Platnéř

Platnéř https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134791/mid_platner-guz-134791.jpg 4 598 141

Platnéř série

Strach ovládl Staré Město pražské a není radno vycházet po setmění. Lidé si ale nejsou jisti životem ani za okovanými dveřmi svých domů. Jsou vyloupeny truhly cechů na Staroměstské radnici a rychtář Pardus si již začíná zoufat.

Majdule
08.03.2017 4 z 5

Tak tahle kniha mě víc než mile překvapila. Postavy, které táhnou, atraktivní prostředí, napínavá a přitom věrohodná zápletka. Přesah, který už jasně naznačuje sérii. To vše v čtivém a zábavném kabátku. Neumím posoudit historickou věrohodnost, ale rozhodně si staví historické kulisy s lehkostí, která vtáhne.

Ladiva
20.02.2017 4 z 5

Výborne sa čítajúca historická detektívka, ktorej dej podfarbuje množstvo zaujímavostí z Prahy v 14.storočí.

Gothard
09.02.2017 3 z 5

Nenáročné oddychové čtení, hodně dobrodružného děje a sem tam nějaká zajímavost týkající se řemesel a (téměř) původních technických postupů. S realitou středověku to samozřejmě nemá nic společného, tehdejší společnost byla stavovsky a majetkově jasně ohraničená, takže představa, že cizí velvyslanec připustí, aby se jeho ctnostná dcera bavila s nemajetným chudákem tovaryšem, je prostě nemožná. Pokud by měl román odpovídat době, ve které se odehrává, pak by hlavní hrdina nejspíše skončil mezi pražskou chudinou, která ze den na den bojuje o živobytí, dost možná by se stal členem nějaké zločinecké party, a skončil by na mučidlech a na popravišti. To by asi nebylo tak zajímavé jako napínavá verze, kterou nám autor předkládá; ostatně v rámci autorské licence si může prostředí i příběh upravit a domyslet. Niedl umí psát čtivě, jen ta toporná doslovnost několika erotických a "humorných" scén mě otrávila. Nestačil by dramatický příběh?

likaf
08.02.2017 5 z 5

Od Františka Niedla jsem ji četla serii Hynek Tas z Brodu. A Platnéř je zrovna tak skvělá kniha. Napínavě napsané od začátku až do konce. Rozhodně doporučuji všem, kdo má rád historické romány.

ondras666
30.10.2016 5 z 5

K této knize jsem se dostal zcela náhodně a musíš říct, že ta náhoda byla výborná. Kniha mě úplně dostala a přečetl jsem ji během chvíle. A hned jsem sáhl po pokračování. Doporučuji všem.

Schamila
16.10.2016 5 z 5

Nádherné čtení - celá trilogie - super krásná historie - moc všem doporučuji.

petunkav
12.10.2016 5 z 5

Knihou jsem nadšená. Byla mi doporučená a po přečtení musím potvrdit, že právem. Je to prostě příběh z minulosti - žádné dlouhé historické popisy apod. Hned sáhnu po druhém díle.

evickakyticka
27.09.2016 3 z 5

Jsem ráda, když u knihy mohu rozšiřovat svoje obzory. Tím novým bylo poznání cechu platnéřského, jeho práce. Pak můžu pochválit hlavní postavu, netuctovou, bystrou, šikovnou. Příběh jako takový mě bavil, i když místy to trochu skřípalo. Nebavily mě takové ty "politické" stránky věci. Kniha není rozsáhlá, tak se dá vklidu po pár dnech přečíst.

PS: Jediné, co mi opravdu vadilo, byly ty nadávky, kterými se postavy oháněly, sice ne příliš často, ale myslím, že si to autor mohl odpustit.

Selinute
03.09.2016 5 z 5

Nenáročné, ale přesto čtivé a napínavé. Bavila jsem se od začátku do konce. Ale jinak tomu u knihy pana Niedla ani být nemůže.

Leskodka
27.08.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, svěží, čtivý styl. Četlo se mi poutavě, již začínám pokračování, těším se.

Burgus
29.07.2016 4 z 5

Kniha je velmi poutavě napsána, velice mě bavila a originální styl psaní autora je vážně jedinečný. Popisy platneřského řemesla jsou skvělé a nutno dodat, že středověká Praha je jako námět pro historický román i fantasy něco vážně úžasného. Tohle prostředí propůjčuje knize zvláštní tajemný nádech. Už se těším na další díl.

astroweb
13.06.2016 4 z 5

Dost dobrý historicko odpočinková četba. Zkusím další autorova dílka.

RaSu
29.04.2016 4 z 5

Dostal jsem na dovolené tip na tohoto autora na dovolené. Po nějaké době jsem našel Platnéře v knihovně. Knihou jsem byl nadšený, čtenář má možnost ponořit se do těžkých časů středověku. Neméně mne překvapil popis pracovních postupů platnéřského tovaryše, velice čtivé. V současné době čtu druhý díl odehrávající se v ... . Autorovi patří mé díky.

oli.rock
04.01.2016 5 z 5

První kniha od F. Niedla a musím říci, že mě mile překvapila. Miluji historické romány a ikdyž jsem na tuto knihu čekala vcelku dlouho, tak čekání se vyplatilo. Celá kniha se mi skvěle četla, žádné sáhodlouhé texty o ničem, prostě jasně a stručně od začátku do konce s velmi milým napětím co a jak se vyvrbí :)
Rozhodně mám v rude další díl.

hankapimi
07.12.2015 4 z 5

Moc příjemné překvapení od Fr. Niedla ! Příběh ze středověké Prahy o mladém platnéřském učni Lukášovi, odstrkovaném neduživém chlapci s bystrým mozkem. Čtenář se také dozví něco o zapomenutých starodávných řemeslech, potřebných k výrobě brnění pro tehdejší boháče, i významu a odpovědnosti tehdejších cechů. Čtenář lehce vklouzne do dalšího dílu Pavoučí síť a jistě si nenechá ujít i poslední díl Návrat mistra !

MartinkaSku
04.10.2015 5 z 5

moc pěkné čtení, jsem původem Pražáčka a miluju čtení o Pražských uličkách a toto nčtení, bylo kvělé, vřele doporučuji, napínavé pěkný příběh jakbysmet .,)))

MartinkaSku
04.10.2015 5 z 5

ritta
19.09.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha,už jdu na další díl.

diabolka3
26.08.2015 2 z 5

Opravdu nenáročné čtení, až možná moc snadné. Úrovni Posledního batalionu se ani zdaleka nepřiblíží. Velká škoda.

rohlajda
03.08.2015 5 z 5

Kniha mě nadchla příběhem i popisovanými reáliemi.