Pláč ve tmě

Pláč ve tmě https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3855/bmid_plac-ve-tme-tcF-3855.jpg 4 27 6

Duffy a Macintosh série

Australští farmáři si objednávají vyhnání Aboriginců z jejich původních území, nejde však o nic jiného, než o vyhlazení domorodých kmenů. Při jedné takové čistce se stávají svědky masakru také Wallarie a Tom, a přísahají pomstu Macintoshovi, který masakr zosnoval. Příběh se odehrává na pozadí skutečných událostí. ISBN 80-7218-593-4 (chybné)... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Alpress

Cry of the curlew , 1999

chodícírohožka
27.01.2021 2 z 5

Podle mě klasická rodinná sága z velice zajímavé doby a prostředí, nicméně s neuvěřitelně šablonovitými postavami (všichni klaďasi byli statní nebo překrásné, všichni záporáci zase pedofilové s různou mírou násilnické zvrácenosti). Příběh nebyl špatně napsaný, ale jednoduše mě nedokázal nadchnout. Obsahoval přemíru klišé a scén, které jako kdyby autor vyčetl z nějakého jiného románu. Duševní rozpoložení ženských hrdinek i síla všech lásek na první pohled mi připadaly poněkud přehnané. Zkrátka - až na popis neznámého kraje a pár historických informací mě kniha ničím nepotěšila.

Josh
10.09.2019 5 z 5

Jedna z mých osobních TOP knih. Jako píše skvělá dobrodružství o Africe pan Wilbur Smith, pak o Austrálii o nich píše Peter Watt. Jeho sága rodu Duffy je také skvělá.... Jen český překlad nějak vázne :o)

denib
20.06.2018 2 z 5

Mezi kladné stránky knihy rozhodně patří dobrá čtivost. Kniha se čte lehce a nenudí. Prostředí Austrálie a její osídlování přidává na zajímavosti, i když autor sám přiznává, že zdaleka ne všechno odpovídá realitě. Bohužel tu jsou i záporné stránky. Rozhodně bych se obešla bez takového množství znásilňování a zneužívání. Myslím, že by knize nijak neuškodilo, kdyby ho bylo o něco méně. A nepříjemně mě zaráželo množství postav. Kniha se jimi jen hemží. Každou chvíli nějaká zemře, aniž by člověk přesně věděl jak a stačil se s ní sžít. A každou chvíli se objeví nová. Jako by kniha jen tak klouzala po jejich povrchu. Další díl pravděpodobně číst nebudu.

veruskaveve
09.06.2017

Něco tak nádherného jsem už dlouho nečetla.

orinka3
21.01.2016 5 z 5

Je vůbec možné, že mi právě tento autor a tento titul unikli? Je to pro mě nové, i když to vyšlo tak dávno. Skvělá, skvělá a ještě jednou skvělá knížka. S velkým zájmem jsem dočetla 1. díl trilogie. Je v něm plno živoucích postav a každá stojí za to. Ať už jde o kladné hrdiny z Irska či pronásledované Austrálce, anebo odporné padouchy - kolonizátory nebo ďábelské tyrany ve vojenském. Masakr domorodého kmene hned na začátku knihy, to přímo zamrazí, vyrazí dech při představě toho, že to tak opravdu bylo...jako zvěř....Ženské postavy rovněž nemají chybu, autor se nevyhýbá ani erotickým scénám, které - vzhledem k době , ve které se odehrávají - možná trochu budí úžas, člověk by je prostě nečekal tolik otevřené. Penelope je pěkná potvora - i když v podstatě ani nemůže být jiná, Fiona je další z jejích obětí a prostředkem pomsty bratrovi, zato Kate je správná průkopnice. Knihovnice mi při půjčování dávala rovnou tři díly, ale já se lekla počtu stran, tak jsem tam v regále poslední nechala na příště. Kdybych věděla, jak napínavou četbu mi nabízí, už bych tu chybu neudělala. Takhle si budu muset půjčit co nejdřív ještě trojku, teď se pustím do prostřední části. V knize nezazněl jediný falešný tón a jsem moc ráda, že ji sepsal právě Australan, takže je to přímo od pramene.

DonDiablo
10.09.2014 4 z 5

Pláč ve tmě - už podle názvu jsem čekal nějaký laciný doják, ale kniha mě velmi mile překvapila a četla se jedním dechem až do konce.