Návrat mistra

Návrat mistra https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165177/bmid_navrat-mistra-g9N-165177.jpg 5 449 98

Platnéř série

< 3. díl

Pán Milána Gian Galeazo Visconti se nevzdává snahy získat vévodskou korunku, kterou mu však může udělit jenom Václav IV., král český a římský. A tak se musí Lukáš znovu vrátit do Čech, už jako vážený milánský mistr. Cesta je dramatická a Lukáš i za pomoci svého tajného strážce Sergia, který je též odchovancem Castella Nuova, hradu vrahů, několikrát sotva vyvázne životem...... celý text

Káča2015
Káča2015
23.04.2020 5 z 5

Další série pana Niedla. Dokonalá oddychovka - to myslím jako pochvalu. Moje srdce zůstává u Wolframa Katzingera z Olšové, ale Platnéř je velmi zdařilá série.

Romka
Romka
25.03.2020 5 z 5

Nemůžu se dočkat, až budu mít chvilku na knihu od pana Niedla. Není co dodat. Pro mě dokonalá kniha, která vás vtáhne do děje.

burei
burei
22.03.2020 4 z 5

Pohodové čtení ze staré Prahy a Milána.

hapac
hapac
18.02.2020 4 z 5

Trilogie, která stála za přečtení.

tygřík2
tygřík2
10.10.2019 5 z 5

To zase bylo jednou posůveníčko! Pavouček Lukáš mne zaujal. Se zvědavostí a mírným napětím jsem ve třech pokračováních sledovala, jak se z neduživého a slabého, ale díkybohu chytrého a citlivého, chlapce vlivem překonávání těžkých překážek, které mu život staví do cesty a máchá ho v nich nemilosrdně, stává MUŽ. Kromě Lukáše jsem se zamilovala do Barnabáše :-))

druzickaster
druzickaster
03.10.2019 5 z 5

Návrat jsem dal za jeden večer a druhý den ve vlaku jsem ho dotáhl do konce. Bavil jsem se tady od začátku do konce. Povedenější díl než prostřední a i více uvěřitelný. Snad bude ještě pokračování příběhů Lukáše a jeho přátel.

March
March
01.09.2019 5 z 5

Je mi smutno, že už putování Lukáše skončilo... i třetí díl skvěle čtení. Trilogie, která se povedla. Pan autor si získal nového fanouška :-)

TomD
TomD
16.03.2019 5 z 5

Skvělé zakončení putování Pavoučka. Těším se na další dílo z pera pana Niedla.

pingu1
pingu1
01.03.2019 5 z 5

Třetí díl se oproti druhému trochu zklidnil, není tak akční, ale to mu neubírá na přitažlivost :-) Závěr trilogie se opět moc pěkně četl, plným právem si zaslouží plný počet hvězd :-)

Kerberos
Kerberos
19.01.2019 5 z 5

Skvělé zakončení trilogie,škoda,že už příběh končí mnozí by jsme přivítali pokračování.

Lykke
Lykke
05.12.2018 5 z 5

Už delší dobu před touto sérií se mi nestalo, že bych měla problém s tím, že je půl třetí ráno a mně se nechce přestat číst. Nakažlivé, pohlcující!! Bylo fajn ponořit se do příběhu, žít v něm, vidět ho v barvách. Ve třetím díle se Lukáš pohybuje zase opět napůl v Čechách, kde je pověřen úkolem spojeným s Václavem IV. a napůl v Lombardii a já rozuměla jeho dilema, kde se natrvalo usadit. Vůbec nemám pocit, že by to měl být román pro mládež. Je to pro všechny jakékoli věkové kategorie, kdo mají rádi historickou literaturu a František Niedl je pan spisovatel. Dozvědět se něco o platnéřském řemesle či vůbec o životě ve Středověku vidím jako prospěšnou záležitost. A jestli je tam snad něco, co se někomu může zdát jako Mission Impossible? Možná ano, možná ne. Byla to drsná doba, kterou si dnes ne každý umí představit. Žilo se jinak, uměli se jiné věci.. A nakonec... hrdinové se mi zamlouvají. Nyní po přečtení závěrečného dílu série Platnéř se těším na další bezesné noci se sérií Hynek Tas z Boru, která je neméně bravurní.

katka134
katka134
23.10.2018 4 z 5

Celá trilogie o platnéři Lukášovi je moc pěkně napsaná. Navrat mistra mě sice zaujal méně, ale ve všech dílech je hodně zajímavých informací o historii a platnéřském řemesle.

babystar
babystar
03.07.2018 5 z 5

Zajímavé zpracování událostí kolem věznění Václava IV. Ale mám dojem, že z milého českého Harryho Pottera se ve třetím pokračování jeho osudů stal středověký James Bond i s tím povolením zabíjet. Nicméně jsem zase poznala kousek české i lombardské historie, o níž jsme se ve škole neučili. A inspirována knihou jsem si "vygooglila" další informace.

Sarah01
Sarah01
14.04.2018 5 z 5

Co dodat, konec dobrý, všechno dobré. Klidně si dokážu představit ještě další díl.
Historické nepřesnosti jsem nezaznamenala, vévodskou korunku lombardský vládce opravdu získal v roce 1395, to odpovídá, také rok prvního únosu Václava IV. do Horních Rakous. Je samozřejmě jasné, že platnéř Lukáš je fiktivní postava, knížka je beletrie.

cz.klima
cz.klima
05.03.2018 4 z 5

Poslední díl - za mne celá série velmi povedená, jednoduché a poutavé čtení. Pana Niedla mám rád.

Art82
Art82
07.12.2017 4 z 5

Hezké zakončení této série, doporučuji . Těším se na další možné pokračování.

Katka244
Katka244
18.11.2017 5 z 5

Další krásně čtivá knížka,od které jsem se nedokázala odtrhnout. Ještě mám pár nedočtenych od p. Niedla, už se na ně těším. :-)

minek
minek
04.11.2017 4 z 5

Odpočinkové čtení, které se mi docela líbilo. Trošku je zde odklon od historické přesnosti, ale to má většina podobných knih. Škoda, že jsem začal až tímto dílem, budu se muset vrátit na začátek série Platnéř.

harena
harena
17.10.2017 4 z 5

Poslední díl historické trilogie a opět velice dobrý. Pan Niedl je výborný vypravěč, jedná se o příjemné oddechové čtení, jeho příběhy mají tempo, nemají hluchá místa, pohladí a potěší.

PetrZastávka
PetrZastávka
03.10.2017 5 z 5

Super kniha od mého oblíbené spisovatele.