Playground

Playground https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277408/bmid_playground-sJf-277408.jpg 3 1525 428

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště. Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Host

Playground , 2015

Kaytria
18.05.2019 3 z 5

Tohle vůbec nebylo, jako série s Joonou Linou. A zklamalo mě to :(. A hodně. Ten příběh byl.. zvláštní. Mě osobně hrozně štvala hlavní hrdinka a její průběh, jak se z drsný holky stane zlomená slepka. Dále ten průběh mě jednoduše nebavil. 3* dávám za kvalitní literární zpracování autorů.

Evelin
07.05.2019 5 z 5

Ze začátku jsem měla smíšené pocity, přemýšlela jsem, jestli knihu mam číst. Jsem ráda, že jsem ji neodložila a musím dat 5 hvězdiček. I přes to, že jsem čekala opět detektivku od tohoto autora, tak i když kniha je psána fantasy směrem, tak se mi líbila. Přečetla jsem ji jedním dechem.

lenkavildomcova
04.05.2019 2 z 5

Jak mám tuto spisovatelskou dvojici ráda, tak toto fakt ne. Snažila jsem se do 250. stránky, alenedávám to a odkládám. Jdu si spravit chuť nějakým Olsenem. ????

davaprd
13.04.2019 4 z 5

Velmi zajímavé, trochu překombinované.

terinkha
01.04.2019 4 z 5

Fantasy mi dlouhou dobu nic neříkalo, ale pak jsem se začetla do trilogie od Siri Petersen a zjistila, že je to vlastně úžasný ponořit se do jinýho světa. Tady se mě celou dobu držel hodně zvláštní pocit kolem žaludku, pojďme si přiznat, že by nebylo úplně od věci dozvědět se, co bude, až zhasnem, jestli by nebylo dobrý mít na očích dvě mince, protože co když nás převozník nevezme, kde pak zůstaneme, koho nebo co tam potkáme, co když "život" po smrti nebude k žití?
Líbilo se mi to, jedinej problém byl s tím, že jsem nebyla plně schopná představit si přístav, ale ty vade, vymysleli to parádně, kam na to ty lidi choděj?

KatkaP.
20.03.2019 3 z 5

Odklání se od série Joona Lina a je to jiný styl... já preferuji všechny ostatní knihy Keplera. Tato kniha je pro mě trochu fantasy. Téma mě tedy moc nezaujalo, ale autorův popis a umění udělat jakýkoliv příběh napínavým nezklamal.

capar
17.03.2019 3 z 5

Není to typ knih, který čtu, ale kupodivu jsem fakt četla a četla, abych věděla, jak to celé skončí. To, že smrt není tak úplně konec, to snad tak je, ale doufám, že se člověk jednou neprobudí do ještě horší společnosti...Trošku depka, ale i s tou přemírou popisu všeho to mělo mělo spád.

CLAIRE139
16.03.2019 5 z 5

Někdo možná zklamán tím, že to není typická kniha, jakou by člověk čekal od této spisovatelské dvojice. Nicméně za mě můžu říct, že jsem opět hltala stránku za stránkou. Dobře promyšlené. Zajímalo mě, jak celý děj skončí. Zajímavý pohled na věc...

Lkomrska
14.03.2019 3 z 5

Nějak mi tahle kniha nezapadla do stylu , který mám právě tak ráda. Manželé se asi snažili udělat dej nový,jiný,zajímavý, ale pro mě už to bylo trošku jako fantasy.

DK197
04.03.2019 4 z 5

Musím říct, že můj dojem z četby výrazně negativně ovlivňuje fakt, že jsem od příběhu neočekávala to, co jsem dostala. Posmrtný život plný administrativy, pletichaření, který se nakonec promění v boj o život ve stylu Hladových her z knihy Hry o život, to jsem nečekala a hlavně na to neměla náladu - tu čtenářskou myslím.

Napsané Je to ovšem dobře, příběh zajímavý (ačkoliv ve výsledku strašně jednoduchý) a nápad ještě lepší. Jenomže buď zpracování, nebo výše zmíněná nenálada (či snad moje neschopnost přilnout k postavám) způsobily, že mě to chvílemi nebavilo a už jsem to chtěla mít za sebou.

Myslím si, že je knížka dobrá, ale chce to správně vystihnout dobu, kdy se chcete pustit do posmrtného "Kdo prožije". A taky přivřít oko nad nějakou tou drobností... (= chtělo by to doladit chybičky a nedostatky) Dávám horší 4 hvězdičky - 70/75 %.

Snad to tam nahoře takto nefunguje, tedy... To není milá představa. :-)

iveta3689
17.02.2019 3 z 5

Příběh by mohl být trochu osekaný. Je tam zbytečně moc popisů míst a lidí, které nejsou tak důležité. Ale není to nudné, asi i díky krátkým kapitolám děj rychle odsýpá. Vadilo mi to, jak se hrdinka do "přístavu" neustále vrací, jako by chodila z práce domů. To už bylo přitažené za vlasy.

xxiixxi
15.02.2019 3 z 5

Tak nějak nevím, jak hodnotit. Některé aspekty mě vážně bavily, třeba takové naprosto nedůležité detaily a popisy okolí či postav, které s dějem vůbec nesouvisely. Nápad s klinickou smrtí byl také hodně dobrý, absurdní byrokracie přivedená až do krajnosti byla někdy až rušivá, ale proč ne, že. První polovina se mi zdála lepší, druhé prostě něco chybělo, byl to vlastně neustálý sled útěků a bojů, no a konec se mi nelíbil, příš jsem ho jen rychle přelétla, abych byla na konci. Myslím, že to mohli napsat lépe.

lubospanda
12.02.2019 2 z 5

Vyslechnuto jako audiokniha. Krásná ukázka toho, že skvělá interpretka může pozvednout i špatnou knihu. Příběh knihy byl celkově vzato o ničem, ale Tereza Bebarová to načetla tak výborně, že jsem se audioknihu donutil doposlouchat až do konce. Přijde mi, že autorská dvojice Lars Kepler si vybrala zajímavé téma (podsvětí), ale většinu knihy tvoří podprůměrně sesmolený útěk před smrtí. Konec se dal celkem snadno předpokládat a překvapivé zvraty se v celé knížce našly asi 2. Pokud Vás baví detailní popisy násilí, tak tomu šanci dejte. V opačném případě je to dost nuda a na spoustě míst jsem postrádal logiku.

skautikledec
10.02.2019 4 z 5

Samozřejmě, knížka je o něčem jiném, než o elitním deketivovi, kde to napětí ale zas není takové, protože se dá stejně předpokládat, že všechno nakonec dopadne dobře. Tady je to daleko zajímavější. Napsat dobrý thriller a hrát si s tématy jako cestování v časoprostoru, život po životě atd., navíc v dobré propojenosti na téma klinická smrt... to je umění a "Lars Kepler" to dokázal.
Knižku musíme přijmout, jaká je. Mě se to povedlo a proto jí dávám palec nahoru. Je velice zajímavá!

Karborund
07.02.2019 1 z 5

Myslel jsem , že Lazar bude nejméně zdařilé dílo této autorské dvojice, leč mýlil jsem se. Knihy z principu dočítám, ale tohle byla sakra fuška. Nepovedené

Ivajda
26.01.2019 5 z 5

Úplně jiné, ale za mě skvělé. Poslouchala jsem jako audioknihu, je krásně načtená. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

pavel9989
24.01.2019 3 z 5

Čtivá kniha, jen místo části se soubojem, mohlo být vymyšleno něco jiného. Ta knihu trošku pokazila.

Matys0608
21.01.2019

Keplera (Keplerovi?) čtu jedním dechem, tato kniha je ale trochu mimo můj šálek kávy. Skvěle napsané, ale bohužel ne pro mě.

Mysias
16.01.2019 5 z 5

Velké překvapení s tématem, vlastně jsem vůbec netušila, o čem bude, ale jelikož miluji autorskou dvojici, po knize jsem bez rozmyšlení sáhla. A naprosto nezklamala. Luxusní zpracování něčeho, co by mne ani nenapadlo, že o tom lze napsat.

Elisekelis
13.01.2019 3 z 5

Kniha se mi v podstatě začala libit až kdyz jsem odvypravěla pribeh svagrove, kterou to zaujalo
:-D
Knihu jsem dostala, sama bych si ji nekoupila. Jsem spise na klasicke detektivky, takze tento zanr pro me asi nebyl spravne zvolený. Dokazu si predstavit jako filmove zpracovani, kde by me mozna filmari pomohli s predstavivosti.