Platón. Pokus o novou interpretaci velkých Platónových dialogů ve světle nepsaných nauk https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58622/bmid_platon-pokus-o-novou-interpretaci-v-5h5-58622.png 5 4 4

Přední italský historik starověké filosofie předkládá v tomto filosofickém bestselleru (jen v Itálii 20 vydání) “nové paradigma” výkladu Platóna, jež má své kořeny v práci tübigenských badatelů K. Gaisera a H. Krämera. Ústní tradice se chápe jako pomoc psanému, tzn. že “nepsané nauky” jsou pojaty jako klíč ke správnému pochopení rozhodujících míst Platónových dialogů.... celý text

Literatura naučná , Filozofie

Vydáno: , Oikoymenh

Per una nuova interpretazione di Platone

alweryon
18.05.2020 5 z 5

Doporučuji: pár let číst dialogy, Aristotelovu Metafyziku a ničemu moc nerozumět.
Pak si teprve přečíst tohle a další výklady. Pak se vrátit zpět a číst znovu autory samé...

Člověk si toho pak víc váží a fakt ví, že Real je génius

PMR
07.04.2020 5 z 5

Krásná knížka, i když myslím, že autor mohl být přeci jenom trochu stručnější
(vždyť Platón sám je kromě jiného také nedostižný vzor stručnosti !-)

Po přečtění budou určitě jasnější minimálně některé podivné poznámky k Platónovi, na které člověk narazí u Aristotela.
Na druhou stranu ale těžko říct, co si člověk přesně má počít s Platónem interpretovaným tak široce, že do sebe pojme i všechny žáky své školy (včetně právě i Aristotela*)...

*přes nematematizovatelný látkový princip

J.F.
21.09.2019 5 z 5

Ale dobré, moc dobré... Přísní filologové se čertí, že se tu do Platóna promítá pozdější neoplatonismus, ale mně to takhle dává dobrý smysl - na rozdíl třeba od Graeserova výkladu Platóna v "Řecké filosofii klasického období".

Egertová
25.02.2019

Těžké, moc těžké.

antická literatura hermeneutika dějiny filozofie řecká literatura Platón, filozof a matematik řecká filozofie

Giovanni Reale
italská, 1931 - 2014
2005  96%Kulturní a duchovní kořeny Evropy: Za obrození evropského člověka
2005  100%Platón. Pokus o novou interpretaci velkých Platónových dialogů ve světle nepsaných nauk

Kniha Platón. Pokus o novou interpretaci velkých Platónových dialogů ve světle nepsaných nauk je v