Píseň Leonarda Cohena

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kanadský filmový režisér H. Rasky se koncem 70. let vydal se svým přítelem L. Cohenem na jeho světové turné nazvané "Field Commander Cohen". Nefilmoval však pouze během koncertních vystoupení a neomezil se jen na dobu trvání koncertní šňůry. V dokumentu, který v roce 1981 z těchto materiálů vznikl a dodnes nebyl co do hloubky výpovědi o legendě folkového písničkářství překonán, můžeme spatřit mnohem intimnější okamžiky, kdy se např. L. Cohen s básníkem Irvingem Laytonem v Cohenově obyčejně zařízeném montrealském bytě zamýšlejí nad smyslem života. V roce 2001 se H. Rasky na Cohenovo přání ke svému dokumentu vrátil a vytvořil jeho knižní podobu. Vznikl tak nezvyklý portrét umělce vycházející z textů jeho písní, hluboká sonda do života a především tvorby skromné, neokázalé hvězdy populární hudby v nejlepším smyslu toho slova. Knihu doplňuje Raskyho deníkový záznam z roku 1966 ze setkání s B. Dylanem nabízející velice zajímavé a neotřelé srovnání těchto dvou velkých hudebních osobností, které byly v 60. a 70. letech tolikrát srovnávány přes naprosté umělecké i životní odlišnosti. Milovníkům Cohenovy hudby a poezie nabízí kniha napínavou a v mnohém překvapivou četbu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97125/pisen-leonarda-cohena-97125.jpg 4.43
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Volvox Globator
Orig. název

The song of Leonard Cohen

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Píseň Leonarda Cohena

Atanone
05.06.2019

Mám tu čest psát první komentář, ale tak nějak nevím, co bych měla říct. Kniha je tak hluboce intelektuální, že jsem místy nedosáhla na dno. Ono to možná ani nejde – zachytit nitro nějakého básníka. Natož tak nezachytitelného, jakým je Leonard Cohen. Říkám JE. Na smrt moc nevěřím a u básníků už vůbec ne. Pokud bych hodnotila knihu, nechtěně bych se musela dotknout i toho krásného pána se zasmušilým výrazem a možná i zasmušilou duší, a to bych opravdu hrozně nerada. Proto nehvězdičkuji. O kritice jako takové říká sám Cohen v knize toto:

„Kritici, kritici. Já vůči kritikům necítím potřebu nějaké zvláštní vendety, ale rád se dívám na způsob, jakým píšou. A je nesmírně zajímavé, že často lidé, kteří sami píšou tak mizerně, se opovažují měřit úroveň druhých. Občas se vyskytne nějaký dobrý kritik, ale ti jsou vzácní stejně jako dobří básníci. Já sám bych rád byl kritikem..."

Pokd jeho písně přivedou lidi k této knize, fajn. Pokud to bude naopak, ještě líp.

Doporučujeme

Dušemrdi
Dušemrdi
Divočina
Divočina
Deník Anne Frankové
Deník Anne Frankové
Doktorka z domu Trubačů
Doktorka z domu Trubačů

Štítky

Leonard Cohen, 1934-2016

Autor knihy

Harry Rasky
kanadská, 1928 - 2007

Podobné knihy

Kniha Píseň Leonarda Cohena je v

Přečtených3x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce21x
Chystám se číst7x
Chci si koupit2x
dalších seznamech1x