Planeta opic

Planeta opic https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26675/planeta-opic-26675.jpg 4 35 2

Miliardy mil od Země, postižené politickými a ekologickými zmatky, havaruje kapitán Leo Davidson do podivného světa – na hrůzostrašnou planetu, kde lidé žijí v otroctví… a jejich vládci jsou opice. Zde, pod dvěma slunci, jsou lidé nižšími tvory, jež lze ponižovat, lovit a týrat. Jejich opičí páni je mají pro pobavení, ale také na tvrdou práci, laboratorní pokusy a chov. Avšak Leo Davidson dokázal něco nepředstavitelného: vyvolal na planetě opic vzpouru. A ve vše stravujícím požáru se rozhodne o budoucnosti… i o minulosti. Na motivy filmového scénáře Williama Broylese, Lawrence Konnera a Marka D. Rosenthala.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , BB art

Planet of the Apes , 1997

georginaa
georginaa
23.09.2022 4 z 5

Lidé musí pochopit, že jakákoliv zvířata mají svoje pravidla, návyky a svoje životy. Mláďata se učí od starších jak je to i u lidí. Jenže by mělo být pochopení mezi nimi a ne je předělávat k obrazu svému. Opice jsou velmi inteligentní, ale neměl by se jim brát jejich svět. Kniha byla poutavá a filmové zpracování se mi též líbilo.

Phoenix16.cz
Phoenix16.cz
03.01.2013 4 z 5

Tato filmová verze se mi docela líbila, i když byla všeobecně dosti opovrhovaná. Když jsem narazila na tuhle knihu, zjistila jsem, že děj filmu si vlastně vůbec nevybavuju, tak jsem se rozhodla, že si ho trochu připomenu. Kniha vlastně splnila to, co jsem od ní očekávala. Popis filmového příběhu. I když mi od začátku bylo jasné, že je to založeno na americkém filmu, na můj vkus tam bylo až moc patriotství a scén, kdy byl hlavní hrdina zhnusen tím, jak opice jednaly s lidmi, protože on jako člověk by nikdy nic takového neudělal. Ale ne vždy tomu tak bylo, že. Ještě mi tu trochu vadilo, jak byly opice popisovány jako přesné kopie lidí. Jejich všední den byl naprosto identický s lidským, včetně veškerých činností. Přeci jen je to odlišný druh a mohl být specifický alespoň něčím. Ale jinak příběh velice dobře ubíhal a byl příjemným osvěžením filmového zpracování.

Autorovy knížky

William T. Quick