Návrat mistra

Návrat mistra https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165177/bmid_navrat-mistra-g9N-165177.jpg 5 449 98

Platnéř série

< 3. díl

Pán Milána Gian Galeazo Visconti se nevzdává snahy získat vévodskou korunku, kterou mu však může udělit jenom Václav IV., král český a římský. A tak se musí Lukáš znovu vrátit do Čech, už jako vážený milánský mistr. Cesta je dramatická a Lukáš i za pomoci svého tajného strážce Sergia, který je též odchovancem Castella Nuova, hradu vrahů, několikrát sotva vyvázne životem...... celý text

Ulala
Ulala
01.10.2017 5 z 5

Zdálo se mi, že poslední díl měl trochu menší náboj. Neubralo to však celé trilogii na "přitažlivosti". Určitě si přečtu i jiné knihy autora.

Ramiel
Ramiel
25.09.2017 2 z 5

Závěrečný díl trilogie mi přišel nejslabší. Zápletka až příliš neuvěřitelná. Ale celkově se mi celá série líbila.

Don-Leo
Don-Leo
09.08.2017 5 z 5

Užil jsem si všechny tři díly o Lukášovi a i třetí díl nevybočil z úrovně předchozích. Super příběh.

Bolomsson
Bolomsson
04.07.2017 4 z 5

Závěrečný díl byl opět velice čtivý, avšak z mého pohledu z celé trilogie "nejslabší". Především druhá polovina knihy na mě působila příliš překombinovaně, místy až naivně a trochu víc přitažená za vlasy, ale to nemění nic na tom, že se jedná o příjemné oddechové čtení. Celou trilogii hodnotím, jako moc povedenou a především díky panu Niedlovi již teď 100% vím, že mít možnost žít ve středověku, tak mým vysněným povoláním je práce platnéře:-).

Sméťa11
Sméťa11
26.06.2017

Parádní pokračování Lukášovo :-).

francouz
francouz
14.04.2017 5 z 5

Naprosto perfektní trilogie, tak jak jsme u autora zvyklí. Na historickém pozadí se odehrává velmi napínavý příběh. A Lukáš ukazuje, že i když nedostal do vínku nejsvalnatější postavu, může konkurovat i těm nejlepším zabijákům. Navíc se snaží prorazit i ve svém oboru, kde stále hledá nové a nové postupy, tak aby byl tím nejlepším. Jenomže mu stále někdo usiluje o život a tak se stále musí snažit používat svůj důvtip aby přežil.
Prostě krásně postavený příběh .

bgott
bgott
30.03.2017 5 z 5

Velmi čtivá trilogie. František Niedl opět nezklamal a dokázal mě ke čtení doslova připoutat. Oceňuji exkurze do platnéřského řemesla, skloubení historických skutečností s fiktivním příběhem a milé bylo i setkání s postavou Hynka Tase z Boru ve druhém díle.

martas79
martas79
29.03.2017 5 z 5

Jde tady o jednu korunku. Ale jak sám jeho milost prohlásí, jde tu o mnoho víc. Je to rozdíl jestli příkazy posloucháš nebo uděluješ. A tak má Lukáš před sebou opravdu ne lehký úkol.
František Niedl mě naprosto nadchl a knihy o Lukasi Praghese mě vtáhly do středověké Prahy a severu Itálie. Zároveň mě vytáhly z doby dnešní. Je to pěkný cestování a moc si to užívám.

Majdule
Majdule
28.03.2017 4 z 5

Poslední díl příběhů o Lukášovi Praghese Návrat mistra mě opět bavil a těšil. Niedl je výborný vypravěč a v Lukášovi stvořil zábavnou, vzrušující a okouzlující postavu, kterou vystavil sterým nebezpečenstvím a útrapám. A ono to skvěle funguje. Držím pace a hltám řádky až ke šťastnému (ale ne přehnaně) konci. Všeho akorát a ničeho moc. Mimochodem Niedl se zde vrací k otravě Václava IV., kterou řešila i Číše jedu pro krále od Jana Bauera, ale mnohem dovedněji. Není to nezapomenutelná kniha, ale Niedl mě jako vypravěč okouzlil a těším se na další příběhy.

astroweb
astroweb
08.03.2017 5 z 5

Dočetl jsem závěrečnou část Platnéře jsem velmi spokojený. Nejvíc se mi líbil druhý díl, ale jako celek je trilogie vyvážená, příjemně čtivá, historicky věrohodná.

Ladiva
Ladiva
24.02.2017 4 z 5

Veľmi príjemná trilógia pre milovníkov historických románov v kombinácii s dobrodružstvom a detektívnou zápletkou. Zaujala ma, a rada siahnem aj po ďalších knihách od tohto autora.

likaf
likaf
08.02.2017 5 z 5

Napínavé až do samotného konce. Úžasně čtivé. Škoda, že nejsou další díly. Ale třeba jednou...

petunkav
petunkav
18.01.2017 5 z 5

I poslední díl je velice vydařený. Jsem moc ráda, že jsem dala na doporučení a do celé série se pustila. Nemám co vytknout.

evickakyticka
evickakyticka
14.11.2016 2 z 5

Nu, co říct k poslednímu dílu... Začátek slibný, prostředek ucházející a konec totální nuda. Ta část, kde se ve druhém dílu dostává na Castello Nuovo, byl asi vrcholem celé série a už ho nic nepřekonalo. Ale tajně jsem doufala, že třetí díl bude ještě lepší než předchozí. Nejvíc mě zklamala linka s Angelou. Chybí jisté zakončení, škoda. Mrkla jsem i na jiná díla autora, ale myslím, že se k němu už nevrátím. Rozhodně umí hezky psát, ale podle anotací už nejsou v mém hledáčku.

ondras666
ondras666
10.11.2016 5 z 5

Opět strhující děj. Závěr trilogie je stejně dobrý jako všechny ostatní díly. Výborně vykreslená atmosféra středověku a poměrů, které tam byly. Opravdu mohu jen a jen doporučit.

Schamila
Schamila
16.10.2016 5 z 5

Krásné čtení - zajímavé řemeslo, se kterým se jen tak v historických knihách nesetkáte - moc doporučuji - skvělé dílo.

Selinute
Selinute
09.09.2016 5 z 5

Dobrodružné, čtivé, no prostě ta správná volba pro všechny čtenáře, kteří se nepídí po historických faktech, ale chtějí si u knihy odpočinout a pobavit se.
Mně se to u této trilogie povedlo a věřím, že se dočkáme i pokračování...

blesecka
blesecka
21.08.2016 5 z 5

Celá trilogie je vynikající.

RaSu
RaSu
13.06.2016 4 z 5

Další vynikající, čtivý příběh o Pavoučkovi. Právě dnes jsem si od tohoto autora půjčil další tři knihy. Trilogii o platnéřském mistrovi můžu jen doporučit. Velice mě bavily i popisy výroby plátových zbrojí. Sám jsem bývalý platnéř (hist. šerm) a při psaní těchto řádek na mne hledí z rohu obýváku moje zdobná plátová zbroj na které jsem makal v průběhu šesti let.

ritz
ritz
11.01.2016 5 z 5

Výborná knížka, psaná čtivě, zajímavě. Doporučuji.