Tanec s draky

Tanec s draky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124835/bmid_tanec-s-draky-OaI-124835.jpeg 5 2699 230

Na východě, sužována svými nepřáteli, vládne jako královna města postaveného na prachu a smrti Daenerys, poslední potomek rodu Targaryenů, jejíž draci vyrostli do hrůzné dospělosti. Nyní, když je známo místo jejího výskytu, se mnozí vydali Daenerys a její draky hledat. Mezi nimi i trpaslík, Tyrion Lannister. Mezi další hledače patří dornský princ, železný kapitán i tajemný modrovlasý mladík, který zdaleka není tím, za koho jej vydávají... Na severu stojí velká Zeď z ledu a kamene – stavba pevná jenom tak, jako jsou pevní ti, kdo na ní slouží. Jejím 998. velitelem byl zvolen nemanželský syn Eddarda Starka, Jon Sníh, který má nepřátele jak v Hlídce, tak za Zdí, kde se šikují k útoku armády divokých... A za Zdí je i malý chlapec, jeho bratr Bran, obdařený dosud netušenými schopnostmi.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Talpress

A Dance with Dragons , 2011

Květ
18.10.2021 4 z 5

Tak jsem konečně zdolala tohoto knižního obra :) Jak už zde bylo několikrát v komentářích řečeno, čtení je obsáhlé, příběh se rozvětvuje a je vyprávěný do posledního detailu. Na scénu se vrátili mí oblíbenci a to mě nesmírně těšilo, na druhou stranu mi přišlo, že autor zařadil více násilných scén, které se mi nečetly zrovna lehce. Moc ráda bych věděla, co bude dál... nezbývá než čekat, jestli autor ságu dokončí.

Jaklová.katka
10.07.2021 4 z 5

Zima už je skoro tady

andysek88
20.05.2021 5 z 5

Moje srdce plesalo, celou sérii jsem dala na jeden zátah, krásné čtení. Modlím se, aby R. Martin stihl dokončit poslední dva díly. Miluju.

Polinius
12.05.2021 5 z 5

Všechno už bylo vyřčeno v předchozích komentářích. Tohle je opravdu knižní špalek který je určen pro milovníky čtení, kteří mají opravdu trpělivost. Autor psát umí. Děj se zaměřuje na nejvíce oblíbené postavy, takže i tady je to v pořádku. Děj se od seriálu trochu liší, což je také fajn. Znalost seriálu neškodí, protože jsem stejně všechno zapomněl a některé scény se mi znovu připomněly a já byl potěšen jak byl seriál v určitých ohledech doslovný. Kniha končí v tom nejlepším a v úplném závěru se konečně děj pohne pořádně kupředu.

Určitě bych vypíchl postavu Theona Greyjoye, jehož osud zlomeného člověka v knize ještě lépe vyzní.

Mirka2778
28.03.2021 5 z 5

Tanec s draky, začíná souběžně s Hostinou a já se těším na hrdiny, kteří se do hostiny nevešli. Ale jsou tu další a další nové postavy. To je víc, než jsem schopná pojmout. Tanec jsem četla už hodně pomalu.
Hostinou i Tancem si Martin jistě jen připravil prostor a rozestavěl figurky ke skutečné hře a teď nás napíná: Jaký bude první tah? Kdo vlastně začne? Která figura je silná, slabá, nebo zbytečná? Jsou naznačená spojenectví opravdová, nebo zdánlivá?
Za dva měsíce jsem se pročetla pěti díly. Nebo-li, chytlo mě to! A s ostatními fanoušky napjatě čekám na velkolepé finále.
Doufám, že Martin má poslední díly dopsané a teď už jen ladí, uhlazuje, cizeluje, abychom my čtenáři mohli dál jen chválit tenhle fantastický příběh.

n.ezn.amy
16.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Další z pokračování Her o trůny, kdy i tentokrát se jedná o velmi obsáhlý děj. Na východě Daenerys osvobodí otroky a získá obrovskou armádu. Jenže každá akce plodí reakci a tímto činem proti sobě poštve jiné vládnoucí rody. Na severu je Jon Sníh jmenován velitelem Zdi a pomocí Divokých se snaží ochránit Zeď. Jenže i on má mocné nepřátele, kteří jsou nejen za Zdí, ale skrývají se i uvnitř jeho hlídky. Na jeho bývalém rodném sídle Zimohradu se sadistický Ramsay Bolton ožení s falešnou a nastrčenou Aryií Stark a stává se vládce království Zimohradu. Kniha obsahuje velké zvraty a překvapivé situace, které čtenář nečeká. Celkově dílo je tak obrovské a rozsáhlé, že pár slovy nejde napsat recenzi k této knize. Za mě naprosto fantastická sága. Osobně mě nejvíce baví rod Starků a jejich Sever.

dominika9982
11.03.2021 4 z 5

Tento díl byl pro mne obzvlášť náročný a musím říct, že jsem se už děsila, až knihu dočtu a vrhnu se na nějakou oddychovku. Ale jako vždy Martin perfektní.

ejwa1937
06.02.2021 5 z 5

Tentokrát se mi čtení táhlo vážně dlouho, ale stálo to za to. Parádní jako vždy. Konec gradoval až se místy tajil dech, ale teď... Nezbývá než čekat :)

Guarnere
24.11.2020 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem četla nejdéle a kdybychom ji nakonec po volných chvílích (u vaření, mytí nádobí apod.) nečetli s přítelem nahlas, sama bych se do konce asi nikdy nedohrabala. Kapitoly se vlečou, některé odstavce by bylo možné odstranit, aniž by to ději nějak ublížilo. A přesto nakonec hodnotím všemi pěti, protože se musí uznat, že děj je neskutečně propracovaný, a tak rozvětvený, že nezbývá, než před autorem smeknout. Na stranu druhou to vzbuzuje jisté obavy, jestli takové množství dějových linek a postav dokáže vůbec rozklíčovat. Ale bylo by to fajn, opravdu mě zajímá, jak tohle dopadne, i postavy, které mě před tím nijak zvlášť nezajímaly, jsou nakonec vrženy do takových situací, až jsem napnutá, co s nimi bude dál. A to nemluvím o skvěle popsaných charakterech postav.

sojkapraskacka
16.11.2020 5 z 5

Další díl v řadě mistrovské série Písně ledu a ohně. Tentokrát nás zavede na místa, na něž v Hostině nezbylo místo. Hlavními vypravěči jsou: na Severu Jon, Stannis, Theon, Davos, Asha, na Jihu Jaime, Cersei a v Essosu Tyrion a Daenerys. Doplněné o linky za Zdí (Bran), o železných (Victarion) a v Dorne (Quentyn). A samozřejmě další.

Obsahově jde asi o nejvleklejší a nejnudnější díl hned po Hostině, oba tyto díly slouží k přípravě půdy pro Vichry zimy. V Tanci nejsou nijak zásadní bitvy, ani nečekané masakry na svatbách. Naopak, jsou zde popisy jídel na celou stránku i kapitola celá věnována Dannyinu průjmu.

Zato se právě zde budují zvraty, které nám přinesou Vichry. A že jich je. Kniha nás doslova zanechá na bitevních polích, a ukazuje nám, jak hrozná je momentálně situace všude na světě. Jídlo se stává nedostatkovým, a i bohatí lordi se musí začít uskromňovat. Na mnoha místech již zásoby dochází, a to ještě ani nezačala zima. Navíc je ekonomika v celém světě rozvrácená, v Západozemí kvůli roky trvající válce o nástupnictví, ve Východozemí se začínají projevovat nevýhody nově nabyté svobody - nedostatek pracovní síly.

Válka pěti králů sice s Tancem doznívá, ale Západozemí se neulevilo, ač by to tolik potřebovalo. Přes moře připlouvají nové spory a války, a na dalekém Severu se rozhoduje, zda lidé dokáží táhnout za jeden provaz - neboť za Zdí již zbývá jen hrstka těch, kteří mohou přiložit ruku k dílu.

A právě tady nás Martin zanechává - v nejistotě. Ať už se strachujeme o naše oblíbené postavy, o zásoby jídla, o vývoj situace v dalších hrách o trůny... nebo o to, zda se vůbec dalšího dílu dočkáme.

jordys
11.11.2020 5 z 5

První knihu jsem otevřel až po seriálu, třeba mě to chytne. Asi 4000 stránek uteklo jak nic!
Děj se natahuje, což mi vůbec nevadí, naopak. Jen kdyby tu bylo dalších 4000 stran...
Doufám, že tu brzy bude pokračování, které neskončí tak urychleně jako seriál.

Haloon
25.10.2020 5 z 5

Jako kdyby nám chtěl autor ukázat celý svůj nádherný svět, a tak nás tentokrát vzal především do exotických vzdálených zemí.
Méně intrik a válek, ovšem stále napínavé a čtivé, jen škoda konce, který jsem marně očekával ve velkolepějším stylu.

Elka252
03.10.2020 5 z 5

Toto byla úžasná kniha. Nechybí v ní láska, zrada, přátelství, válka a rychle přibývající mrtví lidé za zdí. Kniha mi asi přišla že všech dílů nejslabší a nejdéle jsem ji četla. Kdešto v předchozím díle se střídaly mé oblíbené postavy - Jamie, Brienne, Cersei.. tak v tomto díle jsem měla ráda i postavy které jsem v předchozích dílech moc nemusela jako - Jona nebo Daenerys. Mou nejoblíbenější postavou zůstává stále Tyrion..

kub27
26.09.2020 4 z 5

Celá série je výborná. Tenhle díl nezklame, jen místy se děj vleče oproti předchozím.

Atlantis
16.07.2020 3 z 5

Mnozí vám budou tvrdit, že nejslabším dílem je Hostina pro vrány, ale pro mne je to bohužel právě Tanec s draky. Ten jsem četl už v době, kdy jsem musel roky čekat na jeho vydání, takže očekávání byla přímo mastodontní a dostal jsem... průměr? Děj se táhne jako melasa, podivně se drobí a přitom se ne a ne dobrat k nějakému zásadnímu bodu. Sledujeme až příliš postav, na příliš krátká období a mne to prostě nestačí. Šokující scény samozřejmě nesmí chybět, ale mne to už asi nebere. S tím, jak si Martin dává s pokračováním na čas a raději píše všechno ostatní, se bojím, že svět Písně ledu a ohně pro mne ztratí svoje kouzlo.

engelbert
06.07.2020 3 z 5

Oproti předchozím dílům jsem snížil hodnocení. Příběh se rozmělnil ve velké množství dílčích událostí, zdánlivě lokálního významu, provázených pocitem marnosti a bezvýchodnosti. Některé postavy se vynořily z děje a obával jsem se, že coby deus ex machina vyřeší zápletku (což se ovšem stále ještě může stát v očekávaném dílu).
Další stěžejní postavy se nedožily konce knihy, a pokud nedojde ke zmrtvýchvstání, které by mě zas tak moc nepřekvapilo, už se nám znovuzrodil zdánlivě zabitý Brann, Dondarionn už také nějaké mrtvé vzkřísil, nezbývá příliš postav, které bychom znali od samého začátku.

Poněvadž nevím jestli se dožiju konce eposu, dovolím si zde zmínit myšlenky, které se mi začaly vynořovat v hlavě při četbě všech dílů, a které jsou jakýmsi shrnutím celé Písně ledu a ohně.

Hned v první kapitole díla jsme byli svědky rozdělení zlovlčích mláďat mezi děti Neda Starka, přičemž ve čtenáři byl vyvoláván pocit jakési osudovosti. Očekával jsem, že motiv zlovlků a jejich propojení s pány bude rozvinut v dalších dílech. Zatím se tak nestalo, po přečtení několika tisíc stran víme, že Brann dokáže ve spánku vidět a cítit Duchovýma očima, Jon Sníh začíná mít podobné tušení - ale už nežije (zdá se), Arya o podobný pocit párkrát v myšlenkách zavadí, jinak nic.

V prvních dílech knihy jsem si všiml, že obvyklé panství je vybaveno jedním septonem, nebo septou k duchovní správě, každopádně šlo o vzdělané jednotlivce. Než však příběh dospěl k jejich zdroji, najednou se na konci války objevily zástupy a zástupy duchovních, kteří coby Vrabčáci vpodstatě dokonali vzpouru proti Cersei. Nikdo mi ale ani nenaznačil, odkud se jich tolik vzalo.

Uvidíme, třeba se to dozvím v očekávaném závěru.

Luigi1
01.07.2020 5 z 5

Opět hafo stran,ale když nemůžu spát tak čtu a když je pěkná.jako je tahle ,kniha tak to utíká.Opět kniha plná zvratú a ten popis krajiny se mi moc líbil,kolikrát jsem si říkal,že bych se tam rád podíval :)

Charmedka
28.06.2020 5 z 5

V této knize moc velké zvraty nečekejte stejně jako v Hostině pro vrány, i když se jedná o druhou nejobsáhlejší knihu, má jen o něco méně stran než Střet králů. Postavy se mění, umírají a ožívají.

Daenerys se usadila v Meerenu, i přes osvobození otroků, které považovala za správné, si znepřátelila spousty lidí. Musí čelit nejen vrahům, kteří téměř každou noc útočí na její osvobozené, ale i infekčním nemocím, které postihují její lid ve velkém. Její vláda, i moc nad draky, se trochu hroutí.

Zima se blíží a Jiní povstávají. Proti nim stojí John Sníh, který byl jmenován velitelem, spolu se Stannisem Baratheonem. A spousta prostru je věnována i kapitolám s Tyrionem, který mě hodně baví.

Korsika
04.06.2020 4 z 5

Dočtena celá (dosavadní) série. Stále jsem neviděla seriál a ani to neplánuji. Nejhorší pro mě bylo úplně prvních 520 stran Her o trůny. Ty jsem četla měsíc a proklínala autora i jeho fanoušky. Potom jsem se konečně trochu začetla a když mi na konci první knihy došlo, že se prostě žádné dějové finále konat nebude, vrhla jsem se na další díl a už jsem se vezla. Nakonec přečtena celá série jedním dechem a modlím se ke všem bohům Západozemí, abych se svého vytouženého finále nakonec dočkala :)

666Jitka
30.05.2020 5 z 5

Celou sérii Píseň ledu a ohně jsem četla jedním dechem. Neuvěřitelně realistické postavy, dokonalý popis jednotlivých míst jako by to ani nebyla fikce, děj plný překvapivých zvratů a neustálé napětí, jak bude sága pokračovat. Zajímalo by mě, jestli se autor dostane k napsání posledního dílu, který by vůbec nemusel skončit tak, jako seriál !?