Píseň písní zvaná Šalamounova

Píseň písní zvaná Šalamounova https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137513/pisen-pisni-zvana-sa.png 3 3 1

Poezie. Básnická skladba, součást Starého zákona, patří k vrcholným dílům milostné poezie ve světové literatuře

Orange8knihomol
27.10.2019 2 z 5

Píseň písní zvaná Šalamounova se mi líbila tím, jakým stylem byla napsána, jelikož jste při čtení měli pocit, jako když vás někdo hladí po duši. Nicméně ,,příběh" jsem z tohoto díla nepochopila, neboť v knize bylo samé přirovnání a básnění o kráse a jiných, pro mne v současnosti vcelku úchylných věcech. Až po přečtení rozboru jsem si ujasnila, že se jedná o lyrickou báseň oslavující ctnosti a přednosti lásky mezi manželem a manželkou a že báseň hovoří o manželství jako o Božím záměru. Báseň je psána ve formě dialogu mezi manželem - králem - a manželkou - Šulamitkou - a dá se rozdělit na tři části: námluvy, svatbu a zralost manželství. Myslím si, že toto dílo je vhodné spíše pro starší, vyzralejší čtenáře a že pro mne není ještě vhodné. K písni jsem se dostala díky povinné četbě, nelituji toho, nic mi však v tuto chvíli nepřinesla ani nijak nepřispěla k mému duševnímu rozvoji. DOPORUČUJI si ji přečíst jen po vlastním uvážení, ale domnívám se, že někomu, ba třeba většině, se může líbit. Toť asi vše.