Pistolníci divokého Západu

Pistolníci divokého Západu https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86001/bmid_pistolnici-divokeho-zapadu-o9a-86001.jpg 4 18 2

Divoký západ s kovboji v sedlech rychlých koní a se zázračně střílejícími pistolníky je dodnes živou pohádkou. K jejich životním epizodám se vrací nejen westernová literatura, ale především hollywoodský průmysl. Jací však byli skuteční hrdinové této epochy americké historie? V jedenácti kapitolách své knihy předkládá autor na tuto otázku odpověď a popisuje opravdové případy revolverových hrdinů jako třeba Jesse Jamese, Buffalo Billa nebo Billyho Kida, kteří se svými zločiny zapsali do dějin.... celý text

čef
01.03.2020 5 z 5

Jak to bylo se známými pistolníky Divokého západu jako Divokým Billem, Calamity Jane, Jessie Jamesem nebo Billy Kidem, abych zmínil jen ty u nás nejznámější, se stejně přesně nedozvíme. Ani to nejde, ani to po těch víc než 100 letech vzhledem k děsivým okolnostem života po válce Severu proti Jihu, není možné. Autor se o to sice pokusil a v této knížce vyvrátil nejednu legendu, ale kdo ví, možná vytvořil další. Ale o to nakonec vůbec nejde. Doba tohoto těžkého bezpráví a rozvratu je už naštěstí daleko za námi a tak si dnes můžeme tyto skoro pohádky v klidu přečíst.

Mirbu
17.01.2019 4 z 5

Pěkně zpracované povídání o slavných postavách Divokého západu. Autor tyto příběhy očistil od různých legend a podal nám svědectví o skutečných událostech tehdejší doby.