Platnéř

Platnéř https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134791/mid_platner-guz-134791.jpg 4 599 141

Platnéř série

Strach ovládl Staré Město pražské a není radno vycházet po setmění. Lidé si ale nejsou jisti životem ani za okovanými dveřmi svých domů. Jsou vyloupeny truhly cechů na Staroměstské radnici a rychtář Pardus si již začíná zoufat.

Bessie
13.04.2020 5 z 5

Má první knížka od pana Niedla a musím říct, že jsem fakt nadšená! Velmi čtivě psaný historický román, spíš nenáročný bez spousty dat, jmen a složitých politických reálií (i když právě tohle může být pro někoho negativum), který mě prostě bavil. Už se těším na další knihy tohoto autora.

1972Sixo
09.04.2020 4 z 5

Tak! Tento príbeh mi bol veľmi povedomý! Istý Peter Parker z Nového Yorku o 600 rokov neskôr zažil niečo podobné. Bez rodičov, často odstrkovaný, zhodami náhod získal nadpriemerné schopnosti, ktoré potom využíval v boji so zločinom. Doma a v škole mal stále problémy, či už s príbuznými, vyučujúcimi, alebo s rozmaznanými spolužiakmi. Zato v anonymite skákal po strechách a pomáhal hájiť spravodlivosť. Dokonca aj prezývku mal podobnú - Pavúčik. No aj takto prenesený do XIV. storočia má stále drajv a stále má čo povedať. Na "Tase z Bóru" to zatiaľ ešte nemá. To asi ten ľahko odhadnuteľný dej, ale aspoň neruší v tejto skoro rozprávkovej forme.

kuky921
12.03.2020 5 z 5

Velmi příjemné čtení ze staré Prahy. Padouši a dobráci ... klasika.

burei
11.03.2020 3 z 5

Trochu jednoduchý příběh, krásné prostředí staré Prahy, dobře se čte - jsem zvědavá na další díl.

DuncanIdaho
03.03.2020 5 z 5

Čtivá kniha ze středověku s detektivním příběhem. Děj je okořeněn vtipnými kousky, které hlavní hrdina provádí těm, kteří se mu nějakým způsobem znelíbili.

Prateri
12.01.2020 5 z 5

To bylo fajn. Lebedila jsem si při četbě celé knihy, tušila jsem, že všechno dopadne, alespoň v tomto dílu tak, jak se mi bude líbit. Jsem už velká holka a vím, že šťastných náhod v jednom životě moc nebývá, ale v pohádkách ano. Miluji pohádky a občas potřebuji přečíst i ty pro dospělé. Pěkný příběh s detektivním pátráním z historické Prahy se panu spisovateli povedl, takže vyrazím za pokračováním.

hapac
04.12.2019 4 z 5

Překvapivě zajímavý příběh, takže už mám rozečtený ten následující.

Jitka6
06.09.2019

Četla se hezky.

March
25.08.2019 5 z 5

Moje prvotina od autora a naprostá spokojenost. Po dlouhé době jsem "odbehla" od krimi a jsem ráda, že jsem to udělala. Knihu jsem zhltla na jeden zátah, skvěle početní, intriky a hlavně popis staré Prahy, no to je prostě nádhera. Jdu odběhnout na další díl.

druzickaster
20.08.2019 5 z 5

Krásná pohádka pro dospělé o Popelákovi Lukášovi, který svou statečností a chrabrostí ku štěstí došel. Pohodová odpočinková četba, která neurazí. Seznámíme se s různými řemesly a zvyky řemeslných cechů historické Prahy za dob vlády krále Václava IV. Určitě si přečtu i pokračování platnéře Lukáše...

Kachneci
26.05.2019 5 z 5

Zábavný, napínavý, bezva čtení. :)

socka123
23.04.2019 5 z 5

Detektivní historický román o platnéři Lukášovi se četl fajn. Je to spíše detektivka pro mládež, ale to nevadilo. Je to oddychové čtení, přesto docela napínavé.

katka134
15.03.2019 5 z 5

Historický detektivní román se četl moc dobře. Platnéř Lukáš- pavouček je sympatický hrdina, který vyzraje nad svými nepřáteli.

pingu1
01.03.2019 5 z 5

Pěkný historický román, psaný z pohledu patnáctiletého platnéřského učně. Původně jsem si knihu zařadila jako detektivku pro mládež, ale pěkně mě chytla :-) Další dva díly jsou rovněž skvělé, doporučuji :-)

Lena1812
27.02.2019

Tato kniha mě příliš neoslovila v porovnání s Tasem z Boru či Vřesovskými rytíři...Posledni dvě jmenované série jsem četla jedním dechem...

Josef1994
04.02.2019

Jo čte se to dobře
Ale už by mohl vydat Pach krve :)

Kerberos
16.01.2019 5 z 5

Niedl se prostě skvěle čte,neodložíš knihu dokud ji nedočteš.Hned se pustím do dalšího dílu.

Lykke
25.11.2018 5 z 5

Už delší dobu před touto sérií se mi nestalo, že bych měla problém s tím, že je půl třetí ráno a mně se nechce přestat číst. Nakažlivé, pohlcující!! Bylo fajn ponořit se do příběhu, žít v něm, vidět ho v barvách. Vůbec nemám pocit, že by to měl být román pro mládež. Je to pro všechny jakékoli věkové kategorie, kdo mají rádi historickou literaturu a František Niedl psát prostě umí. Dozvědět se něco o platnéřském řemesle či vůbec o životě ve Středověku vidím jako prospěšnou záležitost. A jestli je tam snad něco, co se někomu může zdát jako Mission Impossible? Možná ano, možná ne. Byla to drsná doba, kterou si dnes ne každý umí představit. Žilo se jinak, uměli se jiné věci.. A nakonec... hrdinové se mi zamlouvají.

leucantha
28.08.2018 5 z 5

Kniha mě naučila opět číst historickou beletrii! Díky, pane Niedle ;-)

babystar
01.07.2018 5 z 5

Byla to má první kniha od pana Niedla a moc se mi líbila. Připadla mi jako kombinace Harryho Pottera a Spidermana přesazených do gotické Prahy. Šikanovaný sirotek překoná svůj strach a objeví u sebe mimořádné schopnosti, které využije v boji proti zlu a těm, co mu ubližovali. Zajímavý byl popis platnéřského řemesla. Nedávno jsem se dostala do blízkosti brnění, tak jsem si ho hned důkladněji prohlédla. Samozřejmě jsem se už pustila do četby dalšího dílu.