Pavoučí síť

Pavoučí síť https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215803/mid_pavouci-sit-215803.jpg 5 492 93

Platnéř série

Lukášovi, platnéřskému tovaryšovi, se podařilo za přispění svého příznivce Lorenza Scorsiniho šťastně uniknout z Prahy, kde mu bylo několikrát ukládáno o život. Co mu asi přinese jeho nový domov, Miláno? Město platnéřských mistrů, ale i mistrů v používání dlouhých nožů.

Arielka1
16.08.2020 5 z 5

Strhující a napínavější než první díl.
Lukáš je kolem osudu zachycen a vláčen pln úskalí. Avšak podle přísloví "Co tě nezabije to tě posílí" se z Lukáše pozvolna stává zocelenější osobnost.
Kniha se četla sama, tak jen doufám, že poslední díl nezklame.

Isew
20.07.2020 5 z 5

Trochu jsem měla obavy, že když se děj přenese z Prahy do Milána, tak ztratí tajemnost a poutavost. Ale nestalo se. Velmi se mi líbilo propojení dvou autorových sérií. Marně přemýšlím, jestli tohle v české literatuře už někdo předtím takhle nenásilně dokázal. Za sebe musím říct, že si nikoho nevybavuji. Sérii o Hynku Tasovi z Boru jsem četla jako první, takže setkání s ním na Castello Nuovo bylo velmi příjemné. Krásně to doplnilo bílá místa a otázky, na které neodpověděla předchozí série. Lukášovi nebyl dán oddech ani v Miláně. Stává se z něj nejen mistr platnéřský. Velmi čtivé a zajímavé. Knihu jsem měla půjčenou z knihovny. Pravděpodobně ji předtím měla půjčenou nějaká učitelka češtiny, neboť tužkou opravovala pravopisné a stylistické chyby. Sice by se do knih psát nemělo, ale tohle byl takový příjemný bonus.

pip11
27.05.2020 5 z 5

Na druhý díl jsem skočila hned po odložení jedničky, a to velmi netrpělivě :) Bylo to skvělé, napínavé a dobrodružné. Tentokrát se příběh odehrává v Itálii, kde přichází hodně dobrého, ale i další nebezpečí…Vychutnala jsem si Lukášovy zážitky, kdy některé byly hodně zábavné. Pavoučí sít mi přijde více svižná, se spoustou zvratů, dobrodružství a akce. Doporučuji, bylo to výborné čtení, a teď hurá na třetí díl.

Jack Bauer
27.05.2020 5 z 5

Setkání Spidermana Lukáše s Hynkem Tasem z Boru. Velmi podařené pokračování ze slunné Itálie, řek bych, že ještě lepší, než první díl. Hned jdu na nedočkavě na třetí díl. SPOILER: Panna Angela už není panna.

cérka
10.05.2020 5 z 5

Mnohem poutavější a zajímavější čtení než tomu bylo u prvního dílu. Celkem častá změna prostředí, setkání s Hynkem Tasem z Boru a neotřelé řešení „krizových“ situací mě hodně bavilo. Skvělé pokračování!!! Jaké štěstí, že už mám doma další díl, neboť tento jsem slupla jako malinu.

burei
18.03.2020 4 z 5

Pohodové čtení - Milán, Itálie, barvitý příběh ......mihne se tam i Hynek Tas z Boru.

hapac
18.02.2020 4 z 5

Stejně jako první díl Platnéř velmi příjemné čtení.

mr.Zdenek
16.02.2020 5 z 5

Nemá to chybu, kromě toho, že jsem začal číst druhý díl. Vazba na předchozí je ale volná, zas tak moc mi to nevadí. Úkol dne - sehnat první díl a pak další.

viweb
22.12.2019 5 z 5

Čte se moc dobře

druzickaster
03.10.2019 4 z 5

Musím říct, že začátek mě vůbec neoslovil, bylo to takové nemastné. Pobyt na hradě, nevím no, moc jsem tomu nevěřil, ale potom už se kniha zase vrátila do původních kolejí a bavil jsem se až do konce. Objevení postavy z jiného románu mě potěšilo. Tak jdeme na další díl.

March
01.09.2019 5 z 5

Skvělé, skvěle a skvěle! Po zhltnuti prvního dílu jsem šla hned do druhého a udělala jsem dobře... napínavé, zábavné a ctive dílo. Jina volba než se pustit do třetího není:-)

pingu1
01.03.2019 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu, opět přečteno jedním dechem :-) Děj se přesouvá do Itálie, je plný nečekaných zvratů a Lukáš nám dospívá … Trilogie má čestné místo v knihovně :-)

Kerberos
19.01.2019 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak dlouho do noci.Zase skvělé, milé bylo i setkání s Tasem z Boru.Hned se vrhám na další díl.

Lykke
29.11.2018 5 z 5

Už delší dobu před touto sérií se mi nestalo, že bych měla problém s tím, že je půl třetí ráno a mně se nechce přestat číst. Nakažlivé, pohlcující!! Bylo fajn ponořit se do příběhu, žít v něm, vidět ho v barvách. Před druhým dílem série jsem měla strach, jak autor zvládne přesun příběhu z Čech do Lombardie, ale zvládl to naprosto bravurně a já se celou dobu hezky bavila. Vůbec nemám pocit, že by to měl být román pro mládež. Je to pro všechny jakékoli věkové kategorie, kdo mají rádi historickou literaturu a František Niedl psát prostě umí. Dozvědět se něco o platnéřském řemesle či vůbec o životě ve Středověku vidím jako prospěšnou záležitost. A jestli je tam snad něco, co se někomu může zdát jako Mission Impossible? Možná ano, možná ne. Byla to drsná doba, kterou si dnes ne každý umí představit. Žilo se jinak, uměli se jiné věci.. A nakonec... hrdinové se mi zamlouvají.

babystar
01.07.2018 5 z 5

Pokračování osudů Lukáše je stále napínavější. Tentokrát se přesvědčí, že se nevyplatí nějak "vyčnívat". Ale kdo umí, tak umí a kdo neumí...tak zemře. A z "chudinky" Lukáše se stane mladík, který si, díky svému umu i znalostem, poradí s mocnými pány i s muži, kteří se učí zabíjet. Tentokrát nechybí ani sex. Milým překvapením je postava Hynka Tase z Boru (hned jsem si nachystala knihu "Čtvrtý králův pes"). Teď se ale těším na Návrat mistra.

Sarah01
05.04.2018 5 z 5

Fakt moc pěkně napsáno, jiní současní autoři historických románů by se mohli učit. Příběh má spád, pořád se něco děje, nechybí láska a opravdové přátelství, člověk ani nestačí sledovat stránky. Hned jsem se pustila do posledního dílu :-)

cz.klima
01.03.2018 4 z 5

Určitě se mi líbil víc než první díl. Lukáš je sympaťák, old school spider man :-)

minek
27.02.2018 5 z 5

Přečteno tak jako předchozí díl jedním dechem. Odpočinková kniha, která poskytuje přesně to co od ní očekávám : odreagování a odpočinek.

Art82
16.11.2017 5 z 5

Tento druhy díl vůbec nezaostává za prvním, ba naopak. Fakt zatím krásný příběh

Ramiel
25.09.2017 3 z 5

Původně jsem doufal, že Lukáš bude jiným typem hrdiny, který bude spíše obyčejný a "slabý", respektive že zůstane pavoukem. Bohužel se z něj stává hrdina, který si dovede poradit v každé situaci a ve finále ovládá i umění zabíjet. Milým překvapením je propojení s příběhem Hynka Tase z Boru.