Playground

Playground https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308379/bmid_playground-Oru-308379.jpg 3 1525 428

Co se stane během těch vzácných vteřin, kdy se zastaví srdce? Jasmin Pascalová-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na celou minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, potom je však přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: ocitla se v tajemném přístavním městě, jež představuje přechod mezi životem a smrtí a v němž panuje krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo překonat nástrahy města a vrátit se do života? Jasmin se ve Stockholmu léčí z posttraumatického stresového syndromu, opustí armádu a snaží se vést poklidný život. Až do dne, kdy jí vážná dopravní nehoda opět obrátí svět vzhůru nohama. Lékaři v nemocnici operují Jasminina syna, aby mu zachránili život. Během operace mu však musejí na okamžik zastavit srdce. Nikdo neví, kolik pravdy je na příbězích těch, kteří se navrátili z blízkosti smrti. Ale Jasmin nemůže riskovat. Ví, že si její syn sám neporadí a nevrátí se. Kruté přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je hřiště…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Playground , 2015

LuckyZ
10.04.2020 4 z 5

Kniha mě mile překvapila, jinak toto moc nečtu, ale dostala jsem se k ní i diky Ctenarske vyzve. Zajímavé postrehy o životě, a ukazka silného materskeho pouta. Docela fantastické, ale další nahled toho co může byt mezi životem a smrtí, nebo po smrti. K přečtení me motivovala i kniha o podobnem tématu Zachránila mě slza.

lucyq
03.02.2020 2 z 5

Tahle knizka mi nejak nesedla. Divne Sci-fi, moc lekarskych podrobnosti, detailu o zraneni.

hippiesak
20.01.2020 4 z 5

Zajímavá knížka. Vskutku zajímavá...

Neznám spisovatele "Kepler". Nevěděl jsem, že píše(ou) primárně detektivky. Já si tuto knihu koupil na Audiotéce jako audio knihu ze dvou důvodů: Miluji hlas Terezy Bebarové (poslechl jsem jejím hlasem přes 100 hodin v audio knihách) a pak mě také zaujala anotace knihy a právě to, co se děje v posmrtném životě. Nic neprozradím, když napíšu, že přes akční a velmi dobře napsaný úvod se dostaneme do velmi zajímavé první poloviny (možná 2/3) knihy, kterou jsem si fakt užíval. Ztráta hvězdy je za tu poslední asi cca třetinu, která mě zkrátka bavila méně a pak jsem se těšil samozřejmě na finále :) V celku mě kniha velmi bavila a rád ji doporučím někomu, jako jsem byla já, který zkrátka neví, co je pojem "Kepler" v literatuře a zaujme ho kniha svým obsahem :)

PS: audio verze opět skvěle namluvená :)

monushka
16.01.2020 5 z 5

Playground je první knihou, kterou jsem od této švédské autorské dvojice četla a musím říct, že to byla pecka. Četla jsem jako divá a vůbec mi nešlo přestat. Po dlouhé době si mi stalo, že jsem přemýšlela nad příběhem, i když jsem momentálně nemohla číst. Moc se těším, až sáhnu po jejich detektivní sérii.

0323
12.01.2020 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora(autorů). Jednu chvíli jsem přeskakovala, ale to proto, že popis boje byl pro mě moc detailní. Myšlenka druhého břehu byla super!

Layyen
04.01.2020 4 z 5

velmi dobré, a značně rozdílné od ostatních Keplerovek, téma posrmtného světa je tu netuctově zpracované. Od začátku do konce napínavé, doporučuji všem.

Faila
24.12.2019 2 z 5

Zpočátku mi to přišlo fajn, zejména z námětu jsem byla vyloženě nadšená. Pak do toho vstoupila pořádná salva akce, romantiky, patosu, nepochopitelných zvratů a z mého pohledu až nesmyslů. S hlavní hrdinkou jsem měla problém téměř od začátku, ale ke konci knihy už jsem na ni byla alergická. Není to napsáno vyloženě špatně a námět je opravdu originální, ale tohle dílo mi nesedlo a budou-li další díly série, bez lítosti si je odpustím.

tabaluga
09.12.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, jen to na mne působilo trochu moc akčně... Ještě, že hlavní hrdinka měla průpravu z armády:-D

dr.romca
05.12.2019 5 z 5

Skvělá, má spád. Až se jednou dostanu do přístavu, vím, jak se chovat a co dělat :))

danielavachova
26.10.2019 4 z 5

Úplně jiný šálek kávy od mého oblíbeného autora,dobré čtení o životě po životě,chtěla jsem odložit,ale neudělala a kniha mě zcela uchvátila.

ujira
24.10.2019 5 z 5

Snad je to náhoda, snad prst zvednutý, ale podruhé v krátkém čase se mi do rukou dostala kniha s tématikou smrti a přístupem, jak se se smrtí vyrovnat. Zajímavý námět v severské literatuře a Lars Kepler umí psát.

DanaKa81
18.10.2019 3 z 5

Nakonec jsem měla přečteno za pár dní, moc jsem si od mysteriozního románu neslibovala, ale poradili si s ním dobře. Pokud bude nějaké další pokračování o posmrtném životě neodolám a pořídím si ho. Každopádně mnohem víc se mi od Keplerů líbí jejich série kriminálních případů. Joona je prostě nejlepší!!!

PetraVlckova
10.10.2019 4 z 5

nekonvenční téma, dobře zpracované. Vydal se jinou cestou než jeho předchozí romány. Ačkoliv jsem očekávala podobný styl, přesto mě příjemně překvapil

eva0772
26.09.2019 2 z 5

Cetlo se to tezko...

MonikaV
26.09.2019 5 z 5

Opravu jsem přečetla jedním dechem. Mělo to spád, čtivé, doporučuji.

zujky
18.09.2019 4 z 5

Pro mně byl začátek těžší, chvíli mně trvalo, než jsem se začetla, hodně popisné a zvláštní. Každopádně od 80 strany už to frčelo jako po másle a četla se parádně. Určitě stojí za přečtení ????

Lucik94
08.09.2019 5 z 5

Strhující, silně šíblé. Ale čtivé. Každá matka pochopí pocity a motivaci hlavní hrdinky. Kdo by pro své dítě nepoložil život?
Trochu moc násilí. Ještě, že to dopadlo dobře.

petgona
04.09.2019 3 z 5

Najprv som si myslela, ze to ani neprecitam, take to bolo nejake nemastne-neslane, ale potom sa to celkom rozbehlo. Miestami som sice mala pocit, akokeby mi unikali kusky deja, ale moj celkovy pocit na konci bol skor pozitivny ako negativny. Nezazila som wow efekt, ale co ma milo prekvapilo bola tema - nebol to taky standardny krimi pribeh a ja ako fanusicka mysterioznych a fantazijnych "vymyslov" sa vzdy potesim podobnej zapletke.

St.Evelin
28.08.2019 5 z 5

Hlavní hrdinkou je Jasmin, která má hodnost poručíka ve švédské armádě a v Kosovu je velitelkou jednotky. Při jednom z bojů ztratí Jasmin dva ze svých mužů a sama je velmi vážně zraněná - její srdce se na dlouhých 100 vteřin zastaví...
Co se stalo během té minuty a 40 vteřin? Viděla Jasmin světlo na konci tunelu? Promítl se jí zrychlené celý její život? Nebo naopak zažila úplně něco jiného?
Nebyl ten zážitek spíš podobný přístavnímu městu plnému násilí, kde kvete mafie a obchodování s vizy zpet? A co se stane, když se do přístavního města vlivem autonehody dostane i vás maly syn? A je hřiště klidným místem pro odpočinek nebo naopak bojem o přežití?
Za mě super mysteriózní thriller, četlo se mi skvěle, těch 400 stran jsem zhltla za dva dny (i se 2 malými dětmi ????). Od dua Lars Kepler je to sice něco nového (ano, Joona je i moje tajná láska), ale rozhodně nemůžu říct, že by to bylo něco horšího, slabšího. S tématem posmrtný život si poradili po svém a mě se jejich způsob velmi líbil.

oblakaknih
27.08.2019 2 z 5

Další velké zklamání.
Od této knihy jsem čekala opravdu moc, ale bohužel mě zklamala.
Námět knihy je velice originální (posmrtný život), ale z mého pohledu nedokonale zpracovaný.
Oblíbila jsem si jednu postavu, která ale nedostala tolik prostoru. Na druhou stranu, hlavní postavu jsem neměla ráda hned od začátku. Nesmyslně důvěřovala cizím lidem, po autonehodě klidně sedla do auta a odjela z nemocnice, kde byl její syn v kritickém stavu. Proč?
Všechny postavy se ale chovaly podobně.
Naštěstí má kniha krátké kapitoly a dobře a jednoduše se četla.
Líbily se mi dopodrobna popsané detaily, ale bylo tam i zbytečné množství zbytečných informací.
Celou knihu mě autoři drželi v nevědomosti, co je skutečné a co mystické. Očekávala jsem, že na konci dojde k objasnění. Bohužel pro mě nebylo dostatečné.
Navíc mi i připadalo, že autoři vložili moc děje do krátké doby.
Za mě určitě ne.