Návrat mistra

Návrat mistra https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165177/bmid_navrat-mistra-g9N-165177.jpg 5 459 100

Platnéř série

< 3. díl

Pán Milána Gian Galeazo Visconti se nevzdává snahy získat vévodskou korunku, kterou mu však může udělit jenom Václav IV., král český a římský. A tak se musí Lukáš znovu vrátit do Čech, už jako vážený milánský mistr. Cesta je dramatická a Lukáš i za pomoci svého tajného strážce Sergia, který je též odchovancem Castella Nuova, hradu vrahů, několikrát sotva vyvázne životem...... celý text

RaSu
13.06.2016 4 z 5

Další vynikající, čtivý příběh o Pavoučkovi. Právě dnes jsem si od tohoto autora půjčil další tři knihy. Trilogii o platnéřském mistrovi můžu jen doporučit. Velice mě bavily i popisy výroby plátových zbrojí. Sám jsem bývalý platnéř (hist. šerm) a při psaní těchto řádek na mne hledí z rohu obýváku moje zdobná plátová zbroj na které jsem makal v průběhu šesti let.

ritz
11.01.2016 5 z 5

Výborná knížka, psaná čtivě, zajímavě. Doporučuji.

Barbara182
14.12.2015 4 z 5

Další skvělá kniha, závěr "platnéřské" trilogie, četla se jedním dechem.

rabor
11.11.2015 3 z 5

Nenáročný román celkem dobře položený do historických událostí. Ověřil jsem si to, Václav IV. skutečně existoval (zdroj: http://promuze.blesk.cz/clanek/pro-muze-novinky/117042/byl-kral-vaclav-iv-nejvetsim-ceskym-opilcem.html).
Jinak je to taková podivná směs asi jako když zkřížíte Vondrušku a druhý díl Assassin's Creed.

(knihu si pokud možno nekupujte v papírové podobě, její vazba se múže jevit jako vázaná, ale je jen lepená a to ještě dost mizerně a nejspíš se vám tak jako mě rozpadne)

ritta
21.09.2015 5 z 5

Krásná kniha,skvělý závěr celé trilogie.

čef
05.09.2015 5 z 5

Lehké, předvídatelné a zábavné čtení zcela v mezích ostatních románů autora. V historických kulisách opět pokračuje příběh různými schopnostmi nadaného a nešťastně zamilovaného hrdiny. Kniha pro všechny čtenáře.

Bezantina
09.05.2015

U této knihy je poznat, že je třetím dílem série. Opět pěkné čtení, ale už mi přišlo mírně přitažené za vlasy, jak často a hlavně snadno na tehdejší dobu cestuje Lukáš z Itálie do Čech.. Konec je otevřený, tak třeba se dočkáme dalšího pokračování?

PierRe Vesper
22.03.2015 4 z 5

Pro mě slabší než série Hynek Tas z Boru, přesto bych velice rád uvítal pokračování k jemuž otevřený konec vybízí. Celkově výborné čtení hlavně pro historiky laiky, jako jsem já.

Galadwen
22.03.2015 3 z 5

Asi nejslabší díl trilogie, hlavně v první polovině téměř bez příběhu a příliš opakující fakta z předchozích knih. Přes tyto výhrady je ale román čtivě a zajímavě psaný a nenudí.

Endy17
10.03.2015 4 z 5

Tak trochu změna oproti předcházejícím dílům, v ději se často objevuje retrospektiva. Závěr není úplně jednoznačný a nastoluje otázku, jestli se dočkáme i dalších pokračování, které bych si pak opět s chutí přečetl. Může dát čtenář autorovi větší satisfakci?

Macek58
14.01.2015

Výborné završení trilogie .... ukončení samo nabízí pokračování.

Miruš
26.12.2014 5 z 5

Skvělá kniha, skvělá trilogie, moc bych si přála, aby nebyla poslední a osud Pavouka pokračoval, myslím, že má kam :)

hrona
07.11.2014 5 z 5

Ač příběh na první pohled není tak zajímavý obsahově, o to více se lépe čte. Prakticky po 3-5 stránkách už děj nenechá vydechnout, je to opravdu mimořádné čtivo - myšleno samozřejmě celá trilogie. Bravo

Blíženec
12.03.2014 4 z 5

V posledním díle trilogie příběh pokračuje Lukášovým návratem do Milána. Kde ale nesetrvá dlouho a vydává se opět na cestu do Čech aby zajistil Viscontimu vytouženou vévodskou korunku. Opět se setkává se svými někdejšími přáteli,ale i nepřáteli. Více neprozradím,,,

jardann
11.03.2014 5 z 5

Velmi čtivé.

mpb1913
26.02.2014 3 z 5

Tak sem přelouskal celou sérii, příběh sice jednoduší a místy dost naivní, ale zabaví. Má tempo a téměř žádná hluchá místa. Pro mě jsou knihy Františka Niedla přííjemný překvapení.

klokan.1905
14.02.2014 4 z 5

Důstojné pokračování příběhu platnéře Lukáše... Mně osobně se více líbily první dva díly, ale i tak dobré... Dávám čtyři hvězdičky...

Dandulka
04.02.2014 5 z 5

Tak a je konec! Z malého, neduživého "pavoučka" je Lukas Praghese, manžel a otec. Bylo toho mnoho, co jsme s Lukášem ve třech dílech prožili a mnohdy se o něj i báli. Bylo to moc fajn, škoda, že je konec. Doufejme, že je to zároveň i začátek nového......

harris66
06.10.2013 5 z 5

super čtení

Lensiiee
23.09.2013 4 z 5

Napětí a akce od začátku až do konce. Podle mě nejlepší díl z celého platnéřského cyklu.