Plavčíci kapitána Bontekoea

Plavčíci kapitána Bontekoea https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120288/plavcici-kapitana-bo-120288.jpg 4 82 20

Na holandskou loď Nový Hoorn, která je na cestě do Indonézie, jsou i naši čtyři kamarádi: plavčíci Rolf a Hajo, Padde a kuchtík Harmen. Loď ztroskotá, a naše čtveřice se po strastiplném putování setká s kapitánem a vrátí se šťastně domů.

Hebrey
30.12.2023

Nějak mě nazaujala, ale třeba je to jen tím, že nejsem cílová skupina.

m_martina
07.09.2023 5 z 5

Zakoupeno kdysi dávno pro syna. Knihu jsem si sama přečetla až teď a musím říct, že je to zajímavý a dobrodružný příběh, odrážející realitu života v té době. Nemám tedy co vytknout, i když bych knihu doporučila spíš dospívajícím klukům.

85098211
11.08.2023 5 z 5

Je opravdu velká škoda, že se mi tato kniha nedostala do rukou v době, kdy jsem byla o hodně mladší a kdy jsem dobrodružné knihy četla jednu za druhou. Přesto bych i nyní, tj. v dospělém věku, chtěla ocenit autorovu nápaditost a skvělý styl vyprávění. Příběh je poutavý, místy napínavý a také dost tragický, když uvážíme, kolik lidí v něm (nejen při plavbě lodí) zemře. Anotace je dost zavádějící, soudě podle popisu v ní bych očekávala oddechovku, kde bude všechno víceméně zalité sluncem a chlapci si budou jen užívat. Naštěstí tomu tak ale nebylo, protože jinak by šlo o nereálnou a naivní knihu - a to by mi určitě vadilo. Jednotlivá dobrodružství nebo příhody popisovat nebudu, no ale ve finále musím uznat, že celkově jsem byla s knihou spokojená a ve společnosti chlapců i kapitána Bontekoea strávila příjemné chvíle ;-).

Čmeláček
17.10.2022 5 z 5

Výborná dobrodružná kniha, u které jsem se vůbec nenudil :). Rád bych se do té doby, ve které se kniha odehrává, podíval, a upřímně docela lituju, že to nejde. Fakt velká škoda...

rezzba
17.03.2020 5 z 5

Za komoušů neskutečná pecka pro puberťáka.

Horal123
21.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha !!! Jako kluk jsem jí četl několikrát a vždy s prstem na mapě. Za mě nejkrásnější klučičí knížka s námořní tématikou.

vla_kor
08.09.2019

Kniha mého dětství. Pod stanem nebo když jsem byla nemocná, hltala jsem příběhy plavčíků. Od začátku až do konce. A když jsem dočetla pustila jsem se do knih Pouští a pralesem nebo Fregata pluje kolem světa. Takové knihy inspirují, baví i vzdělávají.

frantisek0724
02.02.2019 5 z 5

Pokud patříte mezi ty šťastné a máte doma malého kluka,který rád čte,neváhejte a knížku mu pořiďte. Sám jsem knihu kdysi dávno přečetl na jedno nadechnutí a prožil cestu společně s hlavními hrdiny. Moře,plavba na plachetnici,cesta neznámo kam..Sen spousty kluků mé generace. Chystám se číst znova po hodně létech,jsem zvědavý,kolik toho kluka ve mně zůstalo..

pepa4081
01.01.2019 5 z 5

Tahle knížka mi opět ukázala, že je ve mně pořád kus toho malého kluka, který chtěl být námořníkem a prožívat dobrodružství v dalekých krajích. Dnes už po tom sice netoužím, ale tak krásně se o tom čte. Moře, lodě, tajemná příroda a hlavně velké přátelství. V uspěchané době výborný lék na nervy. Doporučuji malým i velkým.
Vrcholně uspokojivé.

tiki
27.12.2018 4 z 5

Oblíbená kniha z dětství, čtená několikrát. Napínavá i dojemná.

topi80
23.02.2018 4 z 5

Uvědomělý Petr, zběhlý Rolf, vtipný Harmen a trouba Padde... Variace na Dva roky prázdnin. Mořeplavecké knihy mě vždycky bavily a tato v žádném případě nemůže být výjimkou.

Petravagn
27.12.2016

Děj super, má oblíbená kniha, jen popis přírodních krás by nemusel být tolik obsáhlý

stal-ker
14.11.2016 3 z 5

Pro mě strašně nevyrovnané, první část na vodě mě hodně bavila, ale od chvíle kdy jsou v džungli mi to přišlo strašně utahané. Kniha není špatná, ale mě neoslovila. Dnešní generaci by asi oslovil rychlejší spád a sestříhaný příběh.

Rade
15.06.2016 5 z 5

Kniha mého dětství.
Když jsem po mnoha letech jako dospělá viděla v rotterdamském přístavu stará obří skladiště s velkými nápisy SUMATRA, JAVA, BORNEO, byla jsem najednou zase mezi plavčíky kapitána Bontekoea, plavícími se z holandského Hoornu do tehdejší Východní Indie.
Svým dětským srdcovkám dávám vždy pět.

jozka_II
08.02.2016

Letni prazdniny u prarodicu a salatove vydani tehle knihy. Prehltal jsem ji tolikrat ze i po desitkach let (sakra, uz...) si vzpomenu alespon zhruba na dej. Asi ji zkusim zase najit a znovu se s hrdiny vydat potaji na lod, zazivat dobrodruzstvi plavby do tropu, Sumatru na vlastni kuzi i bruslit po zamrzlych kanalech na ceste domu.

laklom53
22.07.2014 4 z 5

Moc dobrá kniha,doporučuji,

st18321
11.01.2014 2 z 5

Kniha mě moc nebavila

hortenzie
07.08.2012 5 z 5

Výborná kniha. Poprvé jsem se k ní dostala v dětství a naprosto mne uchvátila - cestovala jsem společně s hlavními hrdiny (v zem.atlasu!). Doporučuji každému, kdo má rád dobrodružné příběhy.

Bránolog
07.02.2012 5 z 5

Dobrodružné vyprávění o mladých (klucích) pro mladé (kluky). Má to spád a napětí.

martin.janac
09.11.2011 4 z 5

Skvělá kniha, u které jsem se nenudil snad ani chvíli. Vřele doporučuji každému.