Planety v nás

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Astrologická psychologie Marsilia Ficina Thomas Moore, známý americký psychoterapeut, někdejší katolický mnich a autor bestsellerů jako je Kniha o duši, Temné noci duše, Kniha o lásce a přátelství, Návrat k okouzlení a mnoha jiných v této knize sledováním Ficinových psychologických a astrologických myšlenek otevírá dveře do světa florentské renesance. Nepředkládá se nám jen vize našich kulturních kořenů ve starověkém Řecku, ale vize našich počátků v archetypálním světě, mundus archetypalis. Jak zdůraznil James Hillman, je nepochybné, že Ficino byl tvůrce ústřední myšlenky quattrocenta: že duše je „všechny věci pohromadě … je středem vesmíru, středním článkem všech věcí.“ Dále tato kniha, stejně jako Ficinova, oslavuje a rozvíjí bohaté spletitosti duše, což je v naší době velice potřebný korektiv, nejen pro „psychiatrické“ potřeby analýzy, ale i pro rozmlženou spiritualitu psychologů New Age....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99753/planety-v-nas-99753.jpg 53
Žánr
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Svojtka & Co
Orig. název

The Planets Within, 1990

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Planety v nás

aisha21
18. září

Máme v sobě celé nebe, svou ohnivou sílu a nebeský původ: Lunu, která symbolizuje nepřetržitý pohyb duše a těla, Mars rychlost a Saturn pomalost, Slunce Boha, Jupiter zákon, Merkur rozum a Venuše lidskost.
Ficinova knížka nám dává příležitost nově pohlédnout na planety, ne na planety noční oblohy, ale spíše na planety uvnitř. Jeho filosofie duše a praktické návody pro zdravý život nás vysílají na hlubinný průzkum temných prostor psýché a občasných světel. Jeho očima můžeme nahlédnout, že astrologie není jen pověra nebo módní záliba. Je to také způsob imaginace našeho vnitřního světa, tvořený našimi vzlety vizionářské intuice i bolestnými patologiemi.