Pláč padlých andělů

Pláč padlých andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12426/plac-padlych-andelu-12426.jpg 4 53 9

Nadsmyslovým spojením obdařené sestry Regina a Renata jsou si natolik podobné, že je od sebe nikdo nerozezná. Mluví podivným jazykem, kterému nikdo jiný nerozumí. Jedna z dívek však přichází o život. Zbývající dvojče je nesmírně traumatizováno a uchyluje se do světa šílenství a nočních můr. Se svým okolím přestává zcela komunikovat, a to až do chvíle, kdy se objeví její přítel Mark. Pomalu se zotavuje, ale stále si však na nic nevzpomíná a navíc ji pronásledují stále děsivější sny a její podivné představy navíc odpovídají hrozivým událostem, které se začaly objevovat… Přeložila Jana Bernášková.... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Banshies

Regina´s Song , 2002

lampernaqui
12.09.2022 3 z 5

V rámci bibliografie celkem odlišný román od ostatních autorových knih. Tentokrát opustil vlastní světy a napsal fantasy krimi z Ameriky. Příběh je celkem fajn, jen téměř tři čtvrtiny knihy jsem si neustále říkal, kdy už jim konečně dojde ta spojitost. A když nakonec prozřeli, začalo to nabírat až příliš rychlý spád. Autorův styl se dá dobře poznat i zde - v textu převažují přímé řeči a v dialozích postavy mezi sebou neustále vtipkují. Jen ten spolek Mirků Dušínů byl hodně přitažený za vlasy.

hanzmb
26.07.2020 5 z 5

Někdy v polovině 90. let jsem přečetl asi 20 autorových knih. Bylo to dáno dobou a naší vyhladovělostí po podobné literatuře. Dnes bych zvládl tak jednu. Měl jsem strach, že půjde o něco podobného. A on se z toho vyklubal fantastický psychologický thriller. Trochu toho fantasy tam sice taky dostal, ale decentně a nijak nenarušuje vyznění románu. Rozhodně to nejlepší, co jsem od autora četl. Bohužel Elenium apod. asi vynášelo víc.

Vevi-knihomil
08.01.2019 5 z 5

Tuto knihu miluji! Je skvěle napsaná, děj napínavý, postavy velmi příjemné.. Je to jedna z mála knih, ke kterým se vracím s chutí i po letech.. :-)

pikacka
24.04.2016 5 z 5

tuto knihu doporučuji k přečtení. Děj je napínavý od samého začátku až do konce. Spíš bych se přikláněla ,že je tématem více krimi než fantazy i když i toho tam trošku najdeme. Každopádně čtenář obsahem nebude zklamáný. Za mě pět hvězdiček :-)

Terva
08.06.2015 5 z 5

Krásné fantasy, perfektní příběh a krásné prostředí. Nevěděl jsem, která ze sester je mi milejší a které je mi více líto.

Obuvník
05.06.2015 4 z 5

Dvojčata. Jak hluboké jsou kořeny, které je navzájem spojují?
Ano, jsou zde momenty přitažené za vlasy a dům plný chytrých a "sympatických" vysokoškoláků se mi ke konci začal přejídat. Nicméně jsem se při čtení dobře bavil a to je snad nejdůležitější, ne?

P.ary
16.09.2013 4 z 5

Prostě paráda... nic jiného dodat ani nemůžu :-)

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

.....tohle mi od eddingse chybělo, zlatý internet - už je doma v ebook a už se čte, tak jsem tedy zvědavý............ Ereniss

Ereniss
30.11.-0001 5 z 5

Je to spoustu let zpátky, kdy jsem se dostala k tomuto dílu, ovšem ten pocit mrazení při četbě si vybavím i dnes. Úžasné, jako cokoliv jiného od Eddingse:)

David Eddings
americká, 1931 - 2009
2017  85%Elénium
1994  84%Diamantový trůn
1995  86%Strážci Západu
1995  86%Královna magie
2001  73%Smaragdová bohyně

Kniha Pláč padlých andělů je v