Druhá planeta smrti

Dobrodruh a hráč, Jason dinAlt, se neplánovaně ocitl na neznámé, bezejmenné planetě. Brzy zjistí, že zde civilizace zdegenerovala takovým způsobem, že stroje a technologie jsou předměty náboženského uctívání. Jednolivé rody si žárlivě střeží své, nyní již kusé, vědomosti, a pro získání technologie jiného rodu jsou ochotny rozpoutat krvavou válku. A teď se objevil člověk, jehož znalosti jsou klíčem k ovládnutí celé planety… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72987/druha-planeta-smrti-72987.jpg 4.2139

Planety smrti (2.)

Deathworld Two (1964)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Druhá planeta smrti

toni-az

Nemám moc co dodat k předchozím komentům. Za mě o kus lepší než jednička, toto gadgetování mám fakt rád. Pohodová odpočinková scifi ze staré školy. Odsýpá to pěkně, žádné romány placené podle počtu stránek.

TERRORDROME
14.09.2018

Druhá planéta sa mi páčila o stupeň viac, asi to bude tým ironickejším prístupom. Záchranca planét Jason je expresne unesený natvrdlým pobožným indivíduom aby bol odovzdaný "spravodlivosti" za vyluxovanie kasína v predchádzajúcom diely. Táto myšlienka sa mu akosi nepáči a filozofická debata je zakončená haváriou na zaprdenej planéte kde existujú len otroci a otrokári, od skupín čo sa len potulujú púšťou a hľadajú žrádlo až po mestské klany strážiace si každý svoj diel "tajomných" technológií. Prechádzka týmito pošahanými kultúrami a konfrontácie hrdinu s rôznymi kreténmi majú fajn decentne humorný nádych. Vesmírny hazardér Jason je stále superman čo dokáže rafinovať ropu, postaviť parostroj, elektrické batérie i telefón a urobiť tak zo seba najcennejšiu osobu na planéte o ktorú sa vedú vojny. Akurát ten záver je potom tak trochu polovičný, lebo kvôli Jasonovej záchrane je všetko predchádzajúce techno revolucionárske snaženie utnuté v rozlete. Ale čo, zábavné béčkové socio sci-fi.

TomášGrossman
29.03.2018

Žádné složité čtení, ideální odpočinková četba pro milovníka klasické sci-fi . Jednoduchý přímý příběh.

OldFirehand
17.01.2018

No, nedá sa to označiť za výborné.
Oceňujem spracovanie prostredia druhej planéty, srandovne vykreslené jednotlivé úrovne civilizácie a snáď také detaily ako krenoj či ten parný stroj.
Inak je to výborné leda tak na zabitie nudy počas dlhej cesty vlakom/lietadlom.

B4LU
13.12.2017

Druhá planeta smrti přezbrojila z uceleného příběhu, kterým se pyšnila jednička, na komediální rovinu. Interakce Jasona a Mikaha s okolním ryze otrokářským a prospěchářským prostředím u mě svého času způsobovaly záchvaty smíchu, ale ne tak velké, abych opomenul absenci uspokojivého závěru. Stále je to však dobrá kniha hodná několikerého čtení.

Predator3313
30.10.2017

Můj komentář je možná Spoiler.... težko říct :D

Úvod mě trochu zklamal a nudil, ale poté co se Jason dostane na planetu, už to zase odsýpá. Zdejší společnost je rozdělené na klany, které každý střeží své tajemství ( ropa, parostroje, elektřina, vyfukování skla atd. ) Jason jako velmi inteligentní moderní člověk se vyzná v ledasčem víc, než všichni ostatní na planetě a tak se s něj stává horké zboží, které chce každý vlastnit.
Rozhodně zajímavé, pořád jsem čekal co dalšího zas Jason vymyslí.

Pasadenka
11.06.2017

Druhá planeta je o kousek akčnější a krapet méně nápaditá. Antropologie, kterou se autor zabýval v prvním díle je zde otevřenější. Celé intro druhého dílu je klasicky odbyté stylem: „Jo napíšeme druhej díl, ale moc se s tím neser. Prostě z nebes se vyvalí ruka a odhodí hlavního hrdinu do dalšího dobrodružství.“ :) Na druhou stranu, proč ne, rozchození děje není nikterak důležité.
Vedlejší postavy jsou v tomto dílu zajímavější a věřím, že i hlubší. Hlavní hrdina si vychutnává svůj obří intelekt a kdyby mu sudičky jen malinko jinak zamíchaly kostky, byl by dozajista pánem celé planety. :D

PS: Po dočtení mě přepadla neodolatelná touha po výrobě vlastního parostroje. :D

m4rw1n
01.05.2016

Velmi čtivé, příběh rychle odsýpá, dobrá zápletka :-)