Ples v Schönbrunnu

Ples v Schönbrunnu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31567/bmid_ples-v-schonbrunnu-AG5-31567.jpg 4 39 5

Sissi série

Šestý díl rozsáhlého historického cyklu o životě císařovny Alžběty. Kniha začíná návratem císařovny z cest po Evropě po smrti její matky a narození vnučky. V té době císařovna sleduje vztah Františka Ferdinanda k Žofii Chotkové a po osobním seznámení souhlasí s jejich sňatkem. V rámci politických jednání přijíždí do Vídně velkokníže Dimitrij a na jeho počest je v Schönbrunnu uspořádán ples, z něhož se Alžběta na poslední chvíli v náhlé depresi omluví. Vydá se opět na cestu, tentokrát do severní Afriky, a málem na moři zahyne. Když se dozví, že senzacechtivý tisk ji prohlašuje za šílenou, vrací se zpátky k manželovi.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Ein Walzer in Schönbrunn , 1993

Booky84
Booky84
30.12.2023 5 z 5

Opět krásný a čtivý díl ze života císařovny Sissi. Autorka píše lehce a poutavě.

Martina291086
Martina291086
13.01.2022 5 z 5

Sissi intrikánka. Sissi sňatková konspirantka. To bylo první, co mě napadlo při dočtení dílu. Poutavým čtením projdete celou knihou, kterou dokážete přečíst na posezení. I když ji nečtete poprvé, najdete vždy detaily, kterých jste si předtím nevšimli. Von Ingenheim čtivou formou převyprávěla notoricky známý milostný příběh se všemi zákoutími života císařské rodiny.

MOu598
MOu598
18.01.2018 4 z 5

Všechny díly Sissi jsem zhltla na posezení.

Markett
Markett
02.01.2014 5 z 5

Opět se mi tento díl líbil :)

lusila
lusila
07.07.2013 4 z 5

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.