Nepřítel nebo spojenec?

Nepřítel nebo spojenec? https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106414/bmid_nepritel-nebo-spojenec-RGO-106414.jpg 5 8 4

Staňte se na své zahradě generálem. Nepřátele držte od sebe a přátele pohromadě! Barevná příručka ze série BIOzahrada. Už odedávna se ví, že některé rostliny si navzájem vyloženě škodí, zatímco jiné si prospívají. Teprve v nedávné době se na to ale začalo jít vědecky, takže už víme, že příčinou mohou být chemické látky, mikroogranismy, vztahy mezi škůdci a hostiteli a mnohé další věci. Populární zahradník Bob Flowerdew vás se svým příslovečným humorem provede bojovým polem vaší zahrady a poradí, které rostliny (a hlavně proč) je dobré pěstovat v těsném sousedství a které je lepší oddělit jako nepřátele. Výsledkem bude překrásná zdravá zahrada plná květů a obtěžkaná chutnou úrodou.... celý text

Literatura naučná Zahrada
Vydáno: , Metafora

Companion Planting , 2011

Guepp
28.02.2022 5 z 5

Velmi oku líbivé počteníčko. Krásné ilustrace a plno barev. Obsahové je v tom dle mého základ vzájemné interakce rostlin. Doporučuji.

bazyk21
04.04.2021 5 z 5

užitečný pomocník

ajasin
16.07.2020 4 z 5

Jsem intuitivní, pudový, experimentující zahrádkář – začátečník. Intuitivně něco někam zasadím a buď to „pude nebo nepude“. Tato knížka mi pomohla pár doporučeními a možná to „ pude „ o něco lépe.

Greenfingers
21.04.2019 5 z 5

V říši rostlin je to velmi podobné jako v lidské společnosti. Jsou dobří a špatní sousedé, některé rostlinky si navzájem pomáhají, jiné se naopak odpuzují. Již léta se snažím ve své zahradě aplikovat principy organického zahradničení a vhodné osevní postupy zohledňující vzájemnou synergii rostlin patří mezi ně. Bob Flowerdew je jedním z průkopníků biozahradničení a jeho knihy jsou pro mě vždy inspirující.

bioprodukty, bioprodukce

Bob Flowerdew
britská, 1953
2004  70%Velká kniha zeleniny, bylin a ovoce
2012  93%Nepřítel nebo spojenec?
2011  74%Kompost
2011  60%Jak na plevel bez chemie
2012  72%Jak na choroby a škůdce ekologicky

Kniha Nepřítel nebo spojenec? je v