Návrat mistra

Návrat mistra https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165177/bmid_navrat-mistra-g9N-165177.jpg 5 461 101

Platnéř série

< 3. díl

Pán Milána Gian Galeazo Visconti se nevzdává snahy získat vévodskou korunku, kterou mu však může udělit jenom Václav IV., král český a římský. A tak se musí Lukáš znovu vrátit do Čech, už jako vážený milánský mistr. Cesta je dramatická a Lukáš i za pomoci svého tajného strážce Sergia, který je též odchovancem Castella Nuova, hradu vrahů, několikrát sotva vyvázne životem...... celý text

minek
04.11.2017 4 z 5

Odpočinkové čtení, které se mi docela líbilo. Trošku je zde odklon od historické přesnosti, ale to má většina podobných knih. Škoda, že jsem začal až tímto dílem, budu se muset vrátit na začátek série Platnéř.

harena
17.10.2017 4 z 5

Poslední díl historické trilogie a opět velice dobrý. Pan Niedl je výborný vypravěč, jedná se o příjemné oddechové čtení, jeho příběhy mají tempo, nemají hluchá místa, pohladí a potěší.

PetrZastávka
03.10.2017 5 z 5

Super kniha od mého oblíbené spisovatele.

Ulala
01.10.2017 5 z 5

Zdálo se mi, že poslední díl měl trochu menší náboj. Neubralo to však celé trilogii na "přitažlivosti". Určitě si přečtu i jiné knihy autora.

Ramiel
25.09.2017 2 z 5

Závěrečný díl trilogie mi přišel nejslabší. Zápletka až příliš neuvěřitelná. Ale celkově se mi celá série líbila.

Don-Leo
09.08.2017 5 z 5

Užil jsem si všechny tři díly o Lukášovi a i třetí díl nevybočil z úrovně předchozích. Super příběh.

Bolomsson
04.07.2017 4 z 5

Závěrečný díl byl opět velice čtivý, avšak z mého pohledu z celé trilogie "nejslabší". Především druhá polovina knihy na mě působila příliš překombinovaně, místy až naivně a trochu víc přitažená za vlasy, ale to nemění nic na tom, že se jedná o příjemné oddechové čtení. Celou trilogii hodnotím, jako moc povedenou a především díky panu Niedlovi již teď 100% vím, že mít možnost žít ve středověku, tak mým vysněným povoláním je práce platnéře:-).

Sméťa11
26.06.2017

Parádní pokračování Lukášovo :-).

francouz
14.04.2017 5 z 5

Naprosto perfektní trilogie, tak jak jsme u autora zvyklí. Na historickém pozadí se odehrává velmi napínavý příběh. A Lukáš ukazuje, že i když nedostal do vínku nejsvalnatější postavu, může konkurovat i těm nejlepším zabijákům. Navíc se snaží prorazit i ve svém oboru, kde stále hledá nové a nové postupy, tak aby byl tím nejlepším. Jenomže mu stále někdo usiluje o život a tak se stále musí snažit používat svůj důvtip aby přežil.
Prostě krásně postavený příběh .

bgott
30.03.2017 5 z 5

Velmi čtivá trilogie. František Niedl opět nezklamal a dokázal mě ke čtení doslova připoutat. Oceňuji exkurze do platnéřského řemesla, skloubení historických skutečností s fiktivním příběhem a milé bylo i setkání s postavou Hynka Tase z Boru ve druhém díle.

martas79
29.03.2017 5 z 5

Jde tady o jednu korunku. Ale jak sám jeho milost prohlásí, jde tu o mnoho víc. Je to rozdíl jestli příkazy posloucháš nebo uděluješ. A tak má Lukáš před sebou opravdu ne lehký úkol.
František Niedl mě naprosto nadchl a knihy o Lukasi Praghese mě vtáhly do středověké Prahy a severu Itálie. Zároveň mě vytáhly z doby dnešní. Je to pěkný cestování a moc si to užívám.

Majdule
28.03.2017 4 z 5

Poslední díl příběhů o Lukášovi Praghese Návrat mistra mě opět bavil a těšil. Niedl je výborný vypravěč a v Lukášovi stvořil zábavnou, vzrušující a okouzlující postavu, kterou vystavil sterým nebezpečenstvím a útrapám. A ono to skvěle funguje. Držím pace a hltám řádky až ke šťastnému (ale ne přehnaně) konci. Všeho akorát a ničeho moc. Mimochodem Niedl se zde vrací k otravě Václava IV., kterou řešila i Číše jedu pro krále od Jana Bauera, ale mnohem dovedněji. Není to nezapomenutelná kniha, ale Niedl mě jako vypravěč okouzlil a těším se na další příběhy.

astroweb
08.03.2017 5 z 5

Dočetl jsem závěrečnou část Platnéře jsem velmi spokojený. Nejvíc se mi líbil druhý díl, ale jako celek je trilogie vyvážená, příjemně čtivá, historicky věrohodná.

Ladiva
24.02.2017 4 z 5

Veľmi príjemná trilógia pre milovníkov historických románov v kombinácii s dobrodružstvom a detektívnou zápletkou. Zaujala ma, a rada siahnem aj po ďalších knihách od tohto autora.

likaf
08.02.2017 5 z 5

Napínavé až do samotného konce. Úžasně čtivé. Škoda, že nejsou další díly. Ale třeba jednou...

petunkav
18.01.2017 5 z 5

I poslední díl je velice vydařený. Jsem moc ráda, že jsem dala na doporučení a do celé série se pustila. Nemám co vytknout.

evickakyticka
14.11.2016 2 z 5

Nu, co říct k poslednímu dílu... Začátek slibný, prostředek ucházející a konec totální nuda. Ta část, kde se ve druhém dílu dostává na Castello Nuovo, byl asi vrcholem celé série a už ho nic nepřekonalo. Ale tajně jsem doufala, že třetí díl bude ještě lepší než předchozí. Nejvíc mě zklamala linka s Angelou. Chybí jisté zakončení, škoda. Mrkla jsem i na jiná díla autora, ale myslím, že se k němu už nevrátím. Rozhodně umí hezky psát, ale podle anotací už nejsou v mém hledáčku.

ondras666
10.11.2016 5 z 5

Opět strhující děj. Závěr trilogie je stejně dobrý jako všechny ostatní díly. Výborně vykreslená atmosféra středověku a poměrů, které tam byly. Opravdu mohu jen a jen doporučit.

Schamila
16.10.2016 5 z 5

Krásné čtení - zajímavé řemeslo, se kterým se jen tak v historických knihách nesetkáte - moc doporučuji - skvělé dílo.

Selinute
09.09.2016 5 z 5

Dobrodružné, čtivé, no prostě ta správná volba pro všechny čtenáře, kteří se nepídí po historických faktech, ale chtějí si u knihy odpočinout a pobavit se.
Mně se to u této trilogie povedlo a věřím, že se dočkáme i pokračování...