Pitaval ze staré Plzně

Pitaval ze staré Plzně https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32414/pitaval-ze-stare-plzne-32414.jpg 4 3 2

Kriminální případy, aféry, novinové inzeráty , pohlednice... ze začátku dvacátého století v Plzni.

Nymfadora.T.
05.01.2024 4 z 5

Velmi milé čtení z mého oblíbeného období- začátek dvacátého století, První republika. Zvláště když člověk zná Plzeň a okolí, dokonce i moje rodná ves se mihla :-) ... a krásné dobové pohlednice, novinové články, staré inzeráty ... opravdu, hezká kniha.

Lamanai
30.01.2019 5 z 5

I když je to o skutečně spáchaném zločinu, dnes nám zní ten starý český jazyk poeticky a kniha má proto až romantický nádech. Druhá půlka devatenáctého a dvacáté století až do druhé světové války nám zkrátka z nějakého těžko vysvětlitelného důvodu zavání exotikou. Je to jako cesta do vzdálené země, kde se zdá všechno básnivější, přestože samozřejmě není a kniha sama je toho důkazem. Pokud v Plzni navíc žijete, je ten stroj času ve známých místech velmi okouzlující. A výborně se pobavíte. Třeba nám to navíc pomůže, brát život s větším nadhledem.