Píseň písní. Tisíc barev lásky

Budete-li mít doma jenom jednu knihu poezie, měla by to být Píseň písní, zvaná Píseň Šalamounova. Její verše přesahují hranice poetiky a v dějinách se staly útěchou a povzbuzením pro lidi v těžkých situacích. Pro ty, kdo naopak prožívají radost a životní štěstí, byla vždy inspirací či jakýmsi ukazatelem cesty. Mnohokrát byly a jsou v milostných obrazech Písně spatřovány přenesené duchovní významy. Počátky této knihy sahají tisíce let do minulosti, a přitom v ní zůstávají hojivé účinky na duši postmoderního člověka, vystaveného bezpočtu stresových situací. Ideál čisté a upřímné lásky, vyjadřovaný postavami Písně písní, se ani po staletích nemění a může být osvěžením i lékem pro vztahy, stoupající na prosluněný vrchol nebo naopak klesající do temných údolí. Stejně jako kdysi se tak může stát nakažlivý optimismus této knihy nenápadným společníkem současného člověka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/369791/pisen-pisni-tisic-barev-lasky-8Av-369791.png 4.77
Poezie, Duchovní literatura

mocnější než
vláda tmy

eliska2106
09.01.2018

Pozoruhodné je, že mezi kanonizovanými knihami je Píseň písní jediná, v níž mluví žena více než muž.
V jistém smyslu je to její píseň:
můj milý je můj
já jeho jsem

zuza.floderova
16.08.2017

AUDIOKNIHA i KNIHA
Když to člověk slyší, nemůže uvěřit, že by se jen inspiroval. Ty verše jsou tak plné citu a vášně, že to ani není možné. Člověk to musí zažít, aby takto mohl psát, procítěně, až Vás to nutí vzpomínat. Někoho možná i plakat, ale rozhodně něco pocítíte.