Plemena psů

Plemena psů https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72628/plemena-psu-72628.jpg 5 10 6

Nejúplnější český atlas plemen psů přináší představení plemen uznaných i neuznaných mezinárodní kynologickou společností. U jednotlivých plemen je uvedena historie, místo a často i důvod vzniku, povaha a možnosti využití psa a samozřejmě fotografie s tématikou vztahující se k původnímu využití i dnešnímu použití plemene. Jako bonus je uvedena webová adresa úspěšné chovatelské stanice, na které získáte další množství informací a pochopitelně i možnost si vybraného psa pořídit.... celý text

Artemisis
19.07.2023 5 z 5

Pamatuji si že jsem na tuto knihu narazila čistě náhodou, když jsem jako malá byla ze školou na výletě. Musela jsem si ji hned koupit a nelituji toho. Krásně daný přehled plemen a přehledný popis.

Petr102
19.11.2020 5 z 5

Konečně první kniha, která obsahuje všechna uznaná plemena F.C.I. a další, která se toho třeba i dočkají. Stejně jako atlas hub by neměla kniha chybět v každé knihovně

pipiczech
03.02.2019 4 z 5

Naprostý souhlas s komentem od frufru2 - jako "základ" je tato kniha úplně ideál - taky mi moc pomohla v rozhodování se.

Jinak tip pro Jirak87: Jako vrchol obsáhlosti a klenot psí knihovny beru knihu PES od Císařovského - https://www.databazeknih.cz/knihy/pes-34103

Jirak87
22.02.2018

Celkem dobré shrnutí, historie celkem stručně, ač to bývá nejzajímavější... Ale celkově je prostě na to kvantum plemen 300 stránek celkem málo. Osobně hledám něco na netu, abych se sebevzdělával, jen nemohu na nic-moc narazit, jen alá wiki s plkama, zatím jsem narazil jen na použitelné info plemen psů na http://psiusmev.cz/plemena
Nevíte ještě o něčem jiném, popř. obsáhlejší kvalitní knihu?

frufru2
27.12.2015 5 z 5

Povedený přehled prakticky všech plemen psů. Nechybí relativně podrobná historie každého plemene včetně povahových vlastností. Jsou zde uvedeni i psi v našich končinách velmi vzácní. Pokud přemýšlíte, že si pořídíte čtyřnohého kamaráda, tak tuto knihu určitě nesmíte minout.

Gabika56
26.01.2015 5 z 5