Playground

Playground https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277408/bmid_playground-sJf-277408.jpg 3 1525 428

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště. Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Host

Playground , 2015

Tucaka
10.01.2017 4 z 5

Ze začátku byla velmi zajímavá. Ale část o boji mě příliš nebavila.

katka.oo
04.01.2017 4 z 5

Pořád jsem nevěděla jestli ji číst nebo ne, nakonec jsem ji teda chytla do ruky a nelituji, mě se líbila moc, zajímavé téma, mě osobně by to teda nikdy nenapadlo, napínavé. Není to sice detektivka, ale opravdu nevadí, zase něco jiného než jsme od nich zvyklí. Super :-)

traxina
03.01.2017

Knížku jsem dostala k Vánocům, Keplera jsem četla, takže jsem měla radost. Ale kdybych na ni narazila sama a přečetla si, o čem je, nekoupila bych si ji.
Nakonec jsem ji přelouskla, protože to bylo takový to \"koukám na úplně blbej film, ale přece jen mě tam něco málo zajímá, i když je to hrozná konina,\", ale do půlky to byla slátanina a nuda k tomu, hlavní hrdinka mi byla už od začátku opravdu hodně nesympatická, děj ubíhal chaoticky, letem světem, válka, psychiatrie, nehoda, atd., bylo to na mě moc nehezký všechno, takový \"hustý za každou cenu\"...
No a pak ten přístav, dokola popisované prostředí, tma, lucerny, asi jsem moc pragmatická, radši mám uvěřitelné příběhy, nebaví mě číst osm stránek o útěku přes střechy... Chvíli jsem pak myslela, že už vím, o co jde, možná bych byla i radši, kdyby se v Dantem probudil Wang a byli jsme chvíli v reálu se šílenou matkou... Ale konec mě zklamal taky.
Do ruky už ji podruhé nevezmu...

MartinG
02.01.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře. Větší část děje byla napínavá, ale ze záhrobí, což není úplně můj šálek kávy.

kocour_mikeš
02.01.2017 4 z 5

Čekal jsem Linna, pak krimi a nakonec to byla pěkná jízda, kterou si obstarávám u autorů jako je Rollins či Preston&Child v jejich neuvěřitelných příbězích. Líbilo se mi, že v gradaci děje (krizových situacích) si autorská dvojice (Kepler) nepomáhali k jeho řešení náhodou nalezených či potkaných prostředků (typu: našel ležící tyč/meč/kamen či bojovníka/MacGyvera ochotného pomoci) po cestě. Dávám za překvápko a napínavý příběh 85% a jsem zvědav na pokračování serie.

Niki253
02.01.2017 5 z 5

Od knihy jsem neměla moc velká očekávání a po přečtení jsem nadšená! :)

Alusha
28.12.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila

Wardenek
26.12.2016 3 z 5

Důležité je vydržet první nudnou polovinu, pak už je to solidní čtení ;)

Denisa.knizky
26.12.2016 3 z 5

Za úplný bral bych knihu neoznacila ale úplně se taky nevydarila. Přečtení nelituji, na horách jsem ji přečetla za tři dny, jinými slovy je dosti ctiva a ma spad ale vše ostatní je takové nijaké, posmourne. Občas mám trochu nadprirozenosti, nevysvetlitelnych záležitosti a něco mezi nebem a zemi rada takže z tohoto pohledu fajn, ale pojetí se mi moc nelíbilo ale hlavně me představy nenaplnila hlavní krimi zápletka (ať už v tomto nebo posmrtném světě jde hlavně o thriller).
Závěrem-jsem rada, ze mám knihu v knihovně protože je od mých oblíbených autorů ale na Vánoce bych jí nikoho neobdarovala:)

Monni
25.12.2016 3 z 5

Četla jsem všechny knihy od autorů, ale takhle se jim opravdu nevydařila. Než jsem se dotala do půlky, tak jsem knihu 3x odložila, ale jelikož nesnáším rozečtené knihy, tak jsem se donutila ji dočíst. Do půlky hrůza, od půlky už to začalo být zajímavější a konec se dal, ale znovu už bych si ji rozhodně nepřečetla. Tato dvojice mě touto knihou zklamala, ale budu věřit, že další kniha bude stejně povedená jako předchozí a že playground bylo jen takové uklouznutí. Dávám 3 hvězdičky: 1. za to, že autory mám ráda 2. za snahu a 3. za to, že od půlky už se to dalo číst.

sagasir
23.12.2016 3 z 5

Ztraceni v novém prostředí

Nová kniha od skvělé autorské dvojice a nová hlavní hrdinka a celkově nové téma. Nevěřil jsem, že to zrovna u tohoto autora někdy napíšu, ale tohle se nepovedlo, tohle bylo zklamání. Naštěstí v další knize se už manželé píšící pod tímto pseudonymem opět vrací k tomu, co umí a to je pokračování jejich úžasné krimi série s komisařem Linnou.

Proč? Tak taková otázka se asi nejvhodněji naskýtá k této knize. Proč autoři zkoušeli něco nového? Proč takové nezvyklé téma? Proč to vlastně tak úplně nevyšlo oproti předchozím knihám? Proč zrovna vyobrazení čínského přístavního města jako posmrtného života? Proč se k tomuto tématu vracet či nevracet? Na to si musí odpovědět sami autoři. My už však víme, že někomu se kniha líbí a někomu ne oproti sérii s komisařem Linnou. Ta se líbí vesměs skoro všem. Na můj vkus je Playground moc překombinované, moc náhod se ocitne v ději. Na druhou stranu co my víme o životě po… smrti? Sympatická hlavní hrdinka je asi to nejlepší na celé knize. Vadilo mi však, že si hrdinka přecházela ze života živých do onoho druhého světa pomalu kdykoliv se jí zachtělo a vlastně vždy když potřebovala. Celé už to pak vypadalo tak trochu podezřele. Samotný název knihy se pak dá do češtiny přeložit jako hřiště a opravdu koresponduje s jejím obsahem. Hlavní hrdinové hrají hru na život a na smrt, pouze vítěz získá vízum k návratu do života. Hodně postavám se však nevěnuje víc prostoru na úkor jiných a je to rozhodně škoda. Onen námět pak hodnotím jako velice originální a nutí člověka k zamyšlení. Atmosféra příběhu je pak více než barvitá, nechybí chladný popis událostí. Vadilo mi, že ne na všechny otázky získá čtenář odpověď a to i na ty otázky docela důležité. Dalším negativem byl i místy předvídatelný a postupem času se kvalitou snižující samotný děj knihy. Nijak nejásám ani z kolikrát zbytečné až přílišné surovosti a potokům krve. Pochválit však musím obálku. Ta je správně taková mystická a k samotnému dílu se skvěle hodí. Dílo jako celek pak vyznívá jako sepsané moc narychlo, nechybí mu mystika a tajemno, avšak bojuje se skvěle zvládnutým světem živých proti ne úplně dobře zvládnutému světu v přístavu. Nejvíce pak na celé knize oceňuji její klasický rozsah. Zde konkrétně 439 stran. Pochválit pak na závěr musím i krásné vyobrazení absolutní oddanosti matky ke svému dítěti.

Někomu se tento žánrový autorský odklon zalíbí a někomu jako třeba mně ne. Naštěstí další kniha této skvělé autorské dvojice bude dalším dílem ze skvělé série s hlavní postavou komisařem Linnou a já se jí už nemohu dočkat. Za mě se Playground tak úplně nepovedl a proto této knize uděluji jen 65 %. Autoři se pro mě tak trochu ztratili v novém prostředí.

terkavelcova
20.12.2016 4 z 5

Skvělá kniha s neotřelým tématem :) Kepler opět nezklamal :)

GreyZ
11.12.2016 4 z 5

Zajímavé, k zamyšlení, přečteno jedním dechem.

Petulla
09.12.2016 5 z 5

Fascinující a neuvěřitelné! Tyto dvě slova mě po přečtení napadají... Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, autoři opět nezklamali. Zajímavý nápad, detailně propracované, smekám a těším se na další jakékoliv knihy od této dvojice!

Swahill

Super jako vždy..

Scheila
09.12.2016 4 z 5

Knihu jsem si původně podle komentářů tady ani přečíst nechtěla, ale jelikož jsem jí dostala k narozeninám řekla jsem si "no proč ne" a udělala jsem dobře. Je to sice má první kniha od tohoto autora a prý je to úplně jiný žánr než normálně píše. Ale já z knihy byla unesena. Začátek mi přišel blbej, ale pak až se to rozjelo bylo to skvělé. Malého Danteho zboznuji. Knihu jsem precetla za chviličku. Cetlar se velmi rychle aa.dobře myslím ze by jste neměli dát na špatné komentáře a přečíst si ji. Je vážně zajímavá :-)

harena
09.12.2016 5 z 5

Skvělý nový mysteriózní thriller v žánru urban fantasy. Napínavé od první stránky, také jsem jako matka strašně a strašně držela palce Jasmin, aby zachránila svého syna. Úžasné, jak Keplerovci umějí psát, udržovali mě v napětí celých 400 stran a nešlo to jinak, přečetla jsem knihu za jeden den, o půlnoci jsem ji zavřela.
Když Jasmin učila Grossmana zabíjet nožem, bylo v tom pro mne i trocha smutku:

" Jako by (Grossman) začal toužit po tom okamžiku, kdy se strach promění v cosi jiného a stane se součástí nevyhnutelného. Jasmin ten pohled dobře znala. Každý, kdo byl ve válce ví, že si dobro a zlo vyměňují místa. Válka z člověka vymaže niternou morálku a slušnost.

A hlavně chci napsat, že si myslím, když někdo označí knihu jako odpad, měl by zároveň také napsat proč. Snad je to proto, že mu tento žánr nesedne a tak snižuje hodnocení knihy. Já ji doporučuji na pět *****.

Liberush
04.12.2016 5 z 5

Super a neskutečný.

Pro mě jako matku to bylo hodně čtivé, fandila jsem hlavní hrdince a...

!!! POZOR SPOILER - POZOR SPOILER - POZOR SPOILER !!!

doufala, že se v reálném světe potkají Jasmin a Tching a Tching, že se udobří s dědečkem, který vlastně zachránil Jasminina syna (příběh s hřištěm)....

Trochu zklamaná koncem, že se tam z čista jasna objevil Tching, o kterém jsem si myslela, že je mrtev a jemu to místo toho všechno došlo a raději se obětoval...

Ale jsem spokojená na 95% proto 5* a plánuji si ji koupit domů, jako všechny knížky od LK :)

maik
02.12.2016

Po kniha jsem sáhl zrovna v době, kdy mi odešel otec na věčnost, takže jsem ji prožil tak nějak smyslněji, jiným pohledem. Čekal jsem Joonu a teď tohle. Ale četl jsem ji jedním dechem.

TereziaH
01.12.2016 3 z 5

Achjo kde je staré duo. Knižka se dobře četla a to asi jediné nějak jsem tomu příběhu nemohla uvěřit.