Písně lásky a hněvu

Písně lásky a hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31334/bmid_pisne-lasky-a-hnevu-df9-31334.jpg 4 19 3

Průřez básnickou tvorbou předního představitele německé literatury prolínají myšlenky z jeho pamětí, z ostatních spisů, z "politické závěti" i z pozůstalosti.

Literatura světová , Poezie

Vydáno: , Odeon

intelektuálka
07.02.2024 4 z 5

Samozřejmě mne nejvíce zaujaly verše s otázkami ....

Jen vědět chtěl bych: kam se duše
po smrti náhle vytratí ?
Kde že je oheň uhašený ?
A kde je vítr odvátý ?

Marekh
07.04.2018 4 z 5

V knize nalezneme např. tyto básně: Horská idyla, Loď s otroky, Potulné krysy, nejznámější je asi Lorelei.

Citáty, které mne oslovily:

Bohužel nelze u lásky nikdy určit přesně, kdy se začíná více podobat peklu a kdy ráji, stejně jako nevíme, zda andělé, s nimiž se tam setkáváme, nejsou přestrojenými čerty, nebo zda tamní čerti nejsou někdy andělé v přestrojení.

Ano, máme odpouštět svým nepřátelům, ale ne dříve, než budou oběšeni. /Myšlenky a nápady - z pozůstalosti/.

JointlieKat94
03.12.2017 4 z 5

Krásné! Mám vydání s krásným přebalem, tak mě to donutilo přečíst tohle dílo. Poezie je to krásná, to opravdu ano. Na konci je psaní přímo o p. H. Heinovi, ráda jsem si o něm něco přečetla. Je tam psáno i o tomhle díle.. Stále živý je jeho jazyk a stále čtivý jeho styl.
" K fialkám si přivoň ve dne, trhal jsem je v ranní rose; zvečera ti nosím růže, sotva trochu setmělo se. Víš, co ti ta něžná kvítka jinotajně vzkazovala? Abys byla věrná ve dne a v noci mne milovala. "

Heinrich Heine
německá, 1797 - 1856
2007  73%Kniha písní
1992  60%Lorelei
1949  79%Passionál
1980  78%Písně lásky a hněvu
1953  67%Německo Zimní pohádka

Kniha Písně lásky a hněvu je v