Playground

Playground https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277408/bmid_playground-sJf-277408.jpg 3 1525 428

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště. Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Host

Playground , 2015

janina66
08.02.2021 1 z 5

Tak bohužel toto nedávám. Strana do 200 a dál fakt ne. Není to co bych vyhledávala. Ponuré. A to kniha tak hezky začla. Škoda času.

MatoPalkes
27.01.2021 3 z 5

Je to iné, nie je to zlé, ale detektívky mám od nich radšej.

katerina-an9765
11.01.2021 2 z 5

Příběh se odehrává v neobvyklém a poutavém prostředí. Na mě byl ale dost hr a některé situace "ze života" mi připadaly kostrbaté a nereálné. Raději zůstanu u Joony a krimi :) Myšlenky na posledních stránkách mi připadaly asi nejzajímavější z celé knihy.

kofola33
10.01.2021 5 z 5

Za mne je tohle genialni. Cetla jsem vsechny Keplerovky, Joonu miluju, ale tohle je tak jine, az je to genialni.

"Nesmime se casu bat, musime ho milovat, objimat ho. Je to prave beh casu, co potvrzuje, ze zijeme. Dokud starneme, je v nas opravdovy zivot.
Cas nas nezavadi bliz k smrti - cas nas od smrti drzi dal.
Zivot a cas nejdou vzajemne oddelit. Bez casu neni zivot mozny."

Tema klinicke smrti mi pripomina jednu knihu, kterou jsem cetla pred vice nez 20ti lety, nejaka asi doktorka tam delala sama na sobe experimenty a dostala se do lodi, snad jako Titanicu...bohuzel si nepamatuji vic, nevite nahodou nekdo, co to mohlo byt?

Kazdy mame svuj pristav... "Jednoho dne vsichni odpluji na lodich, ale nez se to stane, maji jeden druheho. A to znamena vic, mnohem vic."

Mufa
13.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Zajímavé téma, hodně se mi to líbilo. Možná proto, že nemám srovnání s jinými tituly autora, ale jestli jsou to krimi, tak to ani srovnání mít nebudu, to nečtu.
Nikdy mě nenapadlo se zamyslet, jak se asi cítí vojáci, když se z těch hrůz snaží dostat zpátky do normálního života. Nic moc asi.
Kdysi jsem si "zážitkem mimo tělo" taky prošla a jsem ráda, že jsem tehdy žádný Číňany nepotkala. A doufám, že až to přijde ani nepotkám ;-)

DuchDoby
03.12.2020 5 z 5

Když už konečně napsal pár Kepler zajímavou knihu, tak má nízké hodnocení. Nechápu, jedná se o nej knihu autora-rů. Předčí všechny ty dokola opakující se krimi.

LenkaGonn
08.11.2020

Tohle prostě není můj styl.

temna.vila
06.10.2020 5 z 5

Playground byla jednou z nejzajímavějších knih, které jsem četla. Moc se mi líbilo vyobrazení blízkosti smrti, téma druhého břehu je v tomto žánru poměrně nekonvenční, ale za mě bylo velmi dobře zpracované. Zasazení děje do prostředí Číny bylo velmi originální, knize dodávalo správnou a hodící se atmosféru. Pro milovníky mysteriózních thrillerů jasná volba.

Snehu
05.10.2020 5 z 5

Baví mě, jak jsou na tuto knihu vyhraněné názory. Mě osobně bavila moc a přečetla jsem ji za jedno sobotní odpoledne. :-)

sandra1754
01.10.2020 1 z 5

Tuto knihu jsem přelouskala jen proto, že jsem si díky ní krátila čas v práci. Neskutečná slátanina.. Detektivky od nich přečtu téměř jedním dechem, ale tato kniha byla jedno velké zklamání.

playada
30.09.2020 5 z 5

No teda, to bylo psycho. Chudáci vojáci. Jestli takhle pořád v hlavě bojují, to musí být k nesnesení. Už se nedivím, že po návratu z misí potřebují péči psychologů.

mats379
22.09.2020 2 z 5

Jedna z těch nejslabších knih...

vikyna9
12.08.2020 3 z 5

Něco úplně jiného, než jsme od J. K. zvyklí. Po počátečních rozpacích a chuti knihu odložit... Musím uznat, že byla zajímavá, čtivá. I když to není můj šálek kávy, ale tak nějak, ani nevím proč vlastně, se mi kniha líbila.

Kerberos
09.08.2020 3 z 5

První kniha od těchto autorů,která mě neoslovila.

bergle
07.08.2020 5 z 5

Za mě naprosto super kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Líbilo se mi téma i krátké kapitoly. Určitě doporučuji ostatně jako všechny knihy o Keplera.

Schary
19.07.2020 3 z 5

Myslím, že detektivní trilery od Keplera jsou mnohem lepší než tato kniha... Hlavním námětem knihy je boj v posmrtném životě o možnost se vrátit zpět do života....

Katania
07.07.2020 4 z 5

Mě se to líbilo. Bylo to zase něco trochu jiného.

Snehurka01
20.06.2020 5 z 5

Líbilo se mi to... Zase něco jiného, ale naprosto super. Tahle dvojice může napsat cokoliv a pořád to bude stejně dobré. Parádní vykreslení města mrtvých, snad se dočkáme dalšího dílu.

evaicka
22.04.2020 4 z 5

Úplně jiné než jsme od Larse Keplera zvyklí, ale musím říct, ze se mi to libilo. Zajímavé.

AlbionFoxyFox
15.04.2020 2 z 5

Dočetla jsem jen díky tomu, že si knihy jen kupuji, takže by mi bylo líto peněz. Kdyby se odmyslela ta část o umírání a byl to jen fantasy thriller, tak ještě by se to sneslo, napínavé okamžiky tam byly, ale takhle jsem byla hodně rozpačitá a skeptická :( Dvě hvězdy dávám za krátké kapitoly, díky kterým to alespoň odsýpalo a za krátké chvilky napětí.