Planety

Planety https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103100/planety-103100.jpg 5 8 3

Naučná publikace určená zájemcům z řad laické veřejnosti provází zajímavým a netradičním způsobem po planetách sluneční soustavy (a Měsíci) i po historii jejich objevu a výzkumu. V úvodu každé kapitoly jsou uvedena základní data o planetě a jejím výzkumu, pak následuje podrobnější popis, který ukazuje nejzajímavější místa na planetách a jejich družicích a vysvětluje jejich příčiny. Kniha je doplněna unikátními fotografiemi planet a třemi úvahami o budoucnosti vesmíru.... celý text

ondra295
26.03.2022 4 z 5

Přehledná kniha s pěknými fotkami - je naprosto vhodná i pro někoho, kdo je ve světě vesmíru úplný začátečník a nemá žádné hlubší znalosti. Zároveň ale kniha obsahuje i spoustu zajímavostí, důležitých informací a poskytuje poměrně ucelený přehled o planetá sluneční soustavy.

puml
20.11.2021 5 z 5

Výborná kniha, ve které je spousta zajímavých informací nejen o planetách, ale i o planetkách a o množství známých i méně známých měsících planet sluneční soustavy. Jediná slabina je možná absence vícero fotografií, grafů a náčrtů, jako je to například ve Vesmíru od Martina Reese. Ale zas když se vezme v potaz cena/výkon, tak se jedná o bezkonkurenčně nejlepší knihu o planetách na trhu. Doporučuji.

LenkaLuna
30.03.2016 4 z 5

Dobře napsaná kniha, kterou pochopí i laik. Jsou v ní pěkné a detailní fotky nejen planet, ale i ostatních těles z vesmíru. :)