Píseň zimy

Píseň zimy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339191/bmid_pisen-zimy-cQA-339191.jpg 3 343 98

Píseň zimy série

Liesl celé své dětství poslouchala krásné a tajemné příběhy o Králi skřetů – o nezbedném panovníkovi, který vládne podzemí, o Králi duchů, který ji inspiroval ke skládání hudby. Když ale Liesl vyrostla, musela své sny o králi a skládání hudby nechat stranou a věnovat se praktičtějším věcem. Avšak když zmizí její sestra Käthe, jen Liesl ví, že ji odnesli skřeti, a vydává se do podzemní říše, aby ji zachránila a přivedla zpět. Král podzemí jí sestru vydá pouze pod jistou podmínkou – za jeden život vyžaduje jiný. Aby zimu mohlo vystřídat jaro, musí si do podzemí vždy odvést pannu, a pokud se má Käthe vrátit, musí se pro ni Liesl obětovat. Bez smrti se nemůže svět znovu zrodit, a tak Liesl nabídne králi svou ruku. V podzemní říši Liesl zjistí, že ji král nadále inspiruje a že ho obdivuje. Avšak jak se její hudební talent rozvíjí, Liesl pomalu ztrácí sílu a jako králova nevěsta umírá. Čím blíž si ale s králem jsou, tím horší se zdá jejich rozhodnutí: Obětují svou lásku, anebo nastane konec světa?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Wintersong , 2017

Kačka_h
16.11.2019 5 z 5

Já třeba vůbec nechápu, co se na tom tolika lidem nelíbí. Vždyť to bylo úplně úžasné! Konečně nějaká kniha, kde hlavní postava nebyla super hezká holka, kterou mají všichni rádi, ale někdo, kdo se nevyzná sám v sobě a vede ve své hlavě spory.
Miluju tu neobvyklost knihy. Král duchů, skřeti, podzemí, proměnčata, hudba...A ta myšlenka, že milovat někoho se musí všemi smysly a nejenom srdcem! Tak krásné.
Člověk Píseň zimy musí brát s nadhledem. Ve skutečnosti je to moc pěkná knížka. Prosím, nenechte se odradit. Chápu, že se ne každému zamlouvá, ale názor na ni má každý svůj :)

JmenujiSeZuzla
03.10.2019 2 z 5

O knize jsem slyšela už dávno předtím, než jsem si ji konečně přečetla. Vlastně jsem ani nevěděla o čem je podstata děje a podle obálky a celkového dojmu jsem usoudila úplně něco jiného. Až mě překvapilo do jakých motivů autorka v knize zabruslila. Obecně řečeno bych řekla, že se v knize moc neodehrálo. Na to že má skoro 400 stran, jsem čekala větší akci a rychlý průběh děje, ovšem kniha je hlavně o pocitech. Její podstata je zasvěcena emocím a všemu tomu, co se odehrává v hlavě a srdci hlavní hrdinky.
Příběh sám o sobě je opravdu zvláštní. Dokonce i já jsem si často říkala, že tohle není téma úplně pro mě. Na jednu stranu se mi velice líbil vztah mezi Liesl a Králem duchů, na druhou stranu ale jsme se ve finále o ničem moc nedozvěděli. Možná je to i tím, že autorka vsázela spíše na popisy než přímé řeči, tudíž jsem měla obecně vzato pocit, že se průběh nikam neposouvá. Třeba to byl i záměr. Třeba nám vše objasní druhá kniha, ale já bych očekávala alespoň bližší nastínění situace. Moc jsem si to nedokázala představit, ten svět. Neustále jsem si to promítala v hlavně jako scénu z Krásky a zvířete. Tím, že se nám král duchů opravdu jen málo otevřel, celou knihu jsem vlastně vůbec nevěděla, co se děje a proč postavy jednají tak jak jednají. A to si myslím, že je chyba autorky a psaní. Kniha přeci nemůže být dobře napsaná, když se čtenář v ději ztrácí. Vše jde velice pomalu až monotónně. Vše dohromady ve mne nic moc nevyvolalo, proto ani knihu nemohu hodnotit nijak kladně.

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Úžasná knížka. Liesel úplně zbožňuju. Dojemný příběh o lásce.

orangerose
30.07.2019 5 z 5

Úchvatná, akční, romantika, prostě skvělá knížka, už sahám po 2 díle a už 2 díl čtu :)

teer.h
20.06.2019 3 z 5

Na knížku jsem se velice těšila, ale po dlouhé době (mě se to skoro vůbec nestává) mě knížka zklamala. Do půlky knihy jsem si říkala když už mě to konečně začne bavit a stránky budu hltat? To bohužel nepřišlo. Nicméně mám i druhý díl a pustím se i do něj.
Nicméně obálka je nádherná!

Saryinka
02.06.2019 3 z 5

Zajimavě vymyšlený příběh.
Líbil se mi vztah mezi králem skřetů a Elizabeth, a to je asi tak všechno.

Nadmíra popisů, především těch citových a hudebních, utlumila dokonale děj a příběh se stal docela nudným.

Druhý díl číst už bohužel nebudu, i když to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Catwoman292
07.05.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, i když jsem byla na začátku mírně zmatená. Příběh byl čtivý a připomínal mi pohádku Kráska a zvíře. Unavovalo mě ale, jak autorka neustále omílala, že je Liesl ošklivá. Král duchů mi připomínal takového podivína, od kterého nikdy nevíte co očekávat, jednou milého
kluka, podruhé neoblomného krále duchů.
Ocenila jsem odvahu a obětavost hlavní hrdinky. O to více mě pak mrzel konec knihy.

terkus475
03.05.2019 5 z 5

Bylo mi líto, že ho musela opustit.

Zuzikuk
15.03.2019 2 z 5

Nudný začátek, hlavní hrdinka s totálně nízkým sebevědomím, hrdina s rozdvojenou osobností. Spousta věcí nedávala smysl. Ale i tak se to dalo přečíst.

kika812
03.02.2019

Škoda utracených peněz, vůbec mě to nebavilo, jen jsem se těšila až to skončí abych se mohla ponořit do jiné lepší knihy.

ShadowBunny
06.01.2019 2 z 5

Ne, tahle knížka prostě nebyla pro mne, jelikož mě nesmírně rozčilují ufňukané hlavní hrdinky. Nevím, Liesl mi prostě hrozně lezla na nervy. Obálka je sice krásná, zápletka taky není nejhorší, ale kvůli ní jsem tu knížku prostě nezvládla dočíst.

MiraiYume
09.12.2018 3 z 5

Překrásná obálka, obsah už za ní bohužel trošku pokulhává. Prvotní nápad s Králem duchů a zasněnou Liesl byl skvělý, zpracování je taky celkem dobré, rozhodně se velmi pěkně čte. Ale hluchých míst je tam tolik, že mi trvalo se do děje pořádně dostat. Vadí mi věčné stesky Liesl na to, jaký je oproti svým sourozencům chudák bez hezkého vzhledu i oslnivého talentu. Vadí mi až přecpanost hudby. Mnohem víc by se mi zamlouvalo, kdyby hudba jen doplňovala ústřední příběh Lies a Krále, ale místo toho se z ní stal středobod všeho, kolem něhož se vztah Elisabeth a Der Erlköniga jen vine jako stužka. Škoda, opravdu škoda. Bylo toho totiž moc, až příliš. A tak ta dějová linka jaksi zanikla. Přesto je to svým způsobem kouzelný příběh se zajímavým vyústěním, ale na větší hodnocení má z mého pohledu příliš mnoho "Ale".

1v8na
29.11.2018 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu byla kniha čtivá, na druhou v ní byla hluchá místa a některé pasáže jsou natáhnuté a zbytečně dlouhé a překombinované.
V knize byla větší písmena, je tedy psaná již pro mladší čtenáře, než jsem já.
Líbily se mi nové informace o hudbě, které jsem získala.
Fascinoval mě vymyšlený svět Krále duchů.
I když mám smíšené pocity, chci si i přesto přečíst druhý díl.

makul
28.11.2018 4 z 5

Začátek mi přišel trochu zdlouhavý a zvláštní, ale postupně se mi kniha zdála být, čím dál zábavnější a zajímavější. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla a těším se, až si přečtu druhý díl.

Jo a ta obálka je boží!!!!

Barik05
12.11.2018 4 z 5

Moc pěkné, ale občas mi to připadalo až moc halucinogení.

Ajda300
22.10.2018 5 z 5

Úžasná, neuvěřitelně čtivá kniha. Liesl je citlivá a moc se mi líbí její zájem o hudbu. První polovina knihy se mi zdála trochu živější než druhá část, ale to vůbec nevadilo. Těm, kteří váhají nad touto knihou, radím, aby si ji přečetli. Doporučuji.

Purple7
13.10.2018 2 z 5

"Wintersong" zní opravdu pohádkově a zhruba do půli knihy se opravdu jednalo o kouzelnou pohádku. Ideál na zimní počasí, deku a horkou čokoládu. Vůbec mi nevadil styl autorčina psaní, docela jsem si to užívala. Jenže pak přišla 2. polovina, ze které jsem byla čím dál tím zoufalejší. Děj, jestli se tomu dá tak říkat, byl čím dál tím víc zbytečně natahován, přecpaný na oko vzletnými frázemi s hudební tematikou. Hlavní "hrdinka" čím dál tím víc brečela po svých sourozencích a hudbě. Projevil se u ní stockholmský syndrom, což mi ze všeho vadilo asi nejvíc, protože tím zmizel můj první pozitivní dojem o pohádce. Sex se tam prostě nehodil, ne, tady fakt ne.
A konec? Od konce vždy čekáte nějaké to vyvrcholení děje, že se konečně dozvíte vše podstatné, že prostě... NĚCO! Jo, tak tady nic moc, spíš nic. Jak jsem ze začátku nechápala, proč má celkově tak nízké hodnocení, jo tak teď to chápu. Bylo to zkrátka patetické v tom nejhorším možném slova smyslu. 2* dávám jen za tu první část.

kristynkal
25.09.2018

Bohužel nedočteno.. dostala jsem se do poloviny, pořád jsem čekala, že mě to chytne, ale nestalo se tak, Tím neříkám, že to je špatná kniha, jen mě osobně nezaujala.

Cleo De Nile
07.09.2018 4 z 5

Když jsem si přinesla knihu z knihovny a přečetla si pár zdejších komentářů, vůbec jsem neměla chuť se do ní pustit. Nakonec jsem jí ale dala šanci - a nelituji toho. Do Bavorska, kde se kniha částečně odehrává, jsem se hned zamilovala, a líbilo se mi i podsvětí, které autorka zdařile popsala. Celkově mi její styl psaní sedl.
Geniální skladatelku Liesl - totiž, pardon, Elisabeth :-) - jsem si také oblíbila. Vůbec mi nepřišla ukňouraná, prostě si jen myslela, že je smířená se svým vzhledem a tím, že si jí nikdo pořádně nevšímá, ale nebylo tomu tak. V knize se tím hodně trápí, a až ke konci zjišťuje, jak výjimečná vlastně je.
Král Duchů si mě také zcela získal, moc se těším na další setkání s ním. A také s Bodlinou, Větvičkou, Käthe a ostatními :)
Young&Adult knihy už moc nevyhledávám, ale na tuhle nedám dopustit.

simona8126
31.08.2018 2 z 5

Konečně jsem se prokousala a provztekala ke konci. Nevadilo by mi, že je kladen důraz spíš na působivé popisy než na dějovost. Nevadily by mi německé výrazy a ani to, že hudba hraje možná až příliš velkou roli. Zaujala mě hlavně krásná obálka, co si budeme nalhávat, ačkoli nemyslím, že se ke knize hodí zrovna koule s bílou růží. Na samém začátku jsem si říkala, že by mě příběh mohl nadchnout a že si pořídím i druhý díl.

Co mi ale vadí neskutečně, je fakt, že tato kniha je totální a nepříjemná vykrádačka Labyrintu a Fantoma opery. Přibližně do strany 200 jsem si ještě říkala, že by se z toho mohlo vyvinout něco zajímavého. Ne originálního, ale aspoň trochu zajímavého. Bohužel od oné strany se Píseň zimy proměnila v Padesát odstínů zimy. Polovina knížky sestává z neustálého střídání hádek, sexu, objevování všelijakých zákoutí dvou propletených těl a kňourání nesympatické hlavní hrdinky. Liesl je otravná. Ošklivá (ona to o sobě hrozně ráda prohlašuje a zdůrazňuje), sobecká, nesnesitelná, hysterická, ubrečená, umíněná. Tohle všechno je, ale ve chvílích, kdy zrovna nebrečí na nespravedlnost světa, zase říká, jak je hříšná a dokonalá a jak je její hudba úchvatná… A král duchů, ten samozřejmě nadpozemsky nádherný a neodolatelný nadčlověk, má ještě tu drzost tvrdit, že má Liesl krásnou duši. Sakra, kde? :D

Vážně jsem si přála, aby se mi to líbilo. Ale problém je, že to všechno jsem už viděla někde jinde, v daleko lepších provedeních (viz filmy Labyrint a Fantom opery). Kdosi tady srovnával Píseň zimy s Krutou krásou. Že prý jsou to příběhy pro náročné čtenáře. Nejsem si jistá, zda by náročný čtenář vůbec sázel na knížky z nakladatelství CooBoo. Osobně je mám ráda (tedy některé), ale pro odlehčení. :D Rozhodně v nich nehledám náročnou četbu. A vážně si nemyslím, že zrovna tento příběh je soustem pro náročnou mysl. Spíš pro hodně trpělivou mysl, která nic neočekává. Chcete-li něco opravdu nadupaného a čtivého, sáhněte po Poušti v plamenech. A třeba nám ji vydají kompletní!