Písně z druhého břehu

Písně z druhého břehu https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81826/pisne-z-druheho-breh-81826.jpg 4 5 2

Nejúspěšnější kniha korejské spisovatelky Han Mal-suk, roku 1993 nominovaná na Nobelovu cenu.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Dar Ibn Rushd

Arumdaun jongga

Darjam
20.06.2016 4 z 5

Tuhle knihu jsem poprvé četla před víc než 10 lety, kdy mi bylo ´náct. Tehdy jsem z ní byla naprosto unešená a tak teď, když jsem si na ni opět vzpomněla, jsem ji sehnala v antikvariátu a znovu se začetla. Trvalo mi to déle, než jsem čekala. Pořád jsem přemýšlela, co jsem tehdy na té knize viděla, ale nakonec to přišlo. Autorka byla právem nominovaná na Nobelovu cenu za literaturu.

Jakubisko
04.07.2011 5 z 5

Jedno z největších literárních překvapení, které se mi kdy dostalo do ruky. Od první věty máte pocit, že k vám mluví sama ztělesněná moudrost. Ovšem když se v knize objeví druhé, třetí, čtvrté...moudro zní poněkud uštěpačně, lepší bude říci "pravda"...utvrdíte se v tom, že čtete něco opravdu výjimečného. Tato kniha a její myšlenky určitě ovlivnily můj život více, než bych kdy čekal - a vše je navíc zabaleno do moc hezkého a čtivého příběhu. Bravo.

korejská literatura

Autorovy knížky

Han Mal-suk
jihokorejská, 1931
1997  84%Písně z druhého břehu

Kniha Písně z druhého břehu je v