Tanec s draky

Tanec s draky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124835/bmid_tanec-s-draky-OaI-124835.jpeg 5 2700 230

Na východě, sužována svými nepřáteli, vládne jako královna města postaveného na prachu a smrti Daenerys, poslední potomek rodu Targaryenů, jejíž draci vyrostli do hrůzné dospělosti. Nyní, když je známo místo jejího výskytu, se mnozí vydali Daenerys a její draky hledat. Mezi nimi i trpaslík, Tyrion Lannister. Mezi další hledače patří dornský princ, železný kapitán i tajemný modrovlasý mladík, který zdaleka není tím, za koho jej vydávají... Na severu stojí velká Zeď z ledu a kamene – stavba pevná jenom tak, jako jsou pevní ti, kdo na ní slouží. Jejím 998. velitelem byl zvolen nemanželský syn Eddarda Starka, Jon Sníh, který má nepřátele jak v Hlídce, tak za Zdí, kde se šikují k útoku armády divokých... A za Zdí je i malý chlapec, jeho bratr Bran, obdařený dosud netušenými schopnostmi.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Dance with Dragons , 2011

Ventimiglia
25.01.2019 5 z 5

Doposlouchala jsem a je mi smutno: něco mi v životě chybí... Chci se dozvědět, jak to bude dál se všemi postavami, které mě provázely během poslechu celé ságy. Když bude nejhůř, přečtu si to celé znovu...

Dominika13
09.01.2019 5 z 5

Uff, už je to ohrané, ale zase se mi to líbí. A k tomu všemu ještě napínavé situace s již relativně dospělými draky.

Claudius
24.12.2018 4 z 5

(SPOILER) Komentář obsahuje prozrazení děje.
Přestože se stále jedná o dílo mistrovského vypravěčského umu George R. R. Martina, nemůžu dát plný počet hvězd. Zkrátka mi přišlo, že všechny předchozí díly, včetně (a možná právě) Hostiny pro vrány, byly lepší, čtivější a napínavější.
Spektakulární bitvy, nečekaná úmrtí, pikantní scény, kam jste se poděly? Prakticky všechny postavy zanechá příběh tam, kde je našel. Jestliže dojde u nějaké postavy k nějakému zvratu, nechává si ho autor na samotný konec, nebo, v případě Jaimeho, se o této postavě do konce knihy už nic dalšího nedozvíme (prostě někam odjel s Brienne, asi, čtenáři přijmi to). Jediná výjimka je Tyrion, který je sice pořád nejzajímavější postava, ale tentokrát za celou svou dlouhou cestu prakticky ničeho nedosáhne a nechává se spíše zmítat osudem. Nevím, jestli to není mnou, ale tomuto dílu prostě něco chybí. Tak snad se někdy dočkám vytouženého pokračování.

denniys
22.12.2018 5 z 5

Bez nadsazky je to asi nejlepsi kniha,co jsem kdy cetla..predevsim je mnohem povedenejsi nez predchozi dily,jedina kapitola z pohledu kterekoliv postavy neni ani na minutku nudna..nemohu se dockat Vichru zimy..znam serial,mam ho strasne rada,ale s knihou se absolutne nemuze rovnat..nechapu,proc se nedrzeli predlohy,kdyz je tak skvela,ach ten konec,Varys hodne huste! Chapu,ze sedma rada serialu bude odlisna kvuli predstihu serialu pred knihami,ale tato kniha byla jiz vydana,kdyz se tocil,nebo minimalne tvurci spolupracuji s panem autorem na odpovidajici serii serialu (aspon pokud pan google poskytnul spravne info),tak proc tam vynechali Aegona? To je asi jeden z nejmarkantnejsich rozdilu a zrovna toho je opravdu skoda,jsem zvedava,ceho docili dalsi drak :) opravdu nadherna kniha..jsem rada,ze jsem se do Pisni ledu a ohne pustila,je to nejpusobivejsi knizni serie,ktera se mi dostala do rukou a jsem presvedcena,ze ji uz nic neprekona..vymyslet svet tolika kralovstvi,svetu,boha Svetla a boha Jineho,ostatnich bohu,zed,svet za zdi,tolik tvoru,tolik postav tak skvele psycholigicky vykreslenych,tolik propojenych osudu-neuveritelne..uz jen predstava,ze v tuto chvili mam precteno pres 5000 stran a autor od prvnich stran musel tusit,co napise o desetitisice radku pozdeji,pac souvislosti jsou tak uzce propojene..jsem uchvacena,jak jen clovek muze knihou byt..ted nezbyva jen cekat,jak se nakonec vsechny pribehy uzavrou a kdy se konecne privanou ocekavane vichry zimy :)

Abia
23.11.2018 5 z 5

Lepší než předchozí díl. Nějak jsem váhala se čtením této knihy, vědomí, že to nebude mít konec, mě ničilo. Nakonec jsem to přečetla a jsem ráda, tahle série nebude mít konec nikdy, protože je jako dějiny. Kdyby Martin žil dost dlouho, mohl by to psát do nekonečna. Vždycky bude někdo, kdo bude usilovat o trůn, to je jasné.

K ději: zase je všechno jinak, než to vypadalo v minulém díle. To bylo osvěžující, bála jsem se, že už budu vědět, jak to je, když to bylo minule naznačeno. Jenže naznačeno sice bylo, ale být to tak nemuselo.

Tak Martine už napiš ten další díl, ať se nemusím dívat na seriál, abych věděla další děj.

mitsucz
10.11.2018 5 z 5

To nejlepší v žánru fantasy, jsem zvědav na konec celé série, snad se dočkám :-)

Fanda321
08.11.2018 5 z 5

Nádhera. Dojemné, temné, chytlavé. Tak jako předchozí díly.. To jak autor umí předat myšlenky a emoce je prostě lahůdka. Doporučuji..

Didi15
31.10.2018 4 z 5

Tak dočteno. Budu očekávat další díl. Rozhodně mnohem lepší než Hostina pro vrány. Ale 1-3 mě bavilo mnohem více a tak snižuju o jednu hvězdu. Místy zbytečně zdlouhavé , ale přesto je to samozřejmě veledílo:)

tomai
17.10.2018 4 z 5

Skvělé, zase.

Purple7
24.07.2018 4 z 5

Při mém tempu čtení této ságy jsem si říkala, že bude vydán i závěrečný díl, než otočím poslední stránku Tance draků, což se bohužel nestalo. V této knize se naprosto proměnily mé oblíbené postavy. Zatímco jsem byla vždy fanda Daenerys a v Hostině pro vrány mi vysloveně chyběla, tak zde to byly ty nejhorší pasáže. V těch šílených jménech a názvech společností jsem se dokonale ztrácela. Naopak jsem si oblíbila Theona, kterému jsem dřív nemohla přijít na jméno. Plný počet hvězd dát nemůžu, to by tam nesměla chybět Sansa...

Morgana
11.04.2018 5 z 5

Časová linka běží souběžně s knihou Hostina pro vrány, akorát se zabývá událostmi na severu a ve východozemí. Děj je opět plný zvratů a nečekaných změn. Osobně se mi moc líbilo, že Daenerys má problém s ovládáním draků (že to není tak vysněně jednoduché, jak by to v knížce mohlo svádět). Vypatlanost hloupého davu v linii Jona Sněha je až mrazivě reálná. A Cersey mě neustále vytáčí do běla :D... Dříve jsem toto téma dost odsuzovala, ale potom, co jsem to přečetla nepřestávám žasnout nad genialitou a propracovaností díla! Naprosto si nedokážu představit co bude dál a nemůžu se dočkat další knihy.

Nočnípták
11.04.2018 5 z 5

Celá Martinova série je strhující. Ještě mě bavit nepřestala. Možná je to i tím, že jsem nesledovala tv seriál. Podívám se na něj někdy v budoucnu. Teď mám strach, abych si nezkazila zážitek z knih. Je přímo kruté, že není zatím pokračování.Já dávám opět 5 *.

PetrzOlomouce
06.04.2018 4 z 5

Tahle serie je úchvatná. Skvěle se čte. Až na velké množství postav. Pátý díl mě však zklamal. Čekal jsem pokračování, že se pročtu tam, kde končila 7.serie v tv. Jenže pátý díl je pouze takové pokračování, souběh se čtvrtou knihou. Proto jen 4 * Snad se brzo dočkáme slíbené 6knihy.

B-artX
01.04.2018 5 z 5

Tanec s draky je dle mého druhá nejlepší kniha Písně ledu a ohně. Skvělý konec Bouře mečů nepřekoná, ale zase se u mě usadila dál než pomalejší Hra o trůny. Musím velmi pochválit svižné tempo a zajímavé zápletky. Velmi se mi líbila mnohem temnější atmosféra, než v předešlých dílech- Zeď a situace ohledně Divokých, válka Yunkai a Meerenu, Stannis sněhulák, Tyrion jako otrok a mnoho dalšího. Smrti v tomto díle byly pro mě ještě více nečekané, než v předchozích dílech, jelikož zde bylo i několik takových, které se nevyskytovaly (či byly úplně jinak pojaté- třeba Mance), než v seriálu. Velmi jsem si oblíbil linky Quentyna, Jona Conningota a Barristana, kteří byli správně sympatičtí. velmi se těším na další díl, i když se bojím, že se jej nikdy nedočkáme. Za mě 96%.

Therezz
23.03.2018 5 z 5

Báječný svět, úžasný příběh, napsáno téměř dokonale. Není divu, že této knize a celé sérii- jak knižní, tak filmové- propadlo tolik lidí. Patřím mezi ně a již netrpělivě očekávám Vichry zimy...
Z celé série jsem ji měla přečtenou asi za nejkratší dobu, což mi stejně nepomohlo, když poté všichni marně čekáme na další díl... :-)

Set123
10.03.2018

Hostina pro vrány + Tanec s draky
V těchto knihách přichází první problém autorovy Písně ledu a ohně.
Rozdělení chronologicky jednoho děje do dvou knih nebylo to nejmoudřejší, vůbec nebudu komentovat rozestup ve vydávání mezi těmito díly.
Dle mého osobního názoru by pro fanoušky i pro Martina bylo jednodušší děj rozdělit na dvě poloviny a vydat jako dvě knihy a ne postavy rozdělit do dvou skupin a děj tedy nevytvořit tak konzistentně, jak bych já chtěl.
Autorův styl psaní se samozřejmě nemění a děj je stejně krutý jako v předchozích dílech, ale nebudeme si nic nalhávat, není to to samé, husté vyprávění jako dříve.
V každém předchozím díle se postavy více méně pravidelně prostřídávaly a tak bylo poměrně těžké se jimi přehltit, nyní se však jednotlivé postavy více opakují a na to člověk u Martina není tak zvyklý.
Celkově se mi však knihy líbily a hodnotím je maličko horšími 4 hvězdami.

Morgaine07
12.02.2018 4 z 5

Pro mě nejslabší díl ze všech

KAREL6725
01.02.2018 5 z 5

Tanec s draky je vynikající , děj knihy nabral na obrátkách , ale co je to platný když to není schopen dopsat. Vichry zimy jsou v nedohlednu. Snad se toho ještě dožiju a snad to někdy vyjde. Kniha jinačí , scénář seriálu jinačí no prostě kočkopes .

ajucha
30.01.2018 5 z 5

Hru o trůny znám z televize, dlouhou dobu se přemlouvám, že si tuto klasiku musím také přečíst. Ale ke knížce jsem se dostala až teď. Ke své smůle. Ne že bych se bála, že to nebude dobré, ale spíše, že mě to nebude bavit, protože děj znám už ze seriálu.
Ale ani ten nejlepší film nebo seriál nedokáže nahradit opravdu dobře napsanou knížku! Charaktery v Tanci s draky jsou mnohem hlubší a plastičtější a nebojím se říct, že lepší. Nemluvě o dalších nových příběhových liniích, nemluvě o těch známých, které jsou oproti televizními zpracování mnohem širší.
Kniha určitě stojí za přečtení, i když už děj znáte. Martinův svět je živý a plastický, věříte, že by skutečně mohl existovat. Není to příliš veselé čtení, o to je realističtější. Musím jen doporučit a jsem v pokušení, počkat si na knižní závěr a příští sezónu na HBO ignorovat.

Malýmedvěd
28.12.2017 4 z 5

Velmi povedená kniha dál rozvíjí poutavý příběh. Jsme moc zvědavý, jak to celé dopadne. Opět mne dostaly nové postavy a dějové linky. Člověk si myslí, že už všechny postavy zná, ale chyba lávky. O dějové zvraty také není nouze a člověk jen žasne. Na druhou stranu jsem rád, že těch pět dílů mám za sebou a po měsíci a půl, kdy jsem nečetl nic jiného, se mohu se vrhnout na jiné autory a žánry :)