Písničkář Karel Hašler

Písničkář Karel Hašler https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82946/bmid_pisnickar-karel-hasler-Nz0-82946.jpg 4 15 4

Vzpomínková kniha herce Rudolfa Deyla st. přibližuje pestrý profesní a spíše složitý rodinný život dlouholetého přítele a kolegy, herce a písničkáře Karla Hašlera. Vychází nejen z jeho vyprávění a poznámek, ale i z vlastních vzpomínek. Monografie přibližuje nejprve Hašlerovo dětství, pak učňovská léta řemesla rukavičkářského, ve kterém rozhodně svou budoucnost neviděl. Proto zběhl k divadlu a jako divadelní herec vystupoval nejdříve v kočovných divadelních společnostech, poté v kamenných divadlech v Brně, Lublani a od roku 1903 až 1915 byl členem Národního divadla. Jako filmový herec účinkoval v několika předválečných filmech a nejznámějším a nejpopulárnějším se stal jako písničkář a kabaretiér. Kniha má dvě části. V první využívá autor plně údaje, vyprávění a poznámky Karla Hašlera, v druhé části vychází ze svých osobních vzpomínek. Poslední stránky druhé části knihy zachycují poslední dny Hašlerova života - jeho zatčení, internace v koncentračním táboře v Mauthausenu a okolnosti tragického konce. Monografie je opatřena soupisem tvůrčího díla Karla Hašlera, doslovem a bohatou černobílou fotodokumentací ze soukromých archivů i archivu nakladatelství.... celý text

Julie99
03.10.2023 5 z 5

Skvěle napsáno, překvapující informace o životě Karla Hašlera. Výborná monografie.

MinaHawke
16.10.2017 4 z 5

Tato kniha byla oblíbená mojí babičky.

maryzka
11.05.2012 2 z 5

Kniha z roku 2007 obsahuje víc fotograii ze soukromého života Karla Hašlera,

maryzka
11.05.2012 2 z 5

vzhledem k tomu že Karel Hašler je oblíbený zpěvák v naší rodině takže nesmí chybět tato kniha v naší knihovně. Je to první ucelený životopis, který byl napsán.

Karel Hašler, 1879-1941

Rudolf Deyl