Playground

Playground https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308379/bmid_playground-Oru-308379.jpg 3 1525 428

Co se stane během těch vzácných vteřin, kdy se zastaví srdce? Jasmin Pascalová-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na celou minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, potom je však přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: ocitla se v tajemném přístavním městě, jež představuje přechod mezi životem a smrtí a v němž panuje krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo překonat nástrahy města a vrátit se do života? Jasmin se ve Stockholmu léčí z posttraumatického stresového syndromu, opustí armádu a snaží se vést poklidný život. Až do dne, kdy jí vážná dopravní nehoda opět obrátí svět vzhůru nohama. Lékaři v nemocnici operují Jasminina syna, aby mu zachránili život. Během operace mu však musejí na okamžik zastavit srdce. Nikdo neví, kolik pravdy je na příbězích těch, kteří se navrátili z blízkosti smrti. Ale Jasmin nemůže riskovat. Ví, že si její syn sám neporadí a nevrátí se. Kruté přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je hřiště…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Playground , 2015

lachtan77
27.08.2019 3 z 5

Nápad z bývalou velitelkou armády, který sliboval akci ze "záhrobí". Bohužel nic z toho co jsem očekával nepřišlo. Ano Kepler umí důvěryhodně popsat děj i okolí, ale to bylo tak nějak všechno. Čekal jsem trochu víc.

Junjun
24.08.2019 5 z 5

Velmi zajímavé téma, bavilo mě to, i když v nějakých věcech mi to přišlo mírně nedotažené.

Boriolus
16.08.2019 3 z 5

Ešte že z toho nebola Chatrč :-)

Marsha
12.08.2019 5 z 5

Kniha mě velice příjemně překvapila. Za mě musím říct, že námět byl super nápad. Přečetla jsem to jedním dechem a bavilo mě to. Autor nezklamal.

hajrys
05.08.2019 5 z 5

Z komentářů jsem věděla, do čeho jdu. Přesto mě kniha překvapila. Netušila jsem, že duo Kepler je schopno napsat takovou knihu. Velice zajímavé téma a prostředí. Přečteno jedním dechem.

Dada077
29.07.2019 5 z 5

Od Keplerov úplný úlet. Ale malo to niečo do seba a v myšlienkach sa to dlho ku mne vracalo.

Sjuzana
28.07.2019 5 z 5

Tak to byla jizda, skvele napsane, napinave az do konce.

ufounek17
17.07.2019 5 z 5

Tak takhle jsem ještě knihu se 434 stranami rychle přečtenou neměla. Téměř za den s přestávkami byla zhltnuta!!!! Jen tak dal. Doufám ze brzy zase vyjde nějaká TOP kniha. Za mě Ano.

Venny345
07.07.2019 3 z 5

Při čtení jsem se cítila jako kdybych se probudila v jiné surrealistické dimenzi, tak jako postavy v knize...což si myslím, že byl záměr. Námět i zpracování bylo opravdu zvláštní a zajímavé. Nicméně, kniha se mi chvílemi zdála trochu zdlouhavá a nudná, a tak jsem si pustila myšlenky na špacír, a proto jsem se občas ztrácela, co se zrovinka děje.
Za přečtení stojí, ale já si tuto knihu řadím na seznam "jednou a dost". :)

adulik23
01.07.2019 3 z 5

Kepler patrí k mojim obľúbencom avšak táto kniha na mňa príliš nezapôsobila, čítať sa to dalo, o tom potom, ale predsa len tomu niečo chýbalo...

Mike99
18.06.2019 5 z 5

Slibný začátek, pak mírné zpomalení děje a od cca poloviny knihy děj nabere takový spád, že nemůžete knihu odložit. Skvěle napsané, čtivé, barvitý děj, zajímavě vytvořený "svět", sympatičtí hrdinové. Určitě by se našlo pár nezodpovězených otázek či možných "logických" chyb, ale to kvalitu knihy nijak nesnižuje. Za 5*.
P.S. V Číně vyhlásili soutěž na hledání dvojníků. A víte, jak to dopadlo? Vyhráli všichni. :-)

peter5739
16.06.2019 5 z 5

Za originalitu a dejový spád dávam 5 hviezdičiek...
taká rozporuplná téma .. zanechala vo mne zmiešané pocity....
..inak prečo tu má táto kniha štítok zobie?

zelenoockaa
16.06.2019 4 z 5

Při půjčení knihy jsem si nepřečetla o čem vlastně je a proto pro mě byla dost velkým překvapením. Nemohu však říct, že by bylo nepříjemné. Kniha se četla skvěle a ačkoli miluju detektivky, tak mi nevadilo přečíst si trochu jiný žánr. Za mě dobrý.

Lucii_Ami
09.06.2019 5 z 5

Tato kniha je velmi neobvyklá, ale tím se pro mě stala fakt dokonalou. Byla to moje první knížka od Lars Kepler a díky ní uvažuji nad dalšími knihami. Děj byl občas trošku matoucí, ale pokud se člověk začetl, tak to byl blow mind děj :) Za mě ji doporučuji :)

frantisek8863
07.06.2019 3 z 5

Musím se přiznat, nečetl jsem přebal a byl jsem překvapen, že nejde o další krimi, ale oceňuji zvláštní pojetí tématu o posmrtném životě. Místy byl děj předvídatelný a připomínalo mi to čínskou verzi Hladových her. Nechápu, že název knihy zůstal v originálním názvu. Vždyť název Hřiště by byl pro českého čtenáře vhodnější než Playground . Číst se to dalo a protože to je 1. díl v sérii, tak pokud budou další pokračování pokračování klidně si je přečtu.

dominika2585
05.06.2019 5 z 5

Za mě skvělé. Původně se mi do knihy nechtělo kvůli negativním komentářům tady, ale jakmile jsem začala číst, nešlo přestat. Originální příběh o tom, co je po smrti a o tom, že je matka pro své dítě schopna udělat cokoliv. Přístavní město bylo popsáno tak dobře a uvěřitelně, že jsem si ho dokázala živě představit.

micha-ella
01.06.2019 3 z 5

Skvělý popis prostředí, čtenář v tom městě sám chodí a všechno vidí, ale pro mne tato knížka nebyla. Nepotřebuji číst o násilí a surovostech, nemám ráda přehnané až béčkové akce hrdinů.

monik84
29.05.2019 1 z 5

Bohužel , tato kniha mě neoslovila .

Bauriska
24.05.2019 2 z 5

Od autorů jsem četla téměř všechny knihy a byla jsem zvědavá, jaká bude tato, když je žánrově úplně jiná. Příběh to byl originální a zajímavý a vůbec bych si nedovolila říct, že nebyl dobře napsaný. Jen mě zkrátka nezaujal. Příště zkusím raději ty detektivky.

Hugomil
22.05.2019 5 z 5

Lidi proberte se! Tohle není o Joonu Linovi a dávat knize horší hodnocení jen proto, že jste byli překvapení a posléze zklamaní nepřítomností Joony, to není fér. Kniha je složitější na představivost a kdo ji nemá je ztracen. Po přečtení mi ještě dlouho ležela v hlavě, což se často nestává. Je pravdou že má pomalejší nástup, ale konec to zcela vynahradí. Oceňuji originalitu příběhu, myšlenku a nápad. Hodně nedoceněná kniha.