Pistole má přednost

Pistole má přednost https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41073/mid_charlie-mortdecai-pistole-ma-predno-IB3-41073.jpg 3 27 5

Charlie Mortdecai série

Často se chvástám, že se smrti nijak zvlášť nebojím, ale na druhou stranu trpím těžkou závislostí na životě a slyšel jsem, že abstinenční příznaky člověka zaskočí, — komentuje svůj úděl světem protřelý aristokrat, obchodník s uměním, zhýralec a hrdina proti své vůli Charlie Mortdecai, vracející se na scénu v novém dobrodružství, které má vystavit jeho důmysl i fyzickou odolnost ještě náročnější prověrce než předchozí konfrontace s nelítostnými protivníky z řad britské policie. Úkol, kterým je pověřen svou půvabnou a pohádkově bohatou manželkou Johannou a jímž není nic menšího než spáchání atentátu na britskou královnu, je jen první z řady zkoušek, v nichž je Charliemu posléze souzeno projít vražedným kursem v tajném ženském výcvikovém středisku, v přestrojení za jezuitského kněze převézt z Číny do USA zásilku heroinu nebo se utkat s obávanou Mezinárodní unií čínských číšníků, aniž by tušil skutečný smysl své komplikované mise. Navzdory těmto ranám osudu však neztrácí smysl pro humor a v průběhu líčení čtenáře potěší mimo jiné nezapomenutelnými postřehy na téma léčby kocoviny, užitečnosti rozličných typů střelných zbraní, blahodárného účinku ústřic na sexuální potenci či tajemství úklidu toalet mezinárodních hotelů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Paseka

After You With The Pistol , 1979

Kate3003
24.11.2022 1 z 5

Knihu jsem četla ve štafetě a to bylo taky jediné co mě u ní udrželo.
Věřím, že si kniha najde své příznivce, ale tenhle styl psaní ani autor asi nebude nic pro mě. Od začátku jsem měla problém se začíst. Celý děj mi vůbec nedával smysl a nějak jsem vůbec netušila co že tím autor chtěl říct. V knize proběhlo pár vtipných momentů, ale příběh jako takový pro mě byl opravdu velmi zmatený a uspěchaný. Po přečtení jsem zjistila, že se jedná o druhý díl, ale nejsem si jistá zda by v tomto případě přečtení prvního nějak pomohlo.

mosem
06.12.2018 odpad!

Také v tomto případě jsem očekával víc. Některé cynické formulace jsou zábavné. Ale od knihy bych čekal víc. Nevím, jestli ještě někdy budu mít potřebu číst tohoto autora. Spíš ne.

BarryBlack
02.05.2018 3 z 5

O něco slabší než první kniha. Nejvíc jsem postrádal Jocka, který má znatelně méně prostoru. Třetí kniha u nás bohužel nevyšla, takže časem si asi přečtu rovnou čtvrtou.

grizlinka
23.01.2017 3 z 5

Dala jsem se do toho jen proto ze to je pokračováni.sem tam to melo spad ale jinak se to nějak táhlo porad ve stejném duchu

niknikita
30.05.2014 3 z 5

Další příběhy Chalieho Mordecaie byly až absurdní, takže se jim sotva dalo věřit.Nakonec jsem se přesto všechno taky docela pobavila, ale bylo to pro mne tak trochu na hraně.

humor

Kyril Bonfiglioli
britská, 1928 - 1985
2015  65%Mortdecaiův záhadný případ s knírem
2010  71%Nemiř na mě tou věcí
2010  67%Pistole má přednost

Kniha Pistole má přednost je v