Píšťalka

Píšťalka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408257/bmid_pistalka-WsE-408257.jpg 4 133 44

Soudci jsou čestní a spravedliví. Jejich poctivost a nestrannost tvoří základ dobře fungujícího právního systému. Co když ale někdo z nich obejde zákon nebo přijme úplatek? Lacy Stoltzovou, zaměstnankyni Kárné komory dohlížející nad etickým chováním soudců, kontaktuje záhadný muž a slíbí jí odhalení nejzkorumpovanějšího vykonavatele práva v dějinách USA. Informátor byl kdysi sám právníkem, zdá se tedy, že může poskytnout zasvěcená fakta. Ale odkud je bere? A kdo obviňovaného soudce financuje? Odhalování takových peněžních toků, zvlášť stojí-li za nimi mafie, hrozí vždy nebezpečím. Tentokrát však doslova smrtelným Román Píšťalka – včetně připojené bonusové povídky Svědek procesu – přináší další strhující příběh, který potvrzuje výjimečné a neotřesitelné postavení Johna Grishama coby celosvětového bestselleristy v žánru právnických thrillerů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Whistler , 2016

Zania
12.01.2020 4 z 5

Myslela jsem si, že kniha nebude můj šálek kávy, ale rozhodně jsem se spletla. Ze začátku musím uznat, že mě ten popis celého procesu nijak nezaujal, ale jak se začal děj rozbíhat nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Dávám 4 hvězdičky, začátek nebyl zrovna poutavý.

Naty2332
26.10.2019 4 z 5

Kniha se mi nesmírně líbila. Směřuji na práva, takže tohle bylo skvělé spojení. Jazyk autora se mi přišel velmi specifický, jelikož autor sám funguje jako právník, takže má terminologii zžitou. Dokázal pohltit a napínat až do konce. Je mi líto Huga a spíš než McDoverovou bych potrestala více Vonna Dubose. Každopádně, kniha skvělá a moc doporučuji těm, kteří mají rádi napínavé příběhy z právnického a detektivního prostředí.

honys
20.08.2019 3 z 5

Nenáročné čtení na odreagování.

Lubisek
17.08.2019 3 z 5

Mé první seznámení s Grishamem nedopadlo vůbec špatně. Knížku jsem si vzal s sebou na dovolenou k moři a musím říct, že to bylo velmi příjemné a pohodové čtení. :) Rozhodně autor využívá v psaní svou práci, a tím se děj knihy stává velmi reálným. :) Prakticky ihned na začátku se dozvídáme, co se děje a kdo je za zločiny zodpovědný, a tak nás v závěru nečeká žádné překvapení. Prostě jen v klidu dočtete poslední stránku a knihu zaklapnete, což mě trochu mrzelo. Chtělo by to v některých momentech více napětí. :) Nejvíce se mi z knihy líbila povídka ihned na začátku. LEPŠÍ 3 HVĚZDY. ;)

zdenek118
18.07.2019 3 z 5

Příběh poukazuje, jak nebezpečné může být prorůstání mafiánských vlivů do soudnicví tentokráte do amerického. Vytknul bych autorovi přílišnou rozvláčnost děje, který postupně směřuje k potrestání činů a chování negativních postav příběhu. Knihu hodnotím proto průměrně.

tulip131
17.01.2019 4 z 5

Tentokrát velká porota až na závěr, hlavní roli hrála Kárná komora, přesto to bylo přesně po Grishemovsku, napínavé a vyšperkovaný děj.

konicekbily
25.10.2018 3 z 5

Píšťalka se autorovi moc nepovedla. Zbytečně to natahoval - pro mne do nepotřebných podrobností. Píše ale dobře, nezanevřu na něj. Název píšťalka chápu jako zapískání justice na to, že se u soudců děje něco nekalého. Asi tak, když policajt ve staré Anglii honí zločince a při tom píská.

Evišťátko
07.09.2018 3 z 5

Zajímavé téma ,kterému ve finále na přitažlivosti ubrala zdlouhavost celého příběhu. Místy nudne pasáže a chuť přeskakovat stránky.

alnahu
08.08.2018 4 z 5

Opět zajímavý příběh z právního systému,opět se řeší korupční kauza ,odhaluje jeho zranitelná místa a zachycuje nespravedlnost a jeho zneužívání.Celkem se četla dobře.Také jsem si říkala proč má název zrovna Píšťalka ,ale jak vysvětluje zde v komentáři JosefKomensky -spíš by seděl název Práskač.

Dajine
26.07.2018 5 z 5

Tento muž mě nikdy nezklamal. Mám ráda knihy z právnického prostředí.

postrach
25.06.2018 4 z 5

Téma není můj šálek čaje.Souhlasím,že téma nesedne každému a ne každého kniha a styl autorova psaní zaujmou.Trochu nuda.

kalache
03.06.2018 4 z 5

...tak už i indiáni,to je deprimující...

IvaKo
10.05.2018 4 z 5

Grisham mě vždycky baví a ani tentokrát to nedopadlo jinak. Nechybí nic - řešení zajímavého případu,nahlédnutí do amerického soudního systému a právnické praxe, napětí. Ovšem vydávat tu úvodní část za "bonusovou povídku" mi přišlo poněkud nevhodné.

evismaior
23.04.2018 4 z 5

80% - ze začátku bylo trochu těžké se do této knížky včíst a moji pozornost držely hlavně pro mě dosud neznámé informace o tom, jak to v USA chodí s vymáháním práva v oblastech vyhrazených indiánským kmenům uznaným vládou - jinými slovy, že tam pravomoc běžných orgánů nedosahuje, Indiáni si věci (i kasína) řídí sami, ať už si z toho peníze dělí s kýmkoli. Takže pro mě opravdu zajímavé pozadí příběhu jako stvořené pro korupční kauzu, kde půjde při snaze o její rozkrytí doslova o život. Pořádně napínavé to začalo být, když o ten život začalo opravdu jít a hlavní hrdinka z kárné komory Lacy se do případu zakousla o to víc. Ke konci už to ale na můj vkus bylo opravdu hodně idealistické - všichni byli donuceni spolupracovat, všechny se podařilo dostat a zavřít - jednoduše nevěřím, že by se takovýto organizovaný gang dal odhalit a dopadnout tak snadno - čemu čtenář uvěří u jednotlivých masových vrahů, tomu se mu u organizovaného zločinu prorostlého hluboko do společnosti (že by neměli nikoho u FBI?) prostě věřit příliš nechce - bohužel.

Danago
24.03.2018 3 z 5

Lacy je zaměstnankyni Kárné komory dohlížející nad etickým chováním soudců, Kontaktuje ji záhadný muž , který chce odhalit zkorumpovanou soudkyni. Začíná složité vyšetřování.
Knížka určitě nebude pro každého. Je psána opravdu dost dokumentaristicky a faktograficky , i když román to rozhodně je také. Já mám autora ráda i když mi připadá, že starší knížky byly napsány čtivěji.

Peršanka
02.03.2018 4 z 5

Spíš dokument v próze než detektivka.

minirock
13.01.2018 3 z 5

Určitě jsem od Grishama četl lepší knihy ale ani tato mě vyloženě nezklamala. Sympatická hlavní hrdinka Lacy a její kolega z Kárné komory dostanou tip na neetické chování jedné soudkyně a rozjedou pátrání. Poté co je její kolega Hugo odstraněn a ona těžce zraněna při fingované autonehodě, do případu se vloží FBI začíná složité vyšetřování. Ten konec se mi moc nezdál, přece jen bych řekl že lidé s takovými možnostmi by se snad nedali takhle lehce chytit a určitě by měli připravená nějaká zadní vrátka pro případné prozrazení. No, uvidíme, třeba chystá pan Grisham překvapení v podobě pokračování.

biairicia
06.01.2018 3 z 5

Bonusová povídka? Co to je za blbost?! Prostě prolog k příběhu, nic víc. Ze začátku jsem měla trochu problém. Skoro mě to nebavilo. Poté jsem se ale začetla a ve výsledku to byla fajn kniha. Ale Grisham umí určitě lépe.

1amu
01.01.2018 2 z 5

Zklamání od mého oblíbeného spisovatele. Jedna z jeho nejslabších knih. 2 hlavní hrdinové knihy z Kárné komory dohlížející nad etickým chováním soudců jsou ňoumové nad jejichž "prací" čtenář žasne - jak je možné, že jsou ještě za to vše placeni ? Když hlavní padouch zařídí likvidaci jednoho z nich, tak kniha dostane trochu spád. Konečně Komora zjistí, že by se měla obrátit na FBI (čemuž se 4/5 bránili včetně jejich informátorů), tak to má konečně trochu spád.
Nakonec je případ je konečně vyřešen, dobro "vítězí nad zlem". Jediné pozitivum vidím v upozorňování na "Indiánská kasina" a poté "porcování medvěda" (dividendy z činnosti kasin). Což mi hodně připomíná preferenci určité skupiny obyvatelstva této země, jejichž význačná část žije a jedná v rozporu s právním řádem této země a je významně podporována "Bruselem".
Protože mám v knihovně "kompletního Grishama" - koupil jsem i "Píšťalku", stačilo si knihu zapůjčit v knihovně...

Ivan F
07.12.2017 3 z 5

Veľmi slabá kniha, z ktorej mám pocit, akoby ju Grisham napísal z povinnosti k vydavateľovi - mal zmluvu na knihu a tak nejakú zmastil. Kvalitatívne je to však ťažko priemerná kniha, dokonca niektoré pasáže dýchali nielenže tuctovosťou, ale podpriemernosťou. A to kvantum jednoduchých viet, mal som pocit, že autor klesol na úroveň Stephanie Meyer - štyri päť slov, bodka. Štyri päť slov, bodka. A tak dokola, holé nerozvinuté vety. John, toto si Tvoji verní čitatelia nezaslúžili. Ak by som túto knihu čítal od Teba ako prvú, pravdepodobne by som po ďalšej už nesiahol.