Pavoučí síť

Pavoučí síť https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215803/mid_pavouci-sit-215803.jpg 5 493 93

Platnéř série

Lukášovi, platnéřskému tovaryšovi, se podařilo za přispění svého příznivce Lorenza Scorsiniho šťastně uniknout z Prahy, kde mu bylo několikrát ukládáno o život. Co mu asi přinese jeho nový domov, Miláno? Město platnéřských mistrů, ale i mistrů v používání dlouhých nožů.

Ailee
02.12.2022 4 z 5

O něco slabší než první díl, co se děje týče. Hádám, že je to taková ta výplň mezi prvním a třetím. Ale Lukáš je zkrátka postava, kterou si zamilujete, takže zvládne zastínit i hlušší místa v ději. Jeho chytrost a vynalézavost mu opět pomohou z nejedné nesnáze.

eltondo
07.10.2022 3 z 5

(SPOILER) V Itálii se ze Spidermana stává Superman, jelikož na co Lukáš sáhne, to se mu daří. Naučit se skvěle Italsky za pár týdnů - to je ještě to nejmenší. Na rozdíl od většiny ostatních se mi první díl líbil víc. V tomto chyběla detektivní linka - vlastně celkově tu nějaký příběh vlastně ani nebyl. Akorát jakási pofidérní hierarchie, kdy velké zvíře přebije vždycky ještě větší zvíře. (možný SPOILER) Nevím, jestli je správný happy-end, když svého otrokáře začnete brát jako kamaráda.

kuruteku
19.09.2022 5 z 5

Další díl skládanky středověkých osudů, tentokrát z Itálie. Superman Lukáš dokáže zázraky a i drobné slovní půtky s mocnými mu prochází. Navíc si autor proplétá své hrdiny, takže vidíme i Hynka Tase z Boru cvičit na speciálního šermíře. Ale což, když to čtu jako seriál pro dospívající, tak jsem ochoten mnohé odpustit. Navíc se to hezky čte. Takže brzy další díl.

P.S.: Jasně, Spiderman, ne Superman. Ale když on toho umí daleko více ;-)

Atara16
31.07.2022 5 z 5

Potěšilo mě v knize setkání s Hynkem Tasem z Boru :-) byla to další krásná oddechovka a těším se na třetí díl :-)

Lolila
21.07.2022 5 z 5

Dobrodružstvo pokračuje. V tejto časti sa dej odohráva v Miláne. Aj tu musí hlavný hrdina Lukáš prekonávať veľa nebezpečenstiev, dostáva sa do stredu intríg mocných... Opäť rýchlo prečítané:-)

Iki1
31.05.2022 5 z 5

Jak úspěšně napsat čtivý historický román? Vezmeš příběh s jednoduchým, nijak nerozvětvujícím se dějem, přidáš středověké reálie (mimochodem parádně popsané), pořádně vyprofiluješ hlavní postavy, lehce řízneš trochou nadpřirozených schopností, kápneš lásku a hlavně, ten román musí mít happy end. Sice trošku růžová knihovna, ale početl jsem si pěkně oddychově a do dalšího dílu půjdu v nejbližší době.

666Jitka
01.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Další díl skvělé historické série Františka Niedla nás spolu s hlavním hrdinou přivádí do středověkého Milána a okolí. Lukáš, ač prostý člověk, zaujal již v Praze několik mocných svými dovednostmi, charakterem, uměním a to nejenom platnéřským. Také v Itálii zažívá nesčetná nebezpečná "dobrodružství", kterých je účasten často proti své vůli a ocitá se v pavoučí síti nebezpečných a mocných lidí. Kniha se čte sama, člověk si ani neuvědomuje, že otáčí stránky, jak je ponořen do příběhu.

maryska09
03.02.2022 4 z 5

Povedené pokračování příběhu se spoustou zajímavých údajů o starém řemesle. Knížka baví a dobře se čte. Doporučuji

ParallyShawy
28.01.2022 5 z 5

Ač jsem dočetl první díl této trilogie už před delší dobou, stále mám v paměti její příběh a to možná svědčí o kvalitě příběhu, který dostává další rozměr v druhém díle Pavoučí síť. Jakmile se do knihy začtete, tak Vás nepustí a hltáte stránky plné napětí, nebezpečí, zajímavých charakterů, lásky a pro někoho také nových výrazů, obzvláště italských :)
Už se nemohu dočkat až se pustím do třetího dílu... aha, já už ho držím v ruce a obracím první list.

Nomac91
14.11.2021 5 z 5

Perfektní kniha, největší radost mi udělalo setkání Lukáše s hrdinou z jiné knihy a mým oblíbencem Hynkem Tasem z Boru. Za mě super jako jiné knihy od pana Niedla.
Moc rád bych si přečetl další knihy o mužích z Castello Nuovo

konicekbily
13.10.2021 5 z 5

Po prvním seznamovacím díle jsem hned přešel k druhému "výletnímu" dílu do Milána a jeho okolí a autorovu středověkou fikci z italského severu beru všemi deseti. Mladý tovaryš si vede skvěle a četba nudu nepřináší! Další díl začínám právě teď!

pami
10.10.2021 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrnout. Napínavé, vtipné, nápadité.

PaníLenka
05.09.2021 4 z 5

Hezká napínavá pohádka ze středověku pokračuje. Oddechovka jak má být, a mrknutí autora v podobě Hynka Tase je vtipné a osvěžující.

ber
30.08.2021 5 z 5

Tento díl byl perfektní ...... napětí, láska, rivalita ....... a všechno dopadlo, jak mělo ....
Nejvíc mě potěšil bonus setkání s Hynkem z Tasu z jiné série knih.

DuncanIdaho
26.05.2021 5 z 5

Pavoučí síť je pěkný, čtivý a napínavý příběh. Napětí není v knize nijak přehnané. Rozhodně si v nejbližší době přečtu třetí díl.

Badger
18.02.2021 5 z 5

Občas se mi stávalo, že mi přišla přehnaná ta Lukášova dokonalost, což skoro ovlivnilo moje hodnocení.Nakonec to však nebude možné.Když pominu to ,že se tu ukáže oblíbený hrdina, co zastíní klidně i Batmana.Příběh vtáhne hlavně v hradě a pak už nemá možnost pustit.Za mě lepší jak jednička, i když to nebylo tak zamotané.

orinka3
07.02.2021 5 z 5

Já mám moc ráda knihy slovenského autora Červeňáka. Na Františka Niedla jsem přišla až teď a zjistila, že mají společnou zálibu v historii i dobrý a živý styl psaní. Takže jsem si vychutnala i Ludáše (Spidermana:) :D. Tentokrát se dostává do Milána a v platnéřské dílně mistru pomůže k věhlasnosti jeho výrobků. Jdou na dračku pro precizní zpracování, výzdobu a značku, kterou Lukáš zavedl. Jenže tak si ho všimnou mocní a on se ocitne v zajetí. Jde tam o přežití, ale i tak mu pomůže jeho hbitost a dobrá hlava. Nakonec všechno dopadne dobře, není tu nouze o situace jak dramatické, tak i veselé.

Jiřina18
12.01.2021 5 z 5

Kdyby bylo možné dát víc hvězdiček u této knížky bych to určitě udělala. Je super jsem nadšená jak z prvního dílu tak i z tohoto. Začala jsem číst ihned po přečtení prvního dílu a ani jsem netušila, že se mi bude hodit do letošní výzvy kniha z prostředí ve kterém bych se nechtěla ocitnout. A kdo by chtěl být na hradě plném zabijáků? A jdu na další díl už se těším.

malýčtenář
13.09.2020 4 z 5

Opět se ocitáme s hlavním hrdinou Lukášem. Co prožívá, je až neskutečné. Ale proč ne? Opět čtivá a čtenář s napětím čte další osudy hrdiny.

Haduwig
11.09.2020 5 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Tam byl také Lukáš jen sympatickým a trochu otloukaným Pavoukem, kterému fandíte, ale tady se z něj postupně stává opravdu nebezpečný muž. Ale fandíte mu úplně stejně (ne-li víc).