrillerem s patřičnou gradací, kterou ale autor závěrem dost "úspěšně" pokazil, jako by si nevěděl rady co s tím.

mynamail
13.10.2020

Vzhledem k tomu, že mám hrůzu i z mouchy a cítím k veškerému hmyzu a broučkům a podobné havěti neuvěřitelný odpor, byla odvaha otevřít první stránku. Ale nelituji. Opravdu přečteno za jedno deštivé odpoledne. Nebylo žádné hluché místo, žádná nuda. Vývoj nepředvídatelný. Doporučuji.

evilunicorn
21.07.2020

I přesto, že mě postava Susan svým chováním občas iritovala, nemůžu příběhu upřít svižné tempo, zajímavý námět a skvělý konec.Zajímavé dílko, díky kterému jsem měl téměř potřebu se poškrábat na kůži.Body navíc za noir obal knihy.

Iva B.
29.01.2020

Tohle nebylo vůbec zlé!! Už ten název.. Já jsem sice četla jako eknihu, tam to nebylo, ale graficky je kniha prý na každé stránce plná štěnic a každou stránkou jejich vice a vice. Druhou část knihy jsem četla v noci, takže asi to nejhorší. Měla jsem pocit, že po těle mi furt něco leze :). Konec byl docela velké překvapení!!!!

Morbidus
22.01.2020

Tohle vůbec není špatná záležitost! Na knihu jsem narazil v knihovně zcela náhodou a ani nevím, co mě přimělo si ji půjčit - prostě mi přišla zajímavá. Brouka mi do hlavy sice nenasadila, ale rozhodně na ni jen tak nezapomenu.
Aby bylo jasno, považuji tuto knihu spíše za horor, než za thriller (jak se potenciální čtenáře snaží zklamat obálka). Ovšem proč polemizovat o žánrech, hlavní je, že jde o svižné čtivo, které lze bez problémů zdolat za jeden či dva večery! Atmosféra (společně s množstvím štěnic) houstne takřka geometrickou řadou. Finále zapadne na ta správná místa, i když uznávám, že jde o lehké zklamání. Nicméně jsem rád, že některé otázky zůstaly nezodpovězeny. Za prvé mi otevřenost konce sedí a za druhé - to musí být řečeno vše?
Zábavná psychologická jednohubka. :-)

Graem
04.12.2019

Jeden z těch lepších hororů/thrillerů. Za jeden večer máte přečtené. Nečekaný závěr. Zajímavý vývoj.

Kami33
30.10.2019

Nebylo to špatné, ale úplný top to také nebyl. Kniha se četla dobře, hlavní hrdinka nebyla extra sympatická. Nejvíc mě bavil závěr knihy. Jen by mě zajímalo, kdo tam vlastně maloval.