Píseň zimy

Píseň zimy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339191/bmid_pisen-zimy-cQA-339191.jpg 3 343 98

Píseň zimy série

Liesl celé své dětství poslouchala krásné a tajemné příběhy o Králi skřetů – o nezbedném panovníkovi, který vládne podzemí, o Králi duchů, který ji inspiroval ke skládání hudby. Když ale Liesl vyrostla, musela své sny o králi a skládání hudby nechat stranou a věnovat se praktičtějším věcem. Avšak když zmizí její sestra Käthe, jen Liesl ví, že ji odnesli skřeti, a vydává se do podzemní říše, aby ji zachránila a přivedla zpět. Král podzemí jí sestru vydá pouze pod jistou podmínkou – za jeden život vyžaduje jiný. Aby zimu mohlo vystřídat jaro, musí si do podzemí vždy odvést pannu, a pokud se má Käthe vrátit, musí se pro ni Liesl obětovat. Bez smrti se nemůže svět znovu zrodit, a tak Liesl nabídne králi svou ruku. V podzemní říši Liesl zjistí, že ji král nadále inspiruje a že ho obdivuje. Avšak jak se její hudební talent rozvíjí, Liesl pomalu ztrácí sílu a jako králova nevěsta umírá. Čím blíž si ale s králem jsou, tím horší se zdá jejich rozhodnutí: Obětují svou lásku, anebo nastane konec světa?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Wintersong , 2017

AgnessN.R.
31.08.2018 5 z 5

Krásná a poetická kniha na způsob příběhu Háda a Persefony-nebo mně to tak připadalo. Knihu jsem si zamilovala její kouzelností, a i když jsem někdy nedokázala pochopit hlavní hrdinku, mé hodnocení knížky to nějak nezmění. A už se těším na druhý díl, který by měl vyjít ještě letos.

Ninde
29.08.2018 5 z 5

Co k tomu víc napsat? Bavilo mě to, dobře se to četlo.Děj byl zajímavý a odpočinkový.Těším se na druhý díl.

Lenka_S
11.08.2018 3 z 5

Tato kniha mne z počátku moc nebavila. Autorka používá množství odborných hudebních názvů, a protože nejsem hudební znalec, tak mě to nepříjemně rozptylovalo. S každou další stránkou jsem se však dostávala hlouběji do děje příběhu, až mě nakonec úplně vtáhl a druhou půlku jsem přečetla jedním dechem.

Turante
04.07.2018 3 z 5

Zajímavý příběh, který se mi dobře četl.

_Žanet_
24.05.2018 3 z 5

Asi bych knihu řadila spíš mezi nudnější knihy bez nějak výrazného děje. Když si přečtete o čem by zhruba kniha měla být, udeří vás to s tím, že si ji musíte přečíst. No když jsem knihu četla, tenhle dojem jsem z ní moc neměla. Nemohla jsem se vůbec začíst do děje a ani jsem si nemohla oblíbit hlavní postavy, až na Krále duchů, ten mi k srdci přirost a částečně i pár vedlejších postav. Bohužel mi byla nesympatická hlavní hrdinka, která se po celou knihu chovala jako dítě a působila na mě spíš rozmazleným nebo spíš sebelítostivým dojmem. Párkrát jsem si říkala, že by zasloužila spíš pár facek než obdiv. Zhruba v půlce knihy jsem si řekla, že by tak klidně mohla skončit. Nakonec jsem knihu ale dočetla a za konec má plusové body, protože jsem ho nečekala. Druhá hvězdička je za Krále duchů a třetí za krásné popisy autorky v knize.

chmelda212
21.05.2018 3 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Obálka i anotace mě naladili a s chutí a velkým očekáváním jsem se pustila do čtení. Bohužel jsem byla zklamaná. Čekala jsem více dramatické zápletky, více akce, více všeho .. nakonec jsem to dočetla jen z toho důvodu, abych zjistila, jak to dopadne.

Supernova
30.04.2018 4 z 5

Zajímavá kniha, pozvolnější tempo... po přečtení některých hodnocení jsem skoro pocítila zvědavost, co že to ta hudba, ten poetický jazyk... :) ale docela dlouho mě táhl ten mrazivý prolog, při zmínce o Králi duchů mi jaksi naskočila husí kůže, táhla to zvědavost. Kniha založená tak nějak na povídání, spíš než na uříceném ději, to je pravda, ale líbila se mi :) Ještě jedna věc mi nedá. Po dlouhé době vidím obálku, u které si říkám, že bych ji ráda měla ve velkém formátu a dala si ji jako obraz na zeď, abych na ni pořád viděla.

makynka911
26.04.2018 4 z 5

Mně se kniha líbila. Byla sice trošku složitější, spíš melancholický příběh než pohádka, ale myslím si, že každý si v tom najde svoje. Jediné čeho bych ubrala, tak určitě hudby. Ta se v knize prolínala až moc. Ale jinak se mi líbil styl psaní, slovní obraty a líčení situací. Navíc jsem se s Der Erlkönigem ještě nesetkala a právě tato postava záhadného muže mě upoutala nejvíc. Určitě si přečtu i další díl :)

Tenebien
25.04.2018 1 z 5

Sama nechápu, že jsem to dočetla. Mám ráda poetický styl psaní, ale čeho je moc, toho je příliš. Ugh. V knížce se doslova nic nestalo a já se do čtení musela nutit, protože mě to většinu času prostě nudilo. Druhý díl si nejspíš ani nepřečtu. (čteno v originále)

Lucik100
14.04.2018 5 z 5

Příběh byl dost zdlouhavý. Vlastně se Elisabeth dostala do podzemí a pak už se nic moc nedělo. Ale v konečném pohledu se mi moc líbilo, jak tam autorka zapojila hudbu.

SarahRoyalAss
09.04.2018 2 z 5

To bylo divný. Anotace vypadala opravdu dobře a obálka lákala. Ale nesuď knihu podle obalu...
Liesl mi byla nesympatická a nepřirostla mi k srdci... Jsem také ze 3 sourozenců (zrovna ta prostřední) a její sobecké smýšlení o sourozencích mě často bolelo. Bylo ale zajímavé téma Der Erlkönig, líbilo se mi.
Styl psaní byl v jistém ohledu nádherný, ale té nádhery bylo občas až moc. Bylo to přehnaně bohaté slovními obraty a přirovnáními. Hudby bylo moc. Všeho tam prostě bylo moc.
Další díl přijde co nevidět, tak snad překvapí více.

Galánečka
07.04.2018 3 z 5

Měla jsem poměrně velká očekávání, přece jenom král duchů - to tu ještě nebylo. Asi jsem ale od knihy očekávala trochu něco jiného, něco více podobného básni Král duchů od J.W.Goetheo a to se nekonalo. Nicméně přečtení nelituji a druhý díl si nejspíš taky přečtu.

nai.ivka
04.04.2018 3 z 5

Do svatby se mi to líbilo, pěkná pohádka. Pak to začalo být uhozené jako romance, tak nevím jestli budu chtít číst další díl. Aspoň se mi hodila do čtenářské výzvy.

Princezna22
01.04.2018 1 z 5

Celkem zvláštní kniha..... Pro mě zbytečná ztráta času.. Do čtení jsem se musela nutit a též mi zde vadilo ta změna jazyka ve čtení... Knihu jsem měla rozečtenou dlouho a dočetla jí s důvodu,že nemám ráda rozečtené knihy v knihovničce...

Daysi.Dee
22.03.2018

Měla jsem příběh za dětskou a odpočinkovou literaturu, ale jak hluboce jsem se spletla. Knížka sice na první pohled půdobí, jako pohádkový příběh, kde musí dobro zvítězit nad lží a nenávistí, ale po začtení je v tom mnohem hlubší odkaz. Určitě není pro každého a nejsem si jistá, jestli mladý čtenář pochopí, co tím chtěla autorka vlastně říci. Píseň zimy je krásný a melancholický příběh plný hudby, lásky, sebepoznání. Je v něm i určitá sobeckost a sebeláska. Stále mi vrtá hlavou, jaké jméno vlastně má Der Erlkönig? Je to autor básně Král duchů? Je to někdo neznámý, koho nalezneme v dalším díle? Z příběhu mě bolí srdce, vzdát se lásky pro život...nedokázala bych to. Protože i kdybych měla prožít věčnost a shořet v tom nejkrutějším pekle, nikdy bych svojí lásku neopustila, protože bych přišla o kus sebe sama. A myslim, že to samé se stalo i Elizabeth na konci příběhu. Dospěla a rozhodla se. Sobecky a sebestředně, ale i to chce hodně odvahy. Těším se na další díl.

Kayla
19.03.2018 1 z 5

Jsem upřímně ráda, že jsem jí konečně dočetla. Pro mě je tato kniha velkým zklamáním. Hlavní hrdinka mi nesedla a celkově ostatní postavy mi byly také nesympatické. Kniha byla sice čtivá a měla dobrý námět a potenciál, ale to je tak všechno.
Ani romantické scény to bohužel nějak nezachránily. Což je škoda.

Tyna.H
17.03.2018

Zatím jsem nečetla, ale popisem mi připomíná knihu Nebezpečně krásný, také je zde král jiného magického světa a odvážná dívka, jejíž osud je s ním propleten. Kniha Nebezpečně krásný se mi moc líbila, tak jsem zvědavá na tuto.

Little_L
14.03.2018 5 z 5

Zápletka může na první pohled vyznívat poněkud dětsky, nadpřirozený svět je však spíše kulisou umožňující psychologické proměny a dilemata postav, které jsou hlavní náplní knihy.

Hrdinové/hrdinky jsou příjemně "lidsky" ne-černobílí - rozhodně to nejsou postavy, jejichž chování by člověk vždycky schvaloval. Právě ne-zcela pozitivní pohnutky jako sebelítost, pocit méněcennosti či boj s vlastní sobeckostí z nich ale dělají realistické a propracované hrdiny, s jejichž pocity je zajímavé se ztotožnit.
Knize se proto podařilo vyvolat ve mně poměrně silnou emoční reakci a více dnů trvající zamyšlení, pročež ve mně zanechala dobrý celkový dojem :)

ivca79
07.03.2018 3 z 5

Knížka byla jednoznačně zvláštní. Dost mi vadila ta dvojjazyčnost - chápu, že kniha byla napsaná anglicky, ale hlavní hrdinka byla přeci z Bavorska, takže by celá kniha měla být v jednom jazyce a ne část česky(původně asi anglicky) a pak najednou volání Mutti, Mutti - podle mě by se víc hodilo Maminko, maminko.Stejně tak psát 2x Král duchů jednou cz/en a podruhé de ....
Asi spoiler:
Celá kniha byla zvláštní a dočetla jsem jí jen proto, že mě zajímalo, jak to dopadne. Na můj vkus byl konec nedotažený a zbytečně otevřený, jako by si autorka záměrně nechala prostor pro další díl.

sgjoli
04.03.2018 4 z 5

Tato kniha byla pro mne jedním velkým překvapením. Je sice pravda, že zápletku „zkušený muž a nezkušená dívka, kteří po sobě touží emocionálně, sexuálně, fyzicky“ jsme mohli vidět už nesčetněkrát dříve, ale to zasazení do světa a mystiky krále duchů mne prostě bavilo a to jsem si užívala.

Je zde perfektně zachycena nepatrná hranice mezi realitou, poetičností a snovostí. A právě tato tenká hranice je jedním z hlavních důvodů, proč by čtenář měl při čtení trochu zpomalit a zpozornět. Ale mně to vůbec nevadilo, ba naopak!

Trochu mne mrzel závěr knihy, který se mi místy zdál zdlouhavý, a některé pasáže mi přišly lehce zmatené. Každopádně jako celek mne kniha neskutečně okouzlila a já si ji užívala.