Rytíř Sedmi království

Dlouho před tím, než Targaryenové ztratili Železný trůn, dlouho po tom, co přišli z Valyrie a sjednotili Sedm království, ale jen krátce po tom, co říši rozervala vedví a poničila Černožárova vzpoura, křižoval krajem potulný rytíř ser Duncan Vysoký. Anebo Dunk, co vypil truňk? Je totiž hodně nízkého rodu a ke svému rytířství přišel, sám neví jak. Zemí stále zmítají následky dynastické roztržky, vládnoucí rody spřádají intriky a nikdo pořádně neví, jestli vládne král, anebo jeho Ruka, lord Krvevran s pověstí černokněžníka, který má všude svoje špehy. Ser Duncan je trochu naivní mladík, který bere rytířskou čest až příliš vážně a všechno raději řeší selským rozumem a silou svalů svého nadměrně narostlého těla. Ale je těžko se do mocenských pletich nezamotat, když jej na cestách provází panoš Egg, který je něčím víc, než se zdá být. Trojice propojených novel George R. R. Martina, zasazená do doby před dějem Hry o trůny, nabízí všechno, co jeho světově proslulá sága, jen v sevřenějším a údernějším balení. Všechny tři příběhy vycházejí společně vůbec poprvé a navíc dříve než v USA. Za zmínku stojí i skvělý překlad Richarda Podaného....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219326/pisen-ledu-a-ohne-rytir-sedmi-kralo-Nqg-219326.jpg 4.3865
Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno:, Argo

Kniha Rytíř Sedmi království

Alex.Barunka

S některými příběhy je to dost komplikované, protože je oceníme třeba až na podruhé že jo. Stejně jsem to měla i s Rytířem, který mě na poprvé tak akorát nudil. A přečíst podruhé mě jej donutila až vlna omývající osmou sérii.

Ač jsem si toho na poprvé až tak nevšimla, tento příběh pojímá obrovskou část targaryenské historie, která se formuje na pozadí příběhu jednoho bastarda, který se snaží dělat vše ve jménu rytířství. Je to morálně správné, přesto drsné. Má to vtip a pointu. Kolikrát jsem si říkala, kdyby nebylo lepší, aby byl Martin udělán více do povídek.

A ano, je to hutné, často se to vleče a výčet všech rodů je skoro nekonečný a více méně nezapamatovatelný. Stejně tak jako nespočet Targaryenů. Otázce kdo je sakra kdo se v této knize moc vyhnout nedá.

petuzla5591

No páni. Má první kniha autora a nebojím se říci, že je to pan Spisovatel. Hned jsem se začetla. Kniha mne velmi bavila. Těším se na Hru o trůny.

Nočnípták

Nečekala jsem Hru o trůny, a tak jsem spokojená. Kniha se mě líbila. Příběhy byly přesně takové, aby čtenáři přiblížily dobu před ságou. Jestli kniha někomu dokáže vyplnit čekání na další díl, to nevím. Mně to čekání spíš dělá ještě netrpělivějším.

Kaytria

vlastně to bylo to, co jsem od toho očekávala. Prostě příběh rytíře, který tak úplně neputuje, ale vždycky se někde zastaví a tam ztropí nějakej malér, že to dá na povídku. Je dobrý mít u toho vytištěnej rodokmen rodu Targaryenů, občas jsem se dost ztrácela :D Ale jinak pěkný příběhy, který vyplnily čekání na poslední sérii seriálu; zázrak se nekonal, ale ani v nejmenším mě neurazil =)

Celestino

Za mě spokojenost, leč nepohrdl bych podrobnějšími popisky - nebál bych se jít na více stránkovou knihu... Ale příběhy jinak opravdu skvělé. Všechny tři mě bavily, všechny tři přečtené za devět dnů. Je skvělé dozvědět se něco nového o svém oblíbeném fantasy světě. Ale uznávám, že pro "nezasvěcené" fanoušky, mohl nastat nemalý chaos v erbech - potažmo spravovaném území mocnými rody.
Hlavní hrdina byl sympatický (leč nemohu říct, že by mi byl povahově blízký), stejně tak Egg. Martin nezklamal a neproměnil "Píseň" v černo-bílý (nebo snad černo-rudý???) svět, ale držel svůj obvyklý styl, kdy se z přítele může během stránky stát "slizký zrádce".
V každém příběhu jsem si našel nějakou postavu, kterou jsem si oblíbil, ovšem nejvíce mi učaroval Bloodraven - tajuplný černokněžník s hřívou stříbrných vlasů a s Temnou sestrou u pasu.

Michaeles

Děj knihy byl skvělý, určitě doporučuji fanouškům GoT, ale občas jsem se ztrácel v erbech a rodových liniích. Některé pasáže opravdu složité na čtení, ale celkový dojem ze knihy je dobrý.

Mabie
28.11.2018

Čekala jsem daleko více, natěšená na “předehru” Hry o trůny. Za mě slabý průměr.
Knihu jsem četla hodně, hodně dlouho a ztrácela se v záplavě rodových jmen, znaků, erbů. Samotné povídky se mi ale líbily a doufám, že Hra o trůny bude o level výše.

D_yabel
25.11.2018

Vtipný, odlehčený příběh ze světa Západozemí. Pokud si chcete zkrátit čekání na pokračování hlavní ságy, Rytíř je ideální.

rytíři turnaje rytířské čest

George R. R. Martin