Píseň zimy

Píseň zimy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339191/bmid_pisen-zimy-cQA-339191.jpg 3 343 98

Píseň zimy série

Liesl celé své dětství poslouchala krásné a tajemné příběhy o Králi skřetů – o nezbedném panovníkovi, který vládne podzemí, o Králi duchů, který ji inspiroval ke skládání hudby. Když ale Liesl vyrostla, musela své sny o králi a skládání hudby nechat stranou a věnovat se praktičtějším věcem. Avšak když zmizí její sestra Käthe, jen Liesl ví, že ji odnesli skřeti, a vydává se do podzemní říše, aby ji zachránila a přivedla zpět. Král podzemí jí sestru vydá pouze pod jistou podmínkou – za jeden život vyžaduje jiný. Aby zimu mohlo vystřídat jaro, musí si do podzemí vždy odvést pannu, a pokud se má Käthe vrátit, musí se pro ni Liesl obětovat. Bez smrti se nemůže svět znovu zrodit, a tak Liesl nabídne králi svou ruku. V podzemní říši Liesl zjistí, že ji král nadále inspiruje a že ho obdivuje. Avšak jak se její hudební talent rozvíjí, Liesl pomalu ztrácí sílu a jako králova nevěsta umírá. Čím blíž si ale s králem jsou, tím horší se zdá jejich rozhodnutí: Obětují svou lásku, anebo nastane konec světa?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Wintersong , 2017

Pedruska01
25.02.2018 3 z 5

Ani nevím jak začít. Jsem naprosto rozporuplná, ne-li zklamaná. Na knížku jsem se těšila, anotace zněla zajímavě, a tak jsem se do ní s chutí pustila. Začínalo to všechno slibně. Vlastně, když se nad tím zamyslím, základní kámen příběhu je víc než skvělý! Jenže ten zbytek jaksi pokulhává.
Je to vlastně taková pohádka založená na vyprávění, legendě o Králi duchů. Sice mě překvapily německé výrazy, ale nikterak mi nevadily. Ani jsem si neuvědomila, že v příběhu je tak podstatná hudba, jak již z názvu napovídá. Vlastně, točí se to všechno kolem hudby. Sice to není tak obtěžující, ale jako naprostý laik nejspíš nedokážu pochopit až tak zbožnou úctu ke psaní, tvorbě a prezentování hudby - tak jak tu bylo vyjádřeno. Místy mi to až vadilo. A taky mi to přípomínalo Fantoma opery.
S postavami jsem neměla problém. Krále duchů, leč se prezentuje jako záporák, si musíte oblíbit, protože to je vlastně klaďas - klasický tragický hrdina. Nevím, která z nás dvou - já nebo Elisabeth, hlavní hrdinka, toužila o něm zjistit daleko víc informací, toužila mu pomoct.
Každopádně kniha celkově... nemohu si pomoci, ale myslím si, že autorka to neuměla tak zachytit, polapit do vlastních rukou, aby to bylo na pomyslném vrcholu. Neuměla to opracovat. Přeci jenom, vemme si základní kámen - je to něco nového, neotřepaného. Jak skvělé by to mohlo být! Knížka se z jedné třetiny skládá jen z dlouhých, nudných a leckdy nic neříkajících popisů. Jsou všude. Ke všemu. To mi vadilo podstatně hodně. I když jsem se snažila, abych z toho něco získala, tak jsem byla z toho popisu zmatená a spíš mi nic neřekl. A to jsem se opravdu snažila. Za mě by kniha mohla být kratší o nějakou tu stovku stránek a vůbec by to ničemu nevadilo. Možná by to bylo ještě lepší. Žádné možná, určitě. Řekla bych, že se kniha dobře četla. Četla, ale dokud jsem neměla čest s těmi popisy - to jsem měla chuť s knihou praštit, však přetrpěla jsem to.
Dlouho jsem zvažovala hodnocení, dlouho jsem chtěla knize dát 4 hvězdičky, ale prostě jsem otrávená z těch popisů - zbytečných, dlouhých, nic neříkajících a otravných. Bohužel celkově na to ta kniha nemá, a takový potenciál na samém začátku to byl. Zní to, že tu knihu jenom haním, možná ano, ale má i svoje plus. Má jisté kouzlo a sílu. Každému něco řekne, někomu hodně, někomu méně. Mě se vlastně líbila, ale bohužel nikoliv jako celek, právě jen těmi místy - bez těch popisů, bez vad a kazů. Jelikož konec je jasným místem pro další vývoj příběhu, jelikož se naskýtají otázky a čtenář jednoduše chce vědět, jak to s nimi dopadlo, je logické, že je další díl. K němu bych svolila jen čistě ze zvědavosti, protože první díl je jasným znamením, že tohle jednoznačná špica není. Velká škoda, co si budeme povídat.

Klaris319
16.02.2018 odpad!

Na tuto knížku jsem se velice těšila a nakonec pro mě byla bohužel velkým zklamáním.Čtení bylo velice zdlouhavé, se spoustou zbytečných popisů,takže mi přišlo opravdu nekonečné a dočtení knížky pro mě bylo vysvobozením.Postavy postrádaly ten správný šmrnc a akce,co byla na začátku a dodávala příběhu alespoň trochu kouzla pomalu vyprchala.Za mě zbytečně vyhozené peníze.

LadyCharlene
15.02.2018 5 z 5

Jedním slovem kouzelné. Na knížku jsem se velmi těšila, pak jsem si přečetla komentáře a začala jsem se trochu bát, ale bylo to naprosto zbytečné. Knížka má úžasnou atmosféru "bavorských" lesů, po kterých pobíhají skřeti, bludičky, duchové a jejich Král. Kniha byla prostoupena tajemstvím, kouzly a hudbou, což tady bývá kritizováno, já bych čtenáři doporučila pustit si při čtení hudbu :). Překvapivě mí oblíbení Freedom Call i The Storyteller příběh skvěle hudebně podkreslovali. Konec knížky jsem přečetla jedním dechem, na začátku jsem s hrdinkou soucítila, nyní jsem soucítila s Králem duchů.
Píseň zimy není pouze pohádkovým příběhem, je to i příběh o všech podobách lásky, lásky k hudbě, příteli, rodině, pohádkám a kouzlům i sobě samému. Je to příběh o obětování, sobeckosti a uvědomění si své existence. Ještě dlouho po přečtení vás kouzelný svět duchů neopustí.

vrana55
12.02.2018 3 z 5

byla by to skvělá kniha nebýt to ho že přiběch Neměl spád.a až moc se to zabývalo hudbou

Silmarien
11.02.2018 2 z 5

Podľa anotácie to vyzeralo ako pekná, trošku temná rozprávka.
No a on to bol psychedelický blábol s celkom slušným hudobným motívom.
Zvláštna, grimmovsky divná atmosféra, kde sa nesúrodo miesila realita s fantáziou, čo ma v úvode knihy dosť rušilo. Potom sa to preklenulo do toho fantazijného motívu, kde ale prevládala škaredosť a zvrátenosť. Občas sa to narušilo pomerne peknou časťou, aj pár zaujímavých myšlienok som našla, ale dohromady to bola veeeľmi divná kniha. Škoda, lebo autorka má inak celkom štýl a keby sa nestratila v nekonečných opisoch psychológie postáv, mohlo to byť aj celkom pekné.

"Kdyby na mě byl pozemský svět připraven, pak možná," prohodila jsem. "Ale obávám se, že jsem na ně příliš... a ne dost."

Bodlině se zablýsklo v očích. "Víš, co pohání kolo času, smrtelnice?"
Tento náhly zvrat v naší konverzaci mě zarazil. "Ne."
Moje skřetice se zakřenila, ale byl to zlomyslný úsměv plný pohrdání a výsměchu. "Láska."
Nevěřícně jsem se zasmála. "Cože?"
"Já vím, taková hloupost. Ale to jí neubírá na síle ani na pravdivosti."

Dakarianna
03.02.2018 5 z 5

Ach, dočtení knihy bylo jako probuzení z krásného snu. Než jsem si knížku rozečetla, podívala jsem se sem na komentáře a trochu mi zatrnulo. Měla jsem dokonce chuť se na knihu vykašlat, ale pak jsem zjistila, že se mi hodí do čtenářské výzvy (kniha s ročním obdobím v názvu), a tak jsem se rozhodla přemoci. A jak dobře jsem udělala! Kniha je naprosto pohádková, spíše snad jakoby báseň než příběh. Tolik emocí a tolik citů v jedné knize!

orinka3
02.02.2018 3 z 5

Je divné, že anglická autorka děj své knihy situovala do Německa. Přitom je samotná stará Anglie možná ještě záhadnější a strašidelnější. Ale nechť - doma není nikdo prorokem, tak proč ne? Kniha mi přišla vhod, měla jsem právě náladu na nějakou zvláštní pohádku. A té se mi dostalo vrchovatě. Napsáno je to hezkým jazykem, příběh velké lásky i obětování je dojemný. Konec slibuje pokračování. Připomněla jsem si filmové Deváté srdce, pohádku Dva přátelé od Andersena, našlo by se takových na ono téma jistě víc. Atmosféra mystická, temná osudová erotika...jako četbu pro mládež bych ale knihu s čistým svědomím nedoporučila. Mohla by v mladých nezkušených hlavách napáchat pěkný zmatek. Dospívající mají už tak starostí dost. Knížka je příjemná, ale člověk musí přistoupit na to, že jde jen o pohádku a nadpřirozeno.

Ésperance
31.01.2018 2 z 5

Na knihu jsem se docela těšila. Podle obsahu to vypadalo na velmi zajímavý příběh. Bohužel od prvních stránek jsem si těžko zvykala na styl psaní autorky. Je pravda, že kniha je řazena hlavně pro "děti a mládež" nebo jako "dívčí román", a tak tomu může být přizpůsoben i styl psaní, ale když se nad tím zamyslím, tak některé pasáže pro děti určitě nebyly a naopak, pokud by to mělo zaujmout starší četnáře, tak některé části byly hrozně jednoduché a předvídatelné.

Celkové na mě kniha působila neuspořádaným dojmem a občas mi některé věty nedávaly smysl a hledala jsem myšlenku "co tím autor chtěl asi říci". Pokud kniha není vyloženě špatná, tak ji dočtu. Zde jsem váhala, ale dočetla jsem a jsem ráda, protože paradoxně posledních 10 stránek poskytlo to nejlepší z celé knihy a autorka si tím dala i šanci pro navazující díl.

Pokud bych to měla shrnout, tak na mě knihy působí dojmem autora začátečníka, který má rozházené myšlenky a ne úplně dobře kombinuje fantasy svět s realitou. Vadilo mi používání oslovování v cizím jazyce a hned za tím český překlad, postrádalo to smysl. Dějová linka je v podstatě úplně jednoduchá a je překvapivé, že tím autorka zvládla zaplnit 389 stránek. Co oceňuji je odvaha se do tohoto tématu pustit a třeba časem vzniknou lepší díla.

maca5449
28.01.2018 2 z 5

Nedočetla jsem. Dostala jsem se do poloviny, ale bylo to vážně utrpení. Kniha si určitě najde své čtenáře, ale pro mě to nebylo. Na můj vkus je to příliš německé, divné, pochmurné, depresivní, děj ustrne zhruba v první třetině a pak už se jen opakuje tisíckrát zmíněné...
Nerada hodnotím knihy záporně, někdo si musel dát práci s napsáním, vydáním, prodejem,... proto patří jedna hvězda autorovi a všem, kteří se na vydání podíleli a druhá obálce, protože ta je pecková.

Klarys6
25.01.2018 5 z 5

Nebude pro každého, ale něco na té knížce prostě je.
Za mě určitě ANO!

ladyfromskye
20.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih žánru, jakou jsem četla. Kdo ještě nejste přesyceni, nic nedejte na slova těch, kteří už ano, a knížku si přečtěte. Nebudete litovat.

Riley11
19.01.2018 2 z 5

No jsem hodně rozpačitá z této knihy. Začátek byl velmi slibný, ale v polovině se to ,,nějak´´ zlomilo a už jsem chtěla aby byl konec knihy, uff. Liesl byla neskutečně protivná hrdinka. K dalším dílům se asi nikdy nevrátím.
Opravdu mi tam neskutečně vadila němčina. Chápu, že to je německá mytologie, ale hodně jsem ztrácela ve jménech, Josef, Liesl a další. A vím že to bylo celé o hudbě, ale celé mi to k sobě nesedelo.

LilianaFalcon
18.01.2018 2 z 5

Začátek se mi líbil, právě protože to bylo takové jiné, takové vážnější... takové... děsivější? (to mi připadá jako vhodné slovo)... Král duchů, skřeti, klam, hrátky s pamětí...
Nevím, jestli bych musela být v nějakém jiném rozpoložení, nakonec jsem to vzdala. Autorka neustále opakovala milionkrát řečené, počáteční kouzlo se pro mě vytratilo a já se i s přeskakováním nutila do každého slova. Nakonec jsem si přečetla dvě poslední kapitoly.
A co říct? Vlastně mi to dost připomínalo nepovedený Dvůr trnů a růží.

Marry123
18.01.2018 3 z 5

Tato knížka mě ani neuchvátila, ale ani nezklamala, je to takový zlatý střed, jiný čarovný svět který tu ještě nebyl. Láska, víra, opuštění. Nelituji, že jsem si ji přečetla i přes mnoho hudebních frází kterým jsem nerozuměla a určitě si ráda přečtu pokračování až u nás vyjde.

Percabethka
18.01.2018 odpad!

Upřímně lituji každé minuty, koruny i energie (když jsem tuhle knížku nosila s sebou do školy), kterou jsem do Písně zimy vložila. Když jsem v knihkupectví viděla tu nádhernou obálku a podle všeho pohádkový příběh, musela jsem jí mít. A asi jen díky tomu jsem se nakonec prokousala až na konec - kdybych si jí jen půjčila, tak jí po 20 stránkách zahodím.
Liesl jsem úplně nesnášela. Byla to tak neskutečně sebestředná, ufňukaná a hlavně depresivní blbka. Ten příběh naprosto postrádal nějakou logiku a všechno v něm bylo hrozně zmatené a depresivní. Jediné, co se mi asi líbilo, bylo to, že jsem se dozvěděla zajímavosti o německé kultuře - jako je třeba báseň Der Erlkönig, kterou zná prý v Německu úplně každý.

Aires
12.01.2018 3 z 5

Tak tohle bylo plné zvláštních tónů! A to doslova. V této knize je mnohem více hudby, než si myslíte. Hlavní hrdinka Liesl se celou první polovinu rozplývá v notách, hlavu má plnou melodií a Krále duchů. Liesl věří ve staré pověsti o Králi duchů, který přináší zimu. Po zimě musí zákonitě přijít jaro, jenže aby přišlo jaro, musí Král duchů mít sílu. A jeho silou se každý rok stává nová nevěsta. Tentokrát by to měla být Liesl, která Králi učarovala svojí hudbou. Čeká ji stejný osud jako předchozí nevěsty? Postupně uvadne, uhasí se její plamen? Nebo ji udrží její vášnivá hudební duše při životě?

Celá kniha má zvláštní nádech německých pohádek. Je psaná velmi zvláštně. Na jednu stranu je originální, poetická, plná popisů a melodií. Na druhou stranu to však knize škodí, protože první půlka je hrozně rozvleklá a nudná. Navíc je to celé zmatené, ne vždy vše dává smysl a spousta situací se opakuje. Zkrátka zvláštní kniha, která nesedne všem. Já si s ní úplně nerozuměla ale zároveň cítím, že má zajímavou atmosféru.

sd1992
11.01.2018 4 z 5

Tak mám dočteno... Rozporuplné pocity, fakt... :-) Byla jsem toho názoru, že kniha by klidně mohla být o 100-150 stran kratší a na své kvalitě by tím vůbec neztratila. Místy to bylo totiž zbytečně zdlouhavé a děj se občas motal stále dokola. Ale musím uznat, že nápad jako takový je to super... :-) Bylo to pro mě úplně něco nového, úplně nový fantasy svět (než tedy aspoň já běžně čtu)... A konec? Ten byl fakt krásný. Tím se celkově spravil můj dojem na celou knihu... Takže se těším na další díl, který si určitě koupím, protože jsem hrozně zvědavá, jak bude příběh pokračovat. :-)

Lara16
24.12.2017 5 z 5

Krásná pohádka. Originální a tajemná s duší umělce. Mnohé okamžiky v knížce jsou iracionální a neuvěřitelné což v knihách obdivují. Autorka se nedrží hranic a svůj svět tvoří z velikou dávkou fantazie. Tato knížka je jako malba, báseň nebo skladba. Někdo ji miluje a jiný nenávidí či nechápe.

AgnessN.R.
22.12.2017 5 z 5

Mně se Píseň zimy líbila. Je to nevšední kniha a asi se nebude líbit všem, místama je trochu zmatená, ale- což se mi líbilo-je tajemná a kouzelná!

Samira
13.12.2017 4 z 5

Píseň zimy se nebude líbit masám, neboť jde o knihu specifickou a zvláštní.
Je zde zachycený typický nevšední ráz německých pohádek, ale i mýtů.
Počátek knihy se nečte úplně lehce, nese se v hodně rozvláčném tempu a je především pocitový. I mne se moc nelíbil.
Druhá polovina je však věnována lásce, poznání, nalezení a ta si mne naopak získala velmi.
Jsem zvědavá, kam se nám příběh posune, ale věřím, že má, co nabídnout.